Mistrovství světa v atletice do 17 let 1999
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
1. mistrovství světa v atletice do 17 let se uskutečnilo ve dnech 16. – 18. července 1999 v polském městě Bydhošti.
Výsledky
Muži
Soutěž | Zlato | Výsledek | Stříbro | Výsledek | Bronz | Výsledek |
100 m | Mark Lewis-Francis | 10,40 | Bryan Sears | 10,42 | Omar Brown | 10,43 |
200 m | Timothy Benjamin | 20,72 | Omar Brown | 21,09 | Bryan Sears | 21,16 |
400 m | William Mandla Nkosi | 46,94 | Dutel Glaudel Garzon | 47,00 | Mark van Soest | 47,19 |
800 m | Nicholas Wachira | 1:50,70 | Berhanu Alemu | 1:50,79 | Mohammad M. Al Azemi | 1:51,24 |
1500 m | Cornelius Chirchir | 3:44,02 | Michael Too | 3:44,70 | Osman Yusif | 3:45,53 |
3000 m | Pius Muli | 8:08,16 | Kenenisa Bekele | 8:09,89 | Anouar Assila | 8:13,54 |
2000 m překážek | Cheruiyot Cherono | 5:31,89 | Luleseged Wale | 5:32,61 | Philip Simbolei | 5:41,77 |
110 m překážek (91,4 cm) | Ladji Doucouré | 13,26 | Nassim Brahimi | 13,36 | Paul Whitty | 13,59 |
400 m překážek (84,0 cm) | Marthinus Kritzinger | 49,86 | Sergio Castellanos Hierrezuelo | 49,95 | Kumo Kiilu | 51,50 |
Štafeta 4 × 100 m | Winston Smith Michael Frater Davaon Spence Omar Brown | 40,03 | Yosuke Tahara Kazuya Kitamura Yoshitaka Kaneko Yusuke Omae | 40,14 | Johannes Fischer Christoph Lehner Norman Grittke Andre Streese | 41,13 |
Štafeta švédská | Jonathan Lott Bryan Sears Travon Walton Ivory McCann | 1:51,29 | William Mandla Nkosi Warren October Marthinus Kritzinger Mark van Soest | 1:52,49 | Toshio Imura Takeshi Yoneda Masakatsu Tanaka Tsutomu Takahashi | 1:54,10 |
Chůze na 10 000 m | Jewgienij Diemkow | 42:26,07 | Aleksandr Strokow | 42:36,52 | Takayuki Tanii | 42:40,86 |
Skok do výšky | Jacques Freitag | 2,16 | Cui Kai | 2,13 | Andrej Czubsa | 2,13 |
Skok o tyči | Sébastien Homo | 5,20 | Ołeksandr Korczmid | 5,10 | Rico Tepper | 5,00 |
Skok daleký | Shang Yapeng | 7,80 | Yoelmis Pacheco Herrera | 7,62 | Nicolaas Grimbeeck | 7,59 |
Trojskok | Ibrahim Mahmedin | 15,96 | Yoandri Betanzos | 15,83 | Wiktor Jastrebow | 15,74 |
Vrh koulí (5 kg) | Robert Haggblom | 19,76 | Dmitrij Gorczkow | 19,69 | Khalid Habash Al-Suwaidi | 19,44 |
Hod diskem (1,5 kg) | Chang Ming Huang | 64,14 | Zhang Huabing | 58,36 | Raine Munukka | 56,52 |
Hod kladivem (5 kg) | Krisztián Pars | 74,76 | Ołeksandr Łucenko | 73,68 | Aleksiej Jelissiejew | 73,68 |
Hod oštěpem (700 g) | Joachim Kiteau | 79,65 | Saku Kuusisto | 78,73 | Aleksandr Iwanow | 78,65 |
Ženy
Soutěž | Zlato | Výsledek | Stříbro | Výsledek | Bronz | Výsledek |
100 m | Veronica Campbellová | 11,49 | Lisa Sharpe | 11,52 | Adriana Lamalle | 11,66 |
200 m | LaShauntea Moore | 23,38 | Melaine Walkerová | 23,72 | Ana García López | 23,97 |
400 m | Monique Henderson | 52,28 | Helen Okpanachi | 52,38 | Norma González | 52,39 |
800 m | Georgina Clarke | 2:05,90 | Tetiana Petluk | 2:06,97 | Mihaela Olaru | 2:08,20 |
1500 m | Zanelle Grobler | 4:23,06 | Sylvia Jebiwott Kibetová | 4:24,43 | Elaine Du Plessis | 4:24,59 |
3000 m | Alice Timbilil | 9:01,99 | Meseret Defarová | 9:02,08 | Vivian Cheruiyotová | 9:04,42 |
100 m překážek (76,2cm) | Adriana Lamalle | 13,08 | Maren Freisen | 13,42 | Anay Quesada Tejeda | 13,45 |
400 m překážek | Jana Pittmanová | 57,87 | Ya Wu Jie | 58,32 | Patricia Hall | 58,67 |
Štafeta 4 × 100 m | Nadine Palmer Melaine Walkerová Veronica Campbellová Lisa Sharpe | 44,30 | Virginia Powell Ashley Mitchell Raasin McIntosh Stephanie Durst | 45,40 | Dorota Wojtczak Dorota Dydo Małgorzata Flejszar Anita Hennig | 45,49 |
Štafeta švédská | Stephanie Durst LaShauntea Moore Christy Fairley Monique Henderson | 2:07,71 | Małgorzata Flejszar Dorota Wojtczak Hanna Wardowska Magdalena Uzarska | 2:09,19 | Hanna Bordiugowa Wiktorija Loficka Maryna Majdanowa Tetiana Petluk | 2:11,13 |
Chůze na 5 000 m | Tatjana Kozłowa | 22:31,93 | Maryna Cichanawa | 22:37,54 | Jekatierina Diergunowa | 22:54,59 |
Skok do výšky | Anna Čičerovová | 1,89 | Renata Medgyesová | 1,83 | Gaëlle Niare | 1,79 |
Skok o tyči | Jelena Isinbajevová | 4,10 | Floé Kühnertová | 4,05 | Vanessa Boslaková | 4,00 |
Skok daleký | Zhou Yangxia | 6,29 | Jenniina Halkoaho | 6,24 | Alina Militaru | 6,22 |
Trojskok | Mabel Gayová | 13,82 | Anastasija Ilina | 13,59 | Yusmay Planas Bicet | 13,58 |
Vrh koulí | Hong Mei | 15,57 | Natalja Choronieková | 15,57 | Chiara Rosa | 14,64 |
Hod diskem | Hong Mei | 52,18 | Julia Bremser | 51,83 | Deborah Lovely | 49,14 |
Hod kladivem | Kamila Skolimowska | 63,94 | Yunaika Crawfordová | 57,56 | Ivana Brkljačić | 55,69 |
Hod oštěpem | Olivia Norris | 52,03 | Xénia Frajka | 49,76 | Halina Kachawa | 49,62 |
Mistrovství světa v atletice do 17 let | |
---|---|
Bydhošť 1999 • Debrecín 2001 • Sherbrooke 2003 • Marrákeš 2005 • Ostrava 2007 • Brixen 2009 • Lille 2011 • Doněck 2013 • Cali 2015 • Nairobi 2017 | |
Přehled českých medailí |