Short track na Zimních olympijských hrách 2006
Short track na Zimních olympijských hrách 2006 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní bruslařská unie Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||
Dějiště | Palavela | ||||||||||||
Datum | 12. února- 25. února 2006 | ||||||||||||
Soutěže | 8 (4 muži, 4 ženy) | ||||||||||||
Startující | 106 z 24 zemí | ||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||
| |||||||||||||
|
Short track na olympiádě v Turíně je na programu od 12. do 25. února v hale Palavela.
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Jižní Korea (KOR) | 6 | 3 | 1 | 10 |
2. | Čína (CHN) | 1 | 1 | 3 | 5 |
3. | Spojené státy americké (USA) | 1 | 0 | 2 | 3 |
4. | Kanada (CAN) | 0 | 3 | 1 | 4 |
5. | Bulharsko (BUL) | 0 | 1 | 0 | 1 |
6. | Itálie (ITA) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkem | 8 | 8 | 8 | 24 |
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
500 m | Apolo Ohno Spojené státy americké (USA) | 41.935 | François-Louis Tremblay Kanada (CAN) | 42.002 | Viktor An Jižní Korea (KOR) | 42.089 |
1000 m | Viktor An Jižní Korea (KOR) | 1:26.739 | Lee Ho-Suk Jižní Korea (KOR) | 1:26.764 | Apolo Ohno Spojené státy americké (USA) | 1:26.927 |
1500 m | Viktor An Jižní Korea (KOR) | 2:25.341 | Lee Ho-Suk Jižní Korea (KOR) | 2:25.600 | Li JiaJun Čína (CHN) | 2:26.005 |
Štafeta 5000 m | Jižní Korea Viktor An Lee Ho-Suk Oh Se-Jong* Seo Ho-Jin Song Suk-Woo | 6:43.376 | Kanada Eric Bédard Jonathan Guilmette* Charles Hamelin François-Louis Tremblay Mathieu Turcotte | 6:43.707 | Spojené státy americké Alex Izykowski J. P. Kepka Apolo Ohno Rusty Smith | 6:47.990 |
* Bruslaři, kteří neměli účast ve finále, ale získal medaili.
Ženy
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
500 m | Wang Meng Čína (CHN) | 44.345 | Evgenia Radanova Bulharsko (BUL) | 44.374 | Anouk Leblanc-Boucher Kanada (CAN) | 44.759 |
1000 m | Čin Son-ju Jižní Korea (KOR) | 1:32.859 | Wang Meng Čína (CHN) | 1:33.079 | Yang Yang (A) Čína (CHN) | 1:33.937 |
1500 m | Čin Son-ju Jižní Korea (KOR) | 2:23.494 | Choi Eun-Kyung Jižní Korea (KOR) | 2:24.069 | Wang Meng Čína (CHN) | 2:24.469 |
Štafeta 3000 m | Jižní Korea Byun Chun-Sa Choi Eun-Kyung Jeon Da-Hye Čin Son-ju Kang Yun-Mi* | 4:17.040 | Kanada Alanna Kraus Anouk Leblanc-Boucher Amanda Overland* Kalyna Roberge Tania Vicent | 4:17.336 | Itálie Arianna Fontanaová Marta Capurso Katia Zini Mara Zini | 6:47.990 |
* Bruslaři, kteří neměli účast ve finále, ale získal medaili.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Short track na Zimních olympijských hrách 2006 na Wikimedia Commons
Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty. |
Sporty na Zimních olympijských hrách 2006 v Turíně | |
---|---|
Akrobatické lyžování • Alpské lyžování • Běh na lyžích • Biatlon • Boby • Curling • Krasobruslení • Lední hokej • Rychlobruslení • Saně • Severská kombinace • Short track • Skeleton • Skoky na lyžích • Snowboarding |
Short track na zimních olympijských hrách | |
---|---|
Calgary 1988 (ukázkový sport) • Albertville 1992 • Lillehammer 1994 • Nagano 1998 • Salt Lake City 2002 • Turín 2006 • Vancouver 2010 • Soči 2014 • Pchjongčchang 2018 • Peking 2022 | |
Seznam olympijských medailistů v short tracku |
Portály: Sport