2022-es úszó-Európa-bajnokság
Úszó-Európa-bajnokság (2022) | |||
Adatok | |||
Ország | Olaszország | ||
Rendező város | Róma | ||
Dátum | augusztus 11–21. | ||
Fő helyszín | Foro Italico; Ostia | ||
Versenyszámok | úszás, nyílt vízi úszás, szinkronúszás, műugrás és toronyugrás | ||
Honlap | roma2022.eu | ||
|
A 2022-es úszó-Európa-bajnokságot Olaszországban, Rómában rendezték augusztus 11. és 21. között.[1][2] Róma korábban egy, Olaszország összesen négy alkalommal rendezett úszó-Európa-bajnokságot.
Az esemény pontosan egybeesik a 2022-es Multisport Európa-bajnoksággal, de hivatalosan nem lesz része annak, eltérően a 2018-as Multisport Európa-bajnokságtól, amikor része volt.
Eseménynaptár
● | Döntők |
Augusztus | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | Ö |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Úszás | 3 | 6 | 7 | 5 | 6 | 7 | 9 | 43 | ||||
Nyílt vízi úszás | 2 | 2 | 2 | 1 | 7 | |||||||
Szinkronúszás | 1 | 3 | 2 | 3 | 3 | 12 | ||||||
Műugrás | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 15 | ||||
Döntők | 4 | 9 | 9 | 8 | 10 | 9 | 11 | 4 | 5 | 5 | 3 | 77 |
Összesítés | 4 | 13 | 22 | 30 | 40 | 49 | 60 | 64 | 69 | 74 | 77 | 77 |
Összesített éremtáblázat
* Olaszország (rendező)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Olaszország* | 19 | 19 | 14 | 52 |
2. | Ukrajna | 9 | 3 | 0 | 12 |
3. | Nagy-Britannia | 6 | 6 | 7 | 19 |
4. | Magyarország | 5 | 7 | 3 | 15 |
5. | Svédország | 4 | 2 | 1 | 7 |
6. | Hollandia | 4 | 1 | 6 | 11 |
7. | Franciaország | 3 | 7 | 7 | 17 |
8. | Németország | 3 | 2 | 5 | 10 |
9. | Románia | 2 | 0 | 0 | 2 |
10. | Svájc | 1 | 3 | 0 | 4 |
11. | Görögország | 1 | 1 | 2 | 4 |
12. | Litvánia | 1 | 0 | 3 | 4 |
13. | Bosznia-Hercegovina | 1 | 0 | 1 | 2 |
14. | Izrael | 1 | 0 | 0 | 1 |
15. | Spanyolország | 0 | 4 | 0 | 4 |
16. | Ausztria | 0 | 2 | 4 | 6 |
17. | Lengyelország | 0 | 1 | 1 | 2 |
18. | Finnország | 0 | 1 | 0 | 1 |
Dánia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
20. | Portugália | 0 | 0 | 2 | 2 |
Szlovákia | 0 | 0 | 2 | 2 | |
22. | Törökország | 0 | 0 | 1 | 1 |
Szerbia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen (23 nemzet) | 60 | 60 | 60 | 180 |
____
Forrás: roma2022.com[3]
A magyar versenyzők eredményei
Bővebben: Magyarország a 2022-es úszó-Európa-bajnokságon |
Érem | Versenyző | Versenyszám | Dátum | |
---|---|---|---|---|
01 Arany | Németh Nándor Márton Richárd Holló Balázs Milák Kristóf Mészáros Dániel | úszás | Férfi 4 × 200 m gyors | augusztus 11. |
01 Arany | Mihályvári-Farkas Viktória | úszás | Női 400 m vegyes | augusztus 13. |
01 Arany | Milák Kristóf | úszás | Férfi 100 m pillangó | augusztus 14. |
01 Arany | Milák Kristóf | úszás | Férfi 200 m pillangó | augusztus 16. |
01 Arany | Kós Hubert | úszás | Férfi 200 m vegyes | augusztus 17. |
02 Ezüst | Verrasztó Dávid | úszás | Férfi 400 m vegyes | augusztus 11. |
02 Ezüst | Kovács Benedek | úszás | Férfi 200 m hát | augusztus 13. |
02 Ezüst | Milák Kristóf | úszás | Férfi 100 m gyors | augusztus 13. |
02 Ezüst | Jakabos Zsuzsanna | úszás | Női 400 m vegyes | augusztus 13. |
02 Ezüst | Németh Nándor Szabó Szebasztián Mészáros Dániel Milák Kristóf | úszás | Férfi 4 × 100 m gyors | augusztus 14. |
02 Ezüst | Mihályvári-Farkas Viktória | úszás | Női 1500 m gyors | augusztus 15. |
02 Ezüst | Márton Richárd | úszás | Férfi 200 m pillangó | augusztus 16. |
02 Ezüst | Betlehem Dávid Olasz Anna Rasovszky Kristóf Rohács Réka | nyílt vízi úszás | Csapat | augusztus 21. |
03 Bronz | Pádár Nikolett Hosszú Katinka Ábrahám Lilla Késely Ajna Jakabos Zsuzsanna Molnár Dóra | úszás | Női 4 × 200 m gyors | augusztus 11. |
03 Bronz | Molnár Dóra | úszás | Női 200 m hát | augusztus 12. |
03 Bronz | Késely Ajna | úszás | Női 400 m gyors | augusztus 17. |
Eredmények
Úszás
- WR – világrekord
- ER – Európa-rekord
- CR – Európa-bajnoki rekord
- NR – országos rekord
- WJ – junior világrekord
- EJ – junior Európa-rekord
- = – rekordbeállítás
- A csillaggal (*) jelölt versenyzők a váltók előfutamában szerepeltek.
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás | Ben Proud Nagy-Britannia | 21,58 | Leonardo Deplano Olaszország | 21,60 | Kristian Gkolomeev Görögország | 21,75 |
100 m gyorsúszás | David Popovici Románia | 46,86 WR | Milák Kristóf Magyarország | 47,47 NR | Alessandro Miressi Olaszország | 47,63 |
200 m gyorsúszás | David Popovici Románia | 1:42,97 WJ, CR, NR | Antonio Djakovic Svájc | 1:45,60 | Felix Auböck Ausztria | 1:45,89 |
400 m gyorsúszás | Lukas Märtens Németország | CR | Antonio Djakovic Svájc | 3:43,93 | Henning Mühlleitner Németország | 3:44,53 |
800 m gyorsúszás | Gregorio Paltrinieri Olaszország | 7:40,86 CR | Lukas Märtens Németország | 7:42,65 | Lorenzo Galossi Olaszország | 7:43,37 WJ |
1500 m gyorsúszás | Mihajlo Romancsuk Ukrajna | 14:36,10 NR | Gregorio Paltrinieri Olaszország | 14:39,79 | Damien Joly Franciaország | 14:50,36 |
50 m hátúszás | Apostolos Christou Görögország | 24,36 NR | Thomas Ceccon Olaszország | 24,40 NR | Ole Braunschweig Németország | 24,68 |
100 m hátúszás | Thomas Ceccon Olaszország | 52,21 | Apostolos Christou Görögország | 52,24 | Yohann Ndoye-Brouard Franciaország | 52,92 |
200 m hátúszás | Yohann Ndoye-Brouard Franciaország | 1:55,62 NR | Kovács Benedek Magyarország | 1:56,03 | Luke Greenbank Nagy-Britannia | 1:56,15 |
50 m mellúszás | Nicolò Martinenghi Olaszország | 26,33 NR | Simone Cerasuolo Olaszország | 26,95 | Lucas Matzerath Németország | 27,11 |
100 m mellúszás | Nicolò Martinenghi Olaszország | 58,26 =NR | Federico Poggio Olaszország | 58,98 | Andrius Šidlauskas Litvánia | 59,50 |
200 m mellúszás | James Wilby Nagy-Britannia | 2:08,96 | Matti Mattsson Finnország | 2:09,40 | Luca Pizzini Olaszország | 2:09,97 |
50 m pillangóúszás | Thomas Ceccon Olaszország | 22,89 | Maxime Grousset Franciaország | 22,97 | Diogo Ribeiro Portugália | 23,07 NR |
100 m pillangóúszás | Milák Kristóf Magyarország | 50,33 | Noè Ponti Svájc | 50,87 | Jakub Majerski Lengyelország | 51,22 |
200 m pillangóúszás | Milák Kristóf Magyarország | 1:52,01 | Márton Richárd Magyarország | 1:54,78 | Alberto Razzetti Olaszország | 1:55,01 |
200 m vegyesúszás | Kós Hubert Magyarország | 1:57,22 | Alberto Razzetti Olaszország | 1:57,82 | Gabriel Lopes Portugália | 1:58,34 |
400 m vegyesúszás | Alberto Razzetti Olaszország | 4:10,60 | Verrasztó Dávid Magyarország | 4:12,58 | Pier Andrea Matteazzi Olaszország | 4:13,29 |
4 × 100 m gyorsúszás | Olaszország Alessandro Miressi (47,76) Thomas Ceccon (47,88) Lorenzo Zazzeri (47,60) Manuel Frigo (47,26) Alessandro Bori* Leonardo Deplano* Filippo Megli* | 3:10,50 | Magyarország Németh Nándor (47,86) Szabó Szebasztián (48,42) Mészáros Dániel (48,91) Milák Kristóf (47,24) | 3:12,43 | Nagy-Britannia Jacob Whittle (48,72) Matthew Richards (47,88) Thomas Dean (47,74) Edward Mildred (48,36) | 3:12,70 |
4 × 200 m gyorsúszás | Magyarország Németh Nándor (1:46,28) Márton Richárd (1:47,01) Holló Balázs (1:47,67) Milák Kristóf (1:44,42) Mészáros Dániel* | 7:05,38 NR | Olaszország Marco De Tullio (1:46,47) Lorenzo Galossi (1:47,91) Gabriele Detti (1:46,51) Stefano Di Cola (1:45,36) Matteo Ciampi* Filippo Megli* | 7:06,25 | Franciaország Hadrien Salvan (1:46,50) Wissam-Amazigh Yebba (1:45,92) Enzo Tesic (1:47,51) Roman Fuchs (1:47,04) Mewen Tomac* | 7:06,97 |
4 × 100 m vegyesúszás | Olaszország Thomas Ceccon (52,82) Nicolò Martinenghi (57,72) Matteo Rivolta (50,75) Alessandro Miressi (47,17) Michele Lamberti* Federico Poggio* Federico Burdisso* Manuel Frigo* | 3:28,46 CR | Franciaország Yohann Ndoye-Brouard (53,06) Antoine Viquerat (1:00,48) Clément Secchi (51,53) Maxime Grousset (47,43) Mewen Tomac* Charles Rihoux* | 3:32,50 | Ausztria Bernhard Reitshammer (54,68) Valentin Bayer (59,54) Simon Bucher (50,97) Heiko Gigler (48,09) | 3:33,28 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás | Sarah Sjöström Svédország | 23,91 | Katarzyna Wasick Lengyelország | 24,20 | Valerie van Roon Hollandia | 24,64 |
100 m gyorsúszás | Marrit Steenbergen Hollandia | 53,24 | Charlotte Bonnet Franciaország | 53,62 | Freya Anderson Nagy-Britannia | 53,63 |
200 m gyorsúszás | Marrit Steenbergen Hollandia | 1:56,36 | Freya Anderson Nagy-Britannia | 1:56,52 | Isabel Marie Gose Németország | 1:57,09 |
400 m gyorsúszás | Isabel Marie Gose Németország | 4:04,13 | Simona Quadarella Olaszország | 4:04,77 | Késely Ajna Magyarország | 4:08,00 |
800 m gyorsúszás | Simona Quadarella Olaszország | 8:20,54 | Isabel Marie Gose Németország | 8:22,01 | Merve Tuncel Törökország | 8:24,33 |
1500 m gyorsúszás | Simona Quadarella Olaszország | 15:54,15 | Mihályvári-Farkas Viktória Magyarország | 16:02,15 | Martina Caramignoli Olaszország | 16:12,39 |
50 m hátúszás | Analia Pigrée Franciaország | 27,27 NR | Silvia Scalia Olaszország | 27,53 | Maaike de Waard Hollandia | 27,54 |
100 m hátúszás | Margherita Panziera Olaszország | 59,40 | Medi Harris Nagy-Britannia | 59,46 | Kira Toussaint Hollandia | 59,53 |
200 m hátúszás | Margherita Panziera Olaszország | 2:07,13 | Katie Shanahan Nagy-Britannia | 2:09,26 | Molnár Dóra Magyarország | 2:09,73 |
50 m mellúszás | Rūta Meilutytė Litvánia | 29,59 | Benedetta Pilato Olaszország | 29,71 | Imogen Clark Nagy-Britannia | 30,31 |
100 m mellúszás | Benedetta Pilato Olaszország | 1:05,97 | Lisa Angiolini Olaszország | 1:06,34 | Rūta Meilutytė Litvánia | 1:06,50 |
200 m mellúszás | Lisa Mamié Svájc | 2:23,27 | Martina Carraro Olaszország | 2:23,64 | Kotryna Teterevkova Litvánia | 2:24,16 |
50 m pillangóúszás | Sarah Sjöström Svédország | 24,96 | Marie Wattel Franciaország | 25,33 | Maaike de Waard Hollandia | 25,62 |
100 m pillangóúszás | Louise Hansson Svédország | 56,66 | Marie Wattel Franciaország | 56,80 | Lana Pudar Bosznia-Hercegovina | 57,27 NR |
200 m pillangóúszás | Lana Pudar Bosznia-Hercegovina | 2:06,80 NR | Helena Rosendahl Bach Dánia | 2:07,30 | Ilaria Cusinato Olaszország | 2:07,77 |
200 m vegyesúszás | Anastasia Gorbenko Izrael | 2:10,92 | Marrit Steenbergen Hollandia | 2:11,14 | Sara Franceschi Olaszország | 2:11,38 |
400 m vegyesúszás | Mihályvári-Farkas Viktória Magyarország | 4:37,56 | Jakabos Zsuzsanna Magyarország | 4:39,79 | Freya Colbert Nagy-Britannia | 4:40,06 |
4 × 100 m gyorsúszás | Nagy-Britannia Lucy Hope (54,88) Anna Hopkin (53,44) Medi Harris (54,61) Freya Anderson (53,54) | 3:36,47 | Svédország Sarah Sjöström (53,12) Louise Hansson (54,21) Sara Junevik (55,12) Sofia Åstedt (54,84) | 3:37,29 | Hollandia Kim Busch (55,21) Tessa Giele (54,60) Valerie van Roon (54,76) Marrit Steenbergen (53,02) | 3:37,59 |
4 × 200 m gyorsúszás | Hollandia Imani de Jong (1:58,97) Silke Holkenborg (1:58,92) Janna van Kooten (1:59,92) Marrit Steenbergen (1:56,26) Lotte Hosper* | 7:54,07 | Nagy-Britannia Freya Colbert (1:58,72) Lucy Hope (1:58,98) Medi Harris (2:00,01) Freya Anderson (1:57,02) Tamryn van Selm* Holly Hibbott* | 7:54,73 | Magyarország Pádár Nikolett (1:58,52) Hosszú Katinka (2:00,62) Késely Ajna (1:59,43) Ábrahám Lilla Minna (1:57,16) Jakabos Zsuzsanna* Molnár Dóra* | 7:55,73 |
4 × 100 m vegyesúszás | Svédország Hanna Rosvall (1:00,66) Sophie Hansson (1:06,26) Louise Hansson (56,29) Sarah Sjöström (52,04) | 3:55,25 | Franciaország Pauline Mahieu (1:00,17) Charlotte Bonnet (1:06,49) Marie Wattel (56,09) Béryl Gastaldello (53,61) Emma Terebo* Adèle Blanchetière* | 3:56,36 | Hollandia Kira Toussaint (1:00,29) Tes Schouten (1:06,75) Maaike de Waard (57,74) Marrit Steenbergen (52,23) Tessa Giele* Valerie van Roon* | 3:57,01 |
Vegyes
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4 × 100 m gyorsúszás | Franciaország Maxime Grousset (48,02) Charles Rihoux (48,39) Charlotte Bonnet (53,34) Marie Wattel (53,05) Hadrien Salvan* Lucile Tessariol* Béryl Gastaldello* | 3:22,80 | Nagy-Britannia Thomas Dean (48,46) Matthew Richards (48,19) Anna Hopkin (53,62) Freya Anderson (53,03) Edward Mildred* Jacob Whittle* Lucy Hope* | 3:23,30 | Svédország Björn Seeliger (48,09) Robin Hanson (48,91) Sarah Sjöström (52,68) Louise Hansson (53,72) Sofia Åstedt* | 3:23,40 NR |
4 × 200 m gyorsúszás | Nagy-Britannia Thomas Dean (1:46,15) Matthew Richards (1:46,91) Freya Colbert (1:57,29) Freya Anderson (1:57,81) Kieran Bird* Jacob Whittle* Lucy Hope* | 7:28,16 | Franciaország Hadrien Salvan (1:47,63) Wissam-Amazigh Yebba (1:46,53) Charlotte Bonnet (1:56,39) Lucile Tessariol (1:58,70) Roman Fuchs* Giulia Rossi-Bene* | 7:29,25 NR | Olaszország Stefano Di Cola (1:47,00) Matteo Ciampi (1:47,69) Alice Mizzau (1:58,73) Antonietta Cesarano (1:58,43) Filippo Megli* Noemi Cesarano* Linda Caponi* | 7:31,85 NR |
4 × 100 m vegyesúszás | Hollandia Kira Toussaint (59,49) Arno Kamminga (59,19) Nyls Korstanje (50,72) Marrit Steenbergen (52,33) Tessa Giele* | 3:41,73 | Olaszország Thomas Ceccon (52,82) Nicolò Martinenghi (58,13) Elena Di Liddo (58,49) Silvia Di Pietro (54,17) Michele Lamberti* Francesca Fangio* Ilaria Bianchi* Leonardo Deplano* | 3:43,61 | Nagy-Britannia Medi Harris (1:00,20) James Wilby (59,31) Jacob Peters (51,84) Anna Hopkin (53,34) Lauren Cox* Greg Butler* | 3:44,69 |
Nyílt vízi úszás
Bővebben: Nyílt vízi úszás a 2022-es úszó-Európa-bajnokságon |
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km | Gregorio Paltrinieri Olaszország | 52:13,5 | Domenico Acerenza Olaszország | 52:14,2 | Marc-Antoine Olivier Franciaország | 52:20,8 |
10 km | Domenico Acerenza Olaszország | 1:50:33,6 | Marc-Antoine Olivier Franciaország | 1:50:37,3 | Logan Fontaine Franciaország | 1:50:39,1 |
25 km[4][5] | Mario Sanzullo Olaszország | Dario Verani Olaszország | Matteo Furlan Olaszország |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km | Sharon van Rouwendaal Hollandia | 56:58,7 | María de Valdés Spanyolország | 57:00,2 | Giulia Gabbrielleschi Olaszország | 57:00,3 |
10 km | Leonie Beck Németország | 2:01:13,4 | Ginevra Taddeucci Olaszország | 2:01:15,2 | Angélica André Portugália | 2:01:16,4 |
25 km[4][5] | Caroline Jouisse Franciaország | Barbara Pozzobon Olaszország | Veronica Santoni Olaszország |
Csapat
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Csapat, 5 km | Olaszország Rachele Bruni Ginevra Taddeucci Gregorio Paltrinieri Domenico Acerenza | 59:43.1 | Magyarország Rohács Réka Olasz Anna Betlehem Dávid Rasovszky Kristóf | 59:53.9 | Franciaország Madelon Catteau Aurélie Muller Axel Reymond Logan Fontaine | 1:00:08.3 |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2022-es úszó-Európa-bajnokságon |
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m-es műugrás | Jack Laugher Nagy-Britannia | 413,40 | Lorenzo Marsaglia Olaszország | 396,25 | Giovanni Tocci Olaszország | 386,20 |
3 m-es műugrás | Lorenzo Marsaglia Olaszország | 453,85 | Jordan Houlden Nagy-Britannia | 428,55 | Giovanni Tocci Olaszország | 392,70 |
3 m-es szinkronugrás | Nagy-Britannia Anthony Harding Jack Laugher | 412,83 | Olaszország Lorenzo Marsaglia Giovanni Tocci | 387,51 | Ukrajna Olekszandr Horskovozov Oleh Kolodij | 384,39 |
10 m-es toronyugrás | Olekszij Szereda Ukrajna | 493,55 | Noah Williams Nagy-Britannia | 459,00 | Ben Cutmore Nagy-Britannia | 438,35 |
10 m-es szinkronugrás | Nagy-Britannia Ben Cutmore Kyle Kothari | 390,48 | Ukrajna Olekszij Szereda Kirill Boljuh | 388,02 | Németország Timo Barthel Jaden Eikermann | 369,30 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m-es műugrás | Elena Bertocchi Olaszország | 264,25 | Emma Gullstrand Svédország | 259,65 | Chiara Pellacani Olaszország | 259,05 |
3 m-es műugrás | Chiara Pellacani Olaszország | 318,75 | Michelle Heimberg Svájc | 301,80 | Yasmin Harper Nagy-Britannia | 296,20 |
3 m-es szinkronugrás | Németország Lena Hentschel Tina Punzel | 281,16 | Olaszország Elena Bertocchi Chiara Pellacani | 260,76 | Svédország Emilia Nilsson Elna Widerström | 257,70 |
10 m-es toronyugrás | Andrea Spendolini-Sirieix Nagy-Britannia | 333,60 | Szofija Liszkun Ukrajna | 329,80 | Christina Wassen Németország | 314,10 |
10 m-es szinkronugrás | Nagy-Britannia Andrea Spendolini-Sirieix Lois Toulson | 303,60 | Ukrajna Kszenija Bajlo Szofija Liszkun | 298,86 | Németország Christina Wassen Elena Wassen | 289,86 |
Vegyes
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 m szinkronugrás | Németország Tina Punzel Lou Massenberg | 294,69 | Nagy-Britannia Grace Reid James Heatly | 290,76 | Olaszország Chiara Pellacani Matteo Santoro | 283,56 |
10 m szinkronugrás | Nagy-Britannia Lois Toulson Kyle Kothari | 300,78 | Ukrajna Szofija Liszkun Olekszij Szereda | 298,59 | Olaszország Sarah Jodoin Di Maria Eduard Timbretti Gugiu | 290,28 |
Csapatverseny | Olaszország Sarah Jodoin Di Maria Chiara Pellacani Eduard Timbretti Gugiu Andreas Sargent Larsen | 402,55 | Ukrajna Kszenija Bajlo Viktorija Keszar Kirill Boljuh Danilo Konovalov | 399,05 | Nagy-Britannia Andrea Spendolini-Sirieix Grace Reid James Heatly Noah Williams | 384,70 |
Szupertoronyugrás
Bővebben: Szupertoronyugrás a 2022-es úszó-Európa-bajnokságon |
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Férfi | Constantin Popovici Románia | 455,70 | Cătălin Preda Románia | 436,20 | Alessandro De Rose Olaszország | 416,45 |
Női | Iris Schmidbauer Németország | 309,30 | Antonina Visivanova Ukrajna | 295,40 | Elisa Cosetti Olaszország | 284,30 |
Szinkronúszás
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Egyéni szabad program | Marta Fiedina Ukrajna | 94,6333 | Linda Cerruti Olaszország | 92,1000 | Vasiliki Alexandri Ausztria | 91,8333 |
Férfi egyéni szabad program | Giorgio Minisini Olaszország | 88,4667 | Fernando Díaz del Río Spanyolország | 83,3333 | Quentin Rakotomalala Franciaország | 78,0000 |
Egyéni rövid program | Marta Fiedina Ukrajna | 92,6394 | Linda Cerruti Olaszország | 90,8839 | Vasiliki Alexandri Ausztria | 90,0156 |
Férfi egyéni rövid program | Giorgio Minisini Olaszország | 85,7033 | Fernando Díaz del Río Spanyolország | 79,4951 | Ivan Martinović Szerbia | 58,8834 |
Páros szabad program | Ukrajna Maryna Aleksiiva Vladyslava Aleksiiva | 94,7333 | Ausztria Anna-Maria Alexandri Eirini-Marina Alexandri | 93,0000 | Olaszország Linda Cerruti Costanza Ferro | 91,7000 |
Páros rövid program | Ukrajna Maryna Aleksiiva Vladyslava Aleksiiva | 92,8538 | Ausztria Anna-Maria Alexandri Eirini-Marina Alexandri | 91,9852 | Olaszország Linda Cerruti Costanza Ferro | 90,3577 |
Csapat szabad program | Ukrajna Maryna Aleksiiva Vladyslava Aleksiiva Olesia Derevianchenko Marta Fiedina Veronika Hryshko Anhelina Ovchynnikova Anastasiia Shmonina Valeriya Tyshchenko | 95,1000 | Olaszország Domiziana Cavanna Linda Cerruti Costanza Di Camillo Costanza Ferro Gemma Galli Marta Iacoacci Enrica Piccoli Francesca Zunino | 92,6667 | Franciaország Ambre Esnault Laura González Mayssa Guermoud Oriane Jaillardon Maureen Jenkins Romane Lunel Eve Planeix Charlotte Tremble | 90,5667 |
Csapat rövid program | Ukrajna Maryna Aleksiiva Vladyslava Aleksiiva Olesia Derevianchenko Marta Fiedina Veronika Hryshko Anhelina Ovchynnikova Anastasiia Shmonina Valeriya Tyshchenko | 92,5106 | Olaszország Domiziana Cavanna Linda Cerruti Costanza Di Camillo Costanza Ferro Gemma Galli Marta Iacoacci Marta Murru Enrica Piccoli | 90,3772 | Franciaország Ambre Esnault Laura González Mayssa Guermoud Oriane Jaillardon Maureen Jenkins Romane Lunel Eve Planeix Charlotte Tremble | 88,0093 |
Kombinációs kűr | Ukrajna Maryna Aleksiiva Vladyslava Aleksiiva Olesia Derevianchenko Marta Fiedina Veronika Hryshko Sofiia Matsiievska Daria Moshynska Anhelina Ovchynnikova Anastasiia Shmonina Valeriya Tyshchenko | 95,2000 | Olaszország Domiziana Cavanna Linda Cerruti Costanza Di Camillo Costanza Ferro Gemma Galli Marta Iacoacci Marta Murru Enrica Piccoli Federica Sala Francesca Zunino | 92,6667 | Görögország Zoi Agrafioti Maria Alzigkouzi Kominea Eleni Fragkaki Krystalenia Gialama Zoi Karangelou Maria Karapanagiotou Danai Kariori Ifigeneia Krommydaki Sofia Malkogeorgou Andriana Misikevych | 89,4000 |
Highlight kűr | Ukrajna Maryna Aleksiiva Vladyslava Aleksiiva Olesia Derevianchenko Marta Fiedina Veronika Hryshko Sofiia Matsiievska Daria Moshynska Anhelina Ovchynnikova Anastasiia Shmonina Valeriya Tyshchenko | 94,0667 | Olaszország Domiziana Cavanna Linda Cerruti Costanza Di Camillo Costanza Ferro Gemma Galli Marta Iacoacci Marta Murru Enrica Piccoli Federica Sala Francesca Zunino | 91,7000 | Franciaország Camille Bravard Manon Disbeaux Ambre Esnault Laura González Mayssa Guermoud Maureen Jenkins Romane Lunel Eve Planeix Charlotte Tremble Mathilde Vigneres | 89,2000 |
Vegyes szabad program | Olaszország Giorgio Minisini Lucrezia Ruggiero | 89,7333 | Spanyolország Emma García Pau Ribes | 84,7667 | Szlovákia Jozef Solymosy Silvia Solymosyová | 77,0333 |
Vegyes rövid program | Olaszország Giorgio Minisini Lucrezia Ruggiero | 89,3679 | Spanyolország Emma García Pau Ribes | 83,7548 | Szlovákia Jozef Solymosy Silvia Solymosyová | 75,5914 |
Jegyzetek
- ↑ Úszó Eb: ácsolgatnak az olaszok, megérkeztek a magyarok (magyar nyelven). nemzetisport.hu, 2022. augusztus 10. (Hozzáférés: 2022. augusztus 17.)
- ↑ Vizes sportok minden mennyiségben, beköltözik az olimpiai hangulat a nappalinkba és a teraszokra (magyar nyelven). ridikul.hu, 2022. augusztus 13. (Hozzáférés: 2022. augusztus 17.)
- ↑ Overall Medals After 60 Events (angol nyelven). roma2022.com. (Hozzáférés: 2022. augusztus 17.)
- ↑ a b Eredményt hirdetett a LEN a botrányosan félbeszakított Európa-bajnoki 25 kilométeren. musz.hu (2022. november 25.) (Hozzáférés: 2023. február 23.)
- ↑ a b [1]
Források
- Official web site (angol nyelven). roma2022.com. (Hozzáférés: 2022. augusztus 17.)