Az Egyesült Német Csapat az 1964. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Az Egyesült Német Csapat az olimpiai játékokon | |||||
Az Egyesült Német Csapat olimpiai zászlaja | |||||
NOB-országkód: EUA | |||||
1964. évi nyári olimpiai játékok Tokió | |||||
Versenyzők | 337 fő 19 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Ingrid Krämer | ||||
Érmek 4. helyezés |
| ||||
Az Egyesült Német Csapat az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok:
| |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Németország (1896–1952, 1992–), Saar-vidék (1952), NDK (1968–1988), NSZK (1968–1988) |
Az Egyesült Német Csapat a japán Tokióban megrendezett 1964. évi nyári olimpiai játékokon az NDK és az NSZK közös csapata volt. Az Egyesült Német Csapat a játékokon 19 sportágban 337 sportolóval képviseltette magát, akik összesen 50 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Holdorf, WilliWilli Holdorf | Atlétika | Férfi tízpróba |
1 Arany | Balzer, KarinKarin Balzer | Atlétika | Női 80 m gát |
1 Arany | Britting, BernhardBernhard Britting Egbert Hirschfelder Peter Neusel Jürgen Oelke Joachim Werner | Evezés | Férfi kormányos négyes |
1 Arany | Eschert, JürgenJürgen Eschert | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 1000 m |
1 Arany | Esser, RoswithaRoswitha Esser Annemarie Zimmermann | Kajak-kenu | Női kajak kettes 500 m |
1 Arany | Claesges, LotharLothar Claesges Karl Heinz Henrichs Karl Link Ernst Streng | Kerékpározás | Férfi csapat üldözőverseny |
1 Arany | Boldt, HarryHarry Boldt Reiner Klimke Josef Neckermann | Lovaglás | Csapat díjlovaglás |
1 Arany | Jarasinski, KurtKurt Jarasinski Hermann Schridde Hans Günter Winkler | Lovaglás | Csapat díjugratás |
1 Arany | Krämer, IngridIngrid Krämer | Műugrás | Női egyéni műugrás |
1 Arany | Kuhweide, WilhelmWilhelm Kuhweide | Vitorlázás | Finn dingi |
2 Ezüst | Norpoth, HaraldHarald Norpoth | Atlétika | Férfi 5000 m |
2 Ezüst | Lindner, DieterDieter Lindner | Atlétika | Férfi 20 km gyaloglás |
2 Ezüst | Reinhardt, WolfgangWolfgang Reinhardt | Atlétika | Férfi rúdugrás |
2 Ezüst | Culmberger, RenateRenate Culmberger | Atlétika | Női súlylökés |
2 Ezüst | Lotz, IngridIngrid Lotz | Atlétika | Női diszkoszvetés |
2 Ezüst | Rost, KlausKlaus Rost | Birkózás | Szabadfogás, 70 kg |
2 Ezüst | Hofmann, WolfgangWolfgang Hofmann | Cselgáncs | Középsúly |
2 Ezüst | Hill, AchimAchim Hill | Evezés | Férfi egypárevezős |
2 Ezüst | Aeffke, KlausKlaus Aeffke Thomas Ahrens Klaus Behrens Klaus Bittner Karl-Heinrich von Groddeck Horst Meyer Jürgen Plagemann Jürgen Schröder Hans-Jürgen Wallbrecht | Evezés | Férfi nyolcas |
2 Ezüst | Perleberg, GünterGünter Perleberg Bernhard Schulze Friedhelm Wentzke Holger Zander | Kajak-kenu | Férfi kajak négyes 1000 m |
2 Ezüst | Boldt, HarryHarry Boldt | Lovaglás | Egyéni díjlovaglás |
2 Ezüst | Schridde, HermannHermann Schridde | Lovaglás | Egyéni díjugratás |
2 Ezüst | Krämer, IngridIngrid Krämer | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
2 Ezüst | Schulz, EmilEmil Schulz | Ökölvívás | Középsúly |
2 Ezüst | Huber, HansHans Huber | Ökölvívás | Nehézsúly |
2 Ezüst | Radochla, BirgitBirgit Radochla | Torna | Női ugrás |
2 Ezüst | Wiegand, FrankFrank Wiegand | Úszás | Férfi 400 m gyors |
2 Ezüst | Jacobsen, UweUwe Jacobsen Hans-Joachim Klein Horst Löffler Frank Wiegand | Úszás | Férfi 4 × 100 m gyorsváltó |
2 Ezüst | Gregor, Horst-GünterHorst-Günter Gregor Gerhard Hetz Hans-Joachim Klein Frank Wiegand | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyorsváltó |
2 Ezüst | Gregor, Horst-GünterHorst-Günter Gregor Egon Henninger Hans-Joachim Klein Ernst-Joachim Küppers | Úszás | Férfi 4 × 100 m vegyes váltó |
2 Ezüst | Ahrendt, PeterPeter Ahrendt Wilfried Lorenz Ulrich Mense | Vitorlázás | Sárkányhajó |
2 Ezüst | Mees, HelgaHelga Mees | Vívás | Női tőr, egyéni |
3 Bronz | Lehnertz, KlausKlaus Lehnertz | Atlétika | Férfi rúdugrás |
3 Bronz | Beyer, UweUwe Beyer | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
3 Bronz | Walde, Hans-JoachimHans-Joachim Walde | Atlétika | Férfi tízpróba |
3 Bronz | Metz, LotharLothar Metz | Birkózás | Kötöttfogás, 87 kg |
3 Bronz | Kiehl, HeinzHeinz Kiehl | Birkózás | Kötöttfogás, 97 kg |
3 Bronz | Dietrich, WilfriedWilfried Dietrich | Birkózás | Kötöttfogás, +97 kg |
3 Bronz | Glahn, KlausKlaus Glahn | Cselgáncs | Nyílt |
3 Bronz | Hottenrott, WolfgangWolfgang Hottenrott Michael Schwan | Evezés | Férfi kormányos nélküli kettes |
3 Bronz | Büker, HeinzHeinz Büker Holger Zander | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
3 Bronz | Fuggerer, WilliWilli Fuggerer Klaus Kobusch | Kerékpározás | Férfi kétüléses tandem |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Wolfgang Barthels Bernd Bauchspiess Dieter Engelhardt Otto Frässdorf Henning Frenzel Manfred Geisler Jürgen Heinsch Gerhard Körner Klaus Lisiewicz Jürgen Nöldner Herbert Pankau Peter Rock Klaus-Dieter Seehaus Hermann Stöcker Werner Unger Klaus Urbanczyk Eberhard Vogel Manfred Walter Horst Weigang | Labdarúgás | Férfi |
3 Bronz | Ligges, FritzFritz Ligges | Lovaglás | Egyéni lovastusa |
3 Bronz | Karsten, HorstHorst Karsten Fritz Ligges Gerhard Schulz | Lovaglás | Csapat lovastusa |
3 Bronz | Schulz, HeinzHeinz Schulz | Ökölvívás | Pehelysúly |
3 Bronz | Fülle, SiegfriedSiegfried Fülle Philipp Fürst Erwin Koppe Klaus Köste Günter Lyhs Peter Weber | Torna | Férfi csapat összetett |
3 Bronz | Klein, Hans-JoachimHans-Joachim Klein | Úszás | Férfi 100 m gyors |
3 Bronz | Hetz, GerhardGerhard Hetz | Úszás | Férfi 400 m vegyes |
3 Bronz | Mees, HelgaHelga Mees Heidi Schmid Rosemarie Scherberger Gudrun Theuerkauff | Vívás | Női tőr, csapat |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Manfred Knickenberg | 100 m | 10,74 | 4. | 35.** | kiesett | |||||||
Fritz Obersiebrasse | 10,47 | 1. | 3. | 10,44 | 3. | 9.* | 10,68 | 8. | 16. | kiesett | ||
Heinz Schumann | 10,52 | 1. | 9.* | 10,55 | 4. | 19. | 10,30 | 4. | 4. | 10,46 | 5. | |
200 m | 21,09 | 1. | 6. | 21,25 | 3. | 8. | 21,18 | 6. | 13. | kiesett | ||
Heinz Erbstößer | 21,40 | 5. | 21. | kiesett | ||||||||
Friedrich Roderfeld | 21,58 | 3. | 32.* | 22,29 | 8. | 31. | kiesett | |||||
Jörg Jüttner | 400 m | 47,06 | 3. | 18. | 47,22 | 4. | 17.* | 46,78 | 5. | 10. | kiesett | |
Jürgen Kalfelder | 47,77 | 6. | 36. | kiesett | ||||||||
Johannes Schmitt | 46,90 | 5. | 14. | 47,24 | 6. | 20. | kiesett | |||||
Dieter Bogatzki | 800 m | 1:50,3 | 1. | 25. | 1:46,9 | 3. | 3.* | 1:47,2 | 7. | |||
Manfred Kinder | 1:49,5 | 1. | 12.* | 1:47,9 | 3. | 15. | kiesett | |||||
Manfred Matuschewski | 1:50,0 | 4. | 21.* | 1:47,3 | 4. | 8.* | kiesett | |||||
Wolf-Dieter Holtz | 1500 m | 3:46,6 | 2. | 18. | 3:42,3 | 6. | 12. | kiesett | ||||
Jürgen May | 3:44,2 | 2. | 7. | 3:46,8 | 8. | 15. | kiesett | |||||
Siegfried Valentin | 3:44,9 | 6. | 11. | kiesett | ||||||||
Manfred Letzerich | 5000 m | 14:06,2 | 8. | 17. | kiesett | |||||||
Harald Norpoth | 14:11,6 | 3. | 23. | 13:49,6 | ||||||||
Lutz Philipp | 14:15,2 | 8. | 28. | kiesett | ||||||||
Arthur Hannemann | 10 000 m | 30:56,6 | 27. | |||||||||
Siegfried Herrmann | 29:27,0 | 11. | ||||||||||
Siegfried Rothe | 30:04,6 | 20. | ||||||||||
Hinrich John | 110 m gát | 14,39 | 3. | 12. | 14,14 | 5. | 9. | kiesett | ||||
Werner Trzmiel | 14,38 | 5. | 11. | kiesett | ||||||||
Christian Voigt | 15,19 | 7. | 33. | kiesett | ||||||||
Horst Gieseler | 400 m gát | nem ért célba | kiesett | |||||||||
Ferdinand Haas | 52,2 | 3. | 17. | 51,6 | 6. | 13. | kiesett | |||||
Joachim Singer | 52,1 | 4. | 16. | kiesett | ||||||||
Alfred Döring | 3000 m akadály | 8:43,2 | 6. | 11. | kiesett | |||||||
Rainer Dörner | 8:55,0 | 6. | 19. | kiesett | ||||||||
Dieter Hartmann | 9:09,2 | 8. | 26. | kiesett | ||||||||
Heinrich Hagen | Maraton | 2:26:39 | 24. | |||||||||
Gerhard Hönicke | 2:33:23 | 38. | ||||||||||
Manfred Naumann | 2:33:42 | 39. | ||||||||||
Dieter Lindner | 20 km gyaloglás | 1:31:13 | ||||||||||
Hans-Georg Reimann | 1:34:51 | 12. | ||||||||||
Gerhard Sperling | 1:33:15 | 9. | ||||||||||
Christoph Höhne | 50 km gyaloglás | 4:17:41 | 6. | |||||||||
Burkhard Leuschke | 4:15:26 | 4. | ||||||||||
Kurt Sakowski | 4:20:31 | 8. | ||||||||||
Heinz Erbstößer Rainer Berger Peter Wallach Volker Löffler | 4 × 100 m váltó | 40,21 | 3. | 9. | 40,16 | 5. | 9. | kiesett | ||||
Jörg Jüttner Hans-Ulrich Schulz Johannes Schmitt Manfred Kinder | 4 × 400 m váltó | 3:04,9 | 2. | 2. | 3:04,3 | 5. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Ralf Drecoll | Magasugrás | 206 cm | 19. | 209 cm | 6.* |
Rudolf Köppen | 206 cm | 18. | 200 cm | 19. | |
Wolfgang Schillkowski | 206 cm | 16. | 206 cm | 17. | |
Klaus Lehnertz | Rúdugrás | 460 cm | 13. | 500 cm | |
Manfred Preußger | 460 cm | 14. | 500 cm | 4. | |
Wolfgang Reinhardt | 460 cm | 4.**** | 505 cm | ||
Klaus Beer | Távolugrás | 727 cm | 21. | kiesett | |
Wolfgang Klein | 759 cm | 6. | 715 cm | 10. | |
Hans-Helmut Trense | 730 cm | 18. | kiesett | ||
Manfred Hinze | Hármasugrás | 16,23 m | 3. | 16,15 m | 6. |
Günter Krivec | 15,78 m | 14. | kiesett | ||
Hans-Jürgen Rückborn | 15,88 m | 8. | 16,09 m | 8. | |
Heinfried Birlenbach | Súlylökés | 17,77 m | 14. | kiesett | |
Dieter Hoffmann | 17,82 m | 13. | 17,11 m | 12. | |
Rudolf Langer | 17,90 m | 9. | 17,29 m | 11. | |
Fritz Kühl | Diszkoszvetés | 53,53 m | 13. | kiesett | |
Hartmut Losch | 56,46 m | 6. | 52,08 m | 11. | |
Lothar Milde | 53,39 m | 14. | kiesett | ||
Uwe Beyer | Kalapácsvetés | 65,01 m | 7. | 68,09 m | |
Johann Fahsl | 62,35 m | 16. | kiesett | ||
Martin Lotz | 61,88 m | 18. | kiesett | ||
Rolf Herings | Gerelyhajítás | 72,47 m | 11. | 74,72 m | 7. |
Hermann Salomon | 71,92 m | 14. | kiesett | ||
Hans Schenk | 72,55 m | 10. | 69,82 m | 12. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Horst Beyer | Tízpróba | 11,2 | 756 | 702 cm | 824 | 14,32 m | 747 | 190 cm | 769 | 49,8 | 814 | 15,2 | 827 | 45,17 m | 784 | 380 cm | 754 | 58,17 m | 738 | 4:23,6 | 634 | 7647 | 6. |
Willi Holdorf | 10,7 | 879 | 700 cm | 820 | 14,95 m | 786 | 184 cm | 716 | 48,2 | 889 | 15,0 | 848 | 46,05 m | 801 | 420 cm | 859 | 57,37 m | 728 | 4:34,3 | 561 | 7887 | ||
Hans-Joachim Walde | 11,0 | 804 | 721 cm | 863 | 14,45 m | 756 | 196 cm | 822 | 49,5 | 829 | 15,3 | 817 | 43,15 m | 747 | 410 cm | 832 | 62,90 m | 796 | 4:37,0 | 543 | 7809 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Renate Meyer | 100 m | 12,01 | 4. | 25.*** | 12,1 | 8. | 29. | kiesett | ||||
Heilwig Jacob | 11,96 | 5. | 22. | 11,7 | 5. | 15.*** | kiesett | |||||
200 m | 24,23 | 2. | 12. | 24,10 | 7. | 11. | kiesett | |||||
Jutta Heine | kizárták | kiesett | ||||||||||
Erika Pollmann | 24,44 | 4. | 17. | kiesett | ||||||||
100 m | kizárták | kiesett | ||||||||||
Margret Buscher | 400 m | 55,32 | 2. | 8. | 55,2 | 7. | 13. | kiesett | ||||
Erna Maisack | 58,6 | 7. | 20. | kiesett | ||||||||
Gertrud Schmidt | 55,1 | 4. | 7. | 54,27 | 4. | 7. | 55,4 | 7. | ||||
Antje Gleichfeld | 800 m | 2:08,2 | 2. | 5. | 2:04,6 | 2. | 2.* | 2:03,9 | 5. | |||
Waltraud Kaufmann | 2:14,6 | 6. | 18. | kiesett | ||||||||
Anita Wörner | 2:08,6 | 2. | 8. | 2:07,1 | 5. | 11.* | kiesett | |||||
Gundula Diel | 80 m gát | 10,94 | 4. | 13. | 11,05 | 7. | 14. | kiesett | ||||
Karin Balzer | 10,71 | 1. | 3.* | 10,65 | 1. | 1. | 10,54 | |||||
Zenta Gastl-Kopp | nem állt rajthoz | kiesett | ||||||||||
Karin Reichert-Frisch Erika Pollmann Martha Langbein Jutta Heine | 4 × 100 m váltó | 45,01 | 2. | 5. | 44,7 | 5. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Gerda Kupferschmied | Magasugrás | 170 cm | 11. | 168 cm | 12. |
Karin Rüger-Schulze | 168 cm | 12. | 171 cm | 9. | |
Helga Hoffmann | Távolugrás | 644 cm | 2. | 623 cm | 8. |
Hildrun Claus | 628 cm | 8. | 624 cm | 7. | |
Ingrid Mickler-Becker | 637 cm | 4. | 640 cm | 4. | |
Renate Garisch-Culmberger | Súlylökés | 16,32 m | 3. | 17,61 m | |
Margitta Helmbold-Gummel | 15,61 m | 5. | 16,91 m | 5. | |
Johanna Lüttge | 15,38 m | 8. | 15,77 m | 9. | |
Kriemhild Limberg-Hausmann | Diszkoszvetés | 54,54 m | 3. | 53,81 m | 7. |
Doris Lorenz-Müller | 51,58 m | 11. | 45,63 m | 14. | |
Ingrid Lotz | 54,82 m | 2. | 57,21 m | ||
Anneliese Gerhards | Gerelyhajítás | 51,77 m | 4. | 52,37 m | 8. |
Rosemarie Schubert | 51,20 m | 5. | 46,50 m | 12. | |
Inge Schwalbe | 45,55 m | 14. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 80 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 200 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Helga Hoffmann | Ötpróba | 11,2 | 1011 | 10,67 m | 762 | 160 cm | 945 | 644 cm | 1087 | 25,0 | 932 | 4737 | 6. |
Ingrid Mickler-Becker | 11,6 | 948 | 11,62 m | 829 | 160 cm | 945 | 617 cm | 1027 | 24,6 | 968 | 4717 | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos időt ért el
**** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Rolf Lacour | 52 kg | Fouad Ali (UAR) 1-3 | Risto Björlin (FIN) 1-3 | Dumitru Pîrvulescu (RUM) 3-1 | Ignazio Fabra (ITA) 1-3 | kiesett | 4. | |
Friedrich Stange | 57 kg | Andrew Fitch (USA) 1-3 | Icsigucsi Maszamicu (JPN) 3-1 | Michele Toma (ITA) kétvállas | Kamel Ali El-Sayed (UAR) 2-2 | kiesett | 5. | |
Lothar Schneider | 63 kg | Dinko Petrov (BUL) 2-2 | Branislav Martinović (YUG) 2-2 | Kyösti Lehtonen (FIN) 3-1 | kiesett | helyezetlen | ||
Franz Schmitt | 70 kg | David Gvanceladze (URS) 3-1 | Franz Berger (AUT) 1-3 | Wahid Ullah Zaid (AFG) kétvállas | Stevan Horvat (YUG) kétvállas | kiesett | helyezetlen | |
Rudolf Vesper | 78 kg | Kazama Szadao (JPN) 2-2 | Bertil Nyström (SWE) 3-1 | Mithat Bayrak (TUR) 1-3 | kiesett | helyezetlen | ||
Lothar Metz | 87 kg | Czesław Kwieciński (POL) 1-3 | Gheorghe Popovici (RUM) 1-3 | Valentyin Olenyik (URS) 3-1 | Stig Persson (SWE) kétvállas | Krali Bimbalov (BUL) 1-3 | 1. mérkőzés Jiří Kormaník (TCH) 3-1 | |
Heinz Kiehl | 97 kg | José Panizo (SPA) kétvállas | William Lovell (USA) kétvállas | Eugen Wiesberger, Jr. (AUT) 3-1 | erőnyerő | Per Svensson (SWE) 3-1 | Hozott eredmény Per Svensson (SWE) 3-1 | |
Wilfried Dietrich | +97 kg | erőnyerő | Radoszlav Kaszabov (BUL) 1-3 | Szugijama Cuneharu (JPN) kétvállas | Kozma István (HUN) 3-1 | Anatolij Roscsin (URS) 3-1 | Hozott eredmény Kozma István (HUN) 3-1 Hozott eredmény Anatolij Roscsin (URS) 3-1 |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Paul Neff | 52 kg | Malwa Singh (IND) 3-1 | Chimedbazaryn Damdinsharav (MGL) kizárták | kiesett | helyezetlen | |||
Karl Dodrimont | 57 kg | Uetake Jódzsiró (JPN) kétvállas | Muhammad Siraj-Din (PAK) 3-1 | kiesett | helyezetlen | |||
Reiner Schilling | 63 kg | Antonio Senosa (FIL) 1-3 | Jun Dek (Yun Daek) (KOR) 1-3 | Mario Tovar (MEX) 1-3 | Vatanabe Oszamu (JPN) 3-1 | kiesett | helyezetlen | |
Klaus Rost | 70 kg | Rodger Doner (CAN) 1-3 | Anthony Greig (NZL) kétvállas | Djan-Aka Djan (AFG) 1-3 | Csong Donggu (Jeong Dong-Gu) (KOR) 3-1 | erőnyerő | 1. mérkőzés Enyu Valcsev(wd) (BUL) 3-1 | |
Martin Heinze | 78 kg | Mohammad Ali Szanatkaran (IRI) 3-1 | Ştefan Tâmpa (RUM) 1-3 | Vatanabe Jaszuo (JPN) 3-1 | kiesett | helyezetlen | ||
Günther Bauch | 87 kg | Szaszaki Tacuo (JPN) 3-1 | Fernando H. García (FIL) 1-3 | Khorloogiin Bayanmönkh (MGL) 1-3 | Prodan Gardzsev (BUL) kétvállas | kiesett | helyezetlen | |
Heinz Kiehl | 97 kg | Ölziisaikhany Erdene-Ochir (MGL) kétvállas | Maruti Mane (IND) 3-1 | Peter Jutzeler (SUI) 1-3 | Szaid Musztafov (BUL) 3-1 | kiesett | helyezetlen | |
Wilfried Dietrich | +97 kg | Larry Kristoff (USA) 3-1 | Hamit Kaplan (TUR) 2-2 | Arne Robertsson (SWE) 1-3 | kiesett | kiesett | helyezetlen |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Matthias Schiessleder | Könnyűsúly | 1. csoport Karl Reisinger (AUT) V Paul Maruyama (USA) V | 3. | kiesett | 19. | ||
Wolfgang Hofmann | Középsúly | 3. csoport Jacques le Berré (FRA) GY Orlando Madrigal (COS) GY | 1. | Peter Snijders (HOL) GY | James Bregman (USA) GY | Okano Iszao (JPN) V | |
Herbert Niemann | Nehézsúly | 3. csoport Anzor Kiknadze (URS) V Job Gouweleeuw (HOL) V | 3. | kiesett | 11. | ||
Klaus Glahn | Nyílt | 3. csoport Thomas Ong (FIL) GY Ben Campbell (USA) GY | 1. | erőnyerő | Kaminaga Akio (JPN) V | kiesett |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Achim Hill | Egypárevezős | 7:40,49 | 1. | erőnyerő | A | 8:26,24 | 2. | ||
Helmut Lebert Josef Steffes-Mies | Kétpárevezős | 6:41,24 | 2. | 6:39,92 | 1. | A | 7:30,03 | 5. | 5. |
Michael Schwan Wolfgang Hottenrott | Kormányos nélküli kettes | 7:20,18 | 1. | erőnyerő | A | 7:38,63 | 3. | ||
Günter Bergau Peter Gorny Karl-Heinz Danielowski (kormányos) | Kormányos kettes | 8:02,99 | 5. | 7:22,96 | 2. | B | 7:27,98 | 1. | 7. |
Günter Schroers Horst Effertz Albrecht Müller Manfred Misselhorn | Kormányos nélküli négyes | 6:37,83 | 1. | erőnyerő | A | 7:10,33 | 6. | 6. | |
Peter Neusel Bernhard Britting Joachim Werner Egbert Hirschfelder Jürgen Oelke (kormányos) | Kormányos négyes | 6:44,12 | 1. | erőnyerő | A | 7:00,44 | 1. | ||
Klaus Aeffke Klaus Bittner Karl-Heinrich von Groddeck Hans-Jürgen Wallbrecht Klaus Behrens Jürgen Schröder Jürgen Plagemann Horst Meyer Thomas Ahrens (kormányos) | Nyolcas | 5:54,02 | 1. | erőnyerő | A | 6:23,29 | 2. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Egyesült Német Csapat férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
India (IND) | 7 | 5 | 2 | 0 | 18 | 4 | +14 | 12 |
Spanyolország (SPA) | 7 | 4 | 3 | 0 | 16 | 3 | +13 | 11 |
Hollandia (HOL) | 7 | 4 | 1 | 2 | 20 | 4 | +16 | 9 |
Egyesült Német Csapat (EUA) | 7 | 2 | 5 | 0 | 9 | 4 | +5 | 9 |
Malajzia (MAL) | 7 | 2 | 2 | 3 | 11 | 13 | –2 | 6 |
Belgium (BEL) | 7 | 2 | 2 | 3 | 10 | 13 | –3 | 6 |
Kanada (CAN) | 7 | 1 | 0 | 6 | 5 | 25 | –20 | 2 |
Hongkong (HOK) | 7 | 0 | 1 | 6 | 3 | 26 | –23 | 1 |
1964. október 11. 11:40 | Egyesült Német Csapat (EUA) | 5 – 1 | Kanada (CAN) | |
Westphal 2 Ehrlich 2 Freiberger | (1 – 1) | Young |
1964. október 12. 10:00 | India (IND) | 1 – 1 | Egyesült Német Csapat (EUA) | |
Prithipal Singh | (0 – 1) | Freiberger |
1964. október 14. 10:00 | Egyesült Német Csapat (EUA) | 1 – 0 | Hollandia (HOL) | |
Ehrlich | (0 – 0) |
1964. október 15. 14:15 | Egyesült Német Csapat (EUA) | 0 – 0 | Malajzia (MAL) | |
(0 – 0) |
1964. október 17. 11:40 | Spanyolország (SPA) | 1 – 1 | Egyesült Német Csapat (EUA) | |
Dualde | (0 – 0) | Ehrlich |
1964. október 18. 11:40 | Egyesült Német Csapat (EUA) | 0 – 0 | Belgium (BEL) | |
(0 – 0) |
1964. október 19. 10:00 | Egyesült Német Csapat (EUA) | 1 – 1 | Hongkong (HOK) | |
Freiberger | (0 – 1) | Guterres |
- Az 5–8. helyért
1964. október 21. 12:00 | Egyesült Német Csapat (EUA) | 5 – 1 | Japán (JPN) | |
Westphal 3 Freiberger 2 | (3 – 1) | Kihara |
- Az 5. helyért
1964. október 22. 13:55 | Kenya (KEN) | 0 – 3 | Egyesült Német Csapat (EUA) | |
(0 – 1) | Ehrlich 2 Lippert |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Német Csapat (EUA) | 5. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Erich Suhrbier | Kajak egyes 1000 m | 4:03,44 | 2. | erőnyerő | 4:04,05 | 2. | 4:01,62 | 4. | |
Heinz Büker Holger Zander | Kajak kettes 1000 m | 3:44,25 | 1. | erőnyerő | 3:47,46 | 3. | 3:40,69 | ||
Günter Perleberg Bernhard Schulze Friedhelm Wentzke Holger Zander | Kajak négyes 1000 m | 3:17,13 | 1. | erőnyerő | 3:21,01 | 1. | 3:15,39 | ||
Jürgen Eschert | Kenu egyes 1000 m | 4:36,92 | 1. | erőnyerő | 4:35,14 | ||||
Klaus Böhle Detlef Lewe | Kenu kettes 1000 m | 4:12,37 | 1. | erőnyerő | 4:13,18 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Elke Felten | Kajak egyes 500 m | 2:11,94 | 2. | erőnyerő | 2:15,94 | 4. | |
Roswitha Esser Annemarie Zimmermann | Kajak kettes 500 m | 1:56,66 | 1. | erőnyerő | 1:56,95 |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Burkhard Ebert | Mezőnyverseny | 4:39:51,75 (+0:00,12) | 29. |
Günter Hoffmann | 4:39:51,83 (+0:00,20) | 78. | |
Wilfried Peffgen | 4:39:51,74 (+0:00,11) | 6. | |
Immo Rittmeyer | 4:39:51,80 (+0:00,17) | 54. | |
Burkhard Ebert Peter Glemser Günter Hoffmann Immo Rittmeyer | Csapat időfutam | 2:33:37,45 (+7:06,26) | 14. |
Pálya-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Willi Fuggerer | Férfi egyéni | Omar Phakadze (URS) Peder Pedersen (DEN) 12,26 | 2. | Jackie Simes (USA) 12,69 | 1. | Gordon Johnson (AUS) 11,52 | 1. | Ivan Kučírek (TCH) Szató Kacuhiko (JPN) 12,15 | 1. | Pierre Trentin (FRA) 12,52, 12,58, 12,72 | kiesett | 5. | |||||
Ulrich Schillinger | Niels Fredborg (DEN) Kavacsi Cujosi (JPN) 12,60 | 1. | Sergio Bianchetto (ITA) Peder Pedersen (DEN) 11,83 | 2. | Giovanni Pettenella (ITA) Niels Fredborg (DEN) 12,06 | 2. | kiesett | helyezetlen |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Lothar Claesges | Férfi egyéni | 1:10,86 | 6. |
- Tandem
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Willi Fuggerer Klaus Kobusch | Férfi kétüléses | Dánia (DEN) Niels Fredborg Per Sarto Jørgensen 11,18 | Magyarország (HUN) Bicskey Richárd Habony Ferenc 10,82, 10,84 | Olaszország (ITA) Angelo Damiano Sergio Bianchetto 10,90, 11,03, kizárták | Bronzmérkőzés Hollandia (HOL) Arie de Graaf Piet van der Touw 10,98, 11,04 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Lothar Spiegelberg | Férfi egyéni | Jiří Daler (TCH) 5:00,55 | 5:04,60 | 2. | Georgio Ursi (ITA) 5:02,43 | 5:09,84 | 2. | kiesett | 5. | ||||
Lothar Claesges Karl Heinz Henrichs Karl Link Ernst Streng | Férfi csapat | Nagy-Britannia (GBI) Trevor Bull Harry Jackson Hugh Porter Brian Sandy nem ért célba | 4:42,28 | 1. | Dánia (DEN) Bent Hansen Jan Ingstrup-Mikkelsen Preben Isaksson Kurt vid Stein 4:43,58 | 4:36,98 | 1. | Ausztrália (AUS) Robert Baird Kevin Brislin Victor Browne Henk Vogels, Sr. 4:40,28 | 4:38,19 | 1. | Olaszország (ITA) Vincenzo Mantovani Carlo Rancati Luigi Roncaglia Franco Testa 4:35,74 | 4:35,67 |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Egyesült Német Csapat labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Német Csapat | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 1 | +6 | 5 |
Románia | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 5 |
Mexikó | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 6 | –4 | 1 |
Irán | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6 | –5 | 1 |
Egyesült Német Csapat | 1–1 | Románia |
---|---|---|
Frenzel 22' Vogel 33′ | (1–1) Jegyzőkönyv | Pavlovici 27' |
Komazava stadion, Tokió Játékvezető: Vaclav Korelus (csehszlovák) Asszisztensek: Menáhém Askenází (izraeli), Kim Dokcshon (dél-koreai) |
Egyesült Német Csapat | 2–0 | Mexikó |
---|---|---|
Barthels 37' Nöldner 66' | (1–0) Jegyzőkönyv |
Micuzava stadion, Jokohama Játékvezető: Gregg De Silva (maláj) Asszisztensek: Kim Dokcshon (dél-koreai), Szató Hirosi (japán) |
- Negyeddöntő
Jugoszlávia | 0–1 | Egyesült Német Csapat |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Frenzel 1' |
Csicsibu Herceg Stadion, Tokió Nézőszám: 10 000 Játékvezető: Gregg De Silva (maláj) Asszisztensek: Ashgar Tehrani (iráni), Salih Mohamed Boukkili (marokkói) |
- Elődöntő
Csehszlovákia | 2–1 | Egyesült Német Csapat |
---|---|---|
Lichtnégl 47' Mráz 89' | (0–1) Jegyzőkönyv | Nöldner 25' |
Komazava stadion, Tokió Nézőszám: 20 000 Játékvezető: Menáhém Askenází (izraeli) Asszisztensek: Rafael Valenzuela (mexikói), John Stanley Wontumi (ghánai) |
- Bronzmérkőzés
Egyesült Német Csapat | 3–1 | Egyesült Arab Köztársaság |
---|---|---|
Frenzel 17' Vogel 48' Stöcker 56' | (1–0) Jegyzőkönyv | Attia 75' |
Olimpiai stadion, Tokió Nézőszám: 60 000 Játékvezető: Jokojama Jozó (japán) Asszisztensek: Fukusima Genicsi (japán), Hajakava Szumio (japán) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Német Csapat (EUA) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Harry Boldt | Remus | Egyéni | 889,0 | 1. | 614,0 | 4. | 1503,0 | |
Reiner Klimke | Dux | 837,0 | 5. | 567,0 | 6. | 1404,0 | 6. | |
Josef Neckermann | Antoinette | 832,0 | 6. | 597,0 | 5. | 1429,0 | 5. | |
Harry Boldt Reiner Klimke Josef Neckermann | Remus Dux Antoinette | Csapat | 2558,0 |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Kurt Jarasinski | Torro | Egyéni | 9,75 | 5. | 12,50 | 13. | 22,25 | 8. |
Hermann Schridde | Dozent II | 12,50 | 8. | 1,25 | 2. | 13,75 | ||
Hans Günter Winkler | Fidelitas | 17,50 | 19. | 15,00 | 16. | 32,50 | 16. | |
Kurt Jarasinski Hermann Schridde Hans Günter Winkler | Torro Dozent II Fidelitas | Csapat | 39,75 | 1. | 28,75 | 1. | 68,50 |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Karl-Heinz Fuhrmann | Mohamet | Egyéni | -58,00 | 19. | 38,00 | 24. | -30,00 | 26. | -50,00 | 25. |
Horst Karsten | Condora | -49,00 | 7. | 95,60 | 10. | -10,00 | 13. | 36,60 | 6. | |
Fritz Ligges | Donkosak | -32,00 | 1. | 91,20 | 11. | -10,00 | 13. | 49,20 | ||
Gerhard Schulz | Balza X | -60,67 | 23. | 51,60 | 22. | -20,00 | 22. | -29,07 | 20. | |
Horst Karsten Fritz Ligges Gerhard Schulz | Condora Donkosak Balza X | Csapat | -139,00 | 3. | 238,40 | 3. | -40,00 | 5. | 56,73 |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Hans-Dieter Pophal | Egyéni műugrás | 91,16 | 8. | 142,58 | 4. |
Horst Rosenfeldt | 85,66 | 17. | kiesett | ||
Rolf Sperling | 86,98 | 14. | kiesett | ||
Egyéni toronyugrás | 92,24 | 8. | 142,24 | 7. | |
Klaus Konzorr | 90,08 | 15. | kiesett | ||
Gerd Völker | 91,62 | 9. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Angelika Hilbert | Egyéni műugrás | 86,53 | 5. | 123,27 | 8. |
Ingrid Krämer | 94,69 | 1. | 145,00 | ||
Egyéni toronyugrás | 52,98 | 3. | 98,45 | ||
Delia Reinhardt | 47,83 | 9. | 86,79 | 10. | |
Christiane Lanzke | 49,69 | 6. | 92,92 | 5. | |
Egyéni műugrás | 82,56 | 10. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Otto Babiasch | Légsúly | erőnyerő | Josino Súta (JPN) 3-2 | Robert Carmody (USA) 1-4 | kiesett | 5. | ||
Rainer Poser | Harmatsúly | Brunon Bendig (POL) 2-3 | kiesett | 17. | ||||
Heinz Schulz | Pehelysúly | Bhim Bahadur Thapa (NEP) 5-0 | Philip Waruinge (KEN) 5-0 | Tin Tun (BIR) 5-0 | Sztanyiszlav Sztyepaskin (URS) KO | kiesett | ||
Wolfgang Schmitt | Könnyűsúly | erőnyerő | Domingo Barrera (SPA) 1-4 | kiesett | 17. | |||
Heiko Winter | Kisváltósúly | erőnyerő | Charles Ellis (USA) 0-5 | kiesett | 17. | |||
Bruno Guse | Váltósúly | erőnyerő | Ričardas Tamulis (URS) 0-5 | kiesett | 9. | |||
Paul Hogh | Nagyváltósúly | Borisz Lagutyin (URS) 0-5 | kiesett | 17. | ||||
Emil Schulz | Középsúly | erőnyerő | William Stack (GBI) RSC | Ion Monea (RUM) 5-0 | Franco Valle (ITA) 5-0 | Valerij Popencsenko (URS) 2-3 | ||
Jürgen Schlegel | Félnehézsúly | erőnyerő | Henry Mugwanya (UGA) 5-0 | Cosimo Pinto (ITA) 1-4 | kiesett | 5. | ||
Hans Huber | Nehézsúly | erőnyerő | Abdul Rehman (PAK) KO | Giuseppe Ros (ITA) 4-1 | Joe Frazier (USA) 2-3 |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Uwe Adler | Egyéni | 3:20,8 | 1070 | 20. | 14–22 | 532 | 30. | 196 | 1020 | 2. | 3:59,5 | 1005 | 12. | 14:51,2 | 1027 | 14. | 4654 | 13. |
Elmar Frings | 3:32,7 | 960 | 34. | 17–19 | 640 | 23. | 192 | 940 | 14. | 4:05,3 | 975 | 20. | 15:24,1 | 928 | 21. | 4443 | 23. | |
Wolfgang Gödicke | 3:16,7 | 1100 | 8. | 19–17 | 712 | 18. | 187 | 840 | 22. | 4:05,1 | 975 | 19. | 14:50,2 | 1030 | 13. | 4657 | 12. | |
Uwe Adler Elmar Frings Wolfgang Gödicke | Csapat | 3130 | 9. | 1729 | 8. | 2800 | 4. | 2955 | 5. | 2985 | 5. | 13599 | 6. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Gerhard Feller | Gyorstüzelő pisztoly | 577 | 26. |
Lothar Jacobi | 585 | 13. | |
Johann Garreis | Szabadpisztoly | 554 | 4. |
Hans Kaupmannsennecke | 530 | 30. | |
Rudolf Bortz | Sportpuska, fekvő | 589 | 24. |
Karl Wenk | 594 | 7. | |
Harry Köcher | Sportpuska, összetett | 1148 | 4. |
Szabadpuska, összetett (300 m) | 1130 | 8. | |
Klaus Zähringer | 1110 | 14. | |
Sportpuska, összetett | 1131 | 22. | |
Joachim Marscheider | Trap | 191 | 8. |
Heinz Rehder | 189 | 14. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Martin Eberle | 60 kg | 107,5 | 10. | 97,5 | 13. | 130,0 | 12. | 335,0 | 11. |
Alfred Kornprobst | 67,5 kg | 122,5 | 8. | 112,5 | 9. | 150,0 | 8. | 385,0 | 8. |
Werner Dittrich | 75 kg | 135,0 | 2. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Karl Arnold | 82,5 kg | 140,0 | 9. | 132,5 | 8. | 167,5 | 8. | 440,0 | 8. |
Norbert Fehr | 90 kg | 125,0 | 16. | 125,0 | 12. | 160,0 | 14. | 410,0 | 14. |
Manfred Rieger | +90 kg | 150,0 | 17. | 140,0 | 8. | 185,0 | 8. | 475,0 | 11. |
Torna
Bővebben: Torna az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Siegfried Fülle | Talaj | 19,00 | 12. | kiesett | |
Ugrás | 19,30 | 6. | kiesett | ||
Korlát | 19,00 | 18. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,95 | 18. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,05 | 12. | kiesett | ||
Lólengés | 18,80 | 11. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,10 | 15. | |||
Philipp Fürst | Talaj | 18,65 | 30. | kiesett | |
Ugrás | 18,95 | 30. | kiesett | ||
Korlát | 18,90 | 25. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,60 | 42. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,50 | 35. | kiesett | ||
Lólengés | 18,65 | 22. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,25 | 24. | |||
Erwin Koppe | Talaj | 18,45 | 46. | kiesett | |
Ugrás | 18,75 | 54. | kiesett | ||
Korlát | 19,05 | 14. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,80 | 29. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,80 | 18. | kiesett | ||
Lólengés | 18,60 | 25. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,45 | 19. | |||
Klaus Köste | Talaj | 18,95 | 14. | kiesett | |
Ugrás | 19,10 | 19. | kiesett | ||
Korlát | 19,00 | 18. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,90 | 21. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,25 | 49. | kiesett | ||
Lólengés | 18,55 | 28. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,75 | 18. | |||
Günter Lyhs | Talaj | 18,75 | 23. | kiesett | |
Ugrás | 19,15 | 16. | kiesett | ||
Korlát | 18,80 | 30. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,45 | 50. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,55 | 31. | kiesett | ||
Lólengés | 18,00 | 72. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 111,70 | 29. | |||
Peter Weber | Talaj | 18,85 | 18. | kiesett | |
Ugrás | 19,00 | 28. | kiesett | ||
Korlát | 18,75 | 40. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,50 | 47. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,85 | 16. | kiesett | ||
Lólengés | 18,40 | 40. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,35 | 21.* | |||
Siegfried Fülle Philipp Fürst Erwin Koppe Klaus Köste Günter Lyhs Peter Weber | Csapat összetett | 565,10 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Christel Felgner | Talaj | 18,499 | 39. | kiesett | |
Ugrás | 18,666 | 30. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,499 | 33. | kiesett | ||
Gerenda | 18,350 | 46. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,014 | 35. | |||
Ingrid Föst | Talaj | 19,113 | 6. | 19,266 | 5. |
Ugrás | 19,000 | 8. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,666 | 21. | kiesett | ||
Gerenda | 18,666 | 26. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,465 | 12. | |||
Karin Mannewitz | Talaj | 18,666 | 25. | kiesett | |
Ugrás | 18,432 | 50. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,699 | 20. | kiesett | ||
Gerenda | 18,566 | 31. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,363 | 31. | |||
Birgit Radochla | Talaj | 19,199 | 5. | 19,299 | 4. |
Ugrás | 19,366 | 2. | 19,283 | * | |
Felemás korlát | 18,933 | 14. | kiesett | ||
Gerenda | 18,933 | 9. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,431 | 4. | |||
Ute Starke | Talaj | 18,933 | 13. | kiesett | |
Ugrás | 19,100 | 6. | 19,116 | 6. | |
Felemás korlát | 18,866 | 15. | kiesett | ||
Gerenda | 18,733 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,632 | 10. | |||
Barbara Stolz | Talaj | 18,266 | 49. | kiesett | |
Ugrás | 18,532 | 40. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,366 | 39. | kiesett | ||
Gerenda | 18,266 | 49. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 73,430 | 44. | |||
Christel Felgner Ingrid Föst Karin Mannewitz Birgit Radochla Ute Starke Barbara Stolz | Csapat összetett | 376,038 | 4. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Uwe Jacobsen | 100 m gyors | 55,6 | 3. | 14.** | 54,8 | 3. | 7.* | 55,6 | 8. |
Hans-Joachim Klein | 55,3 | 1. | 9. | 54,4 | 2. | 6. | 54,0 | ||
Horst Löffler | 55,6 | 4. | 14.** | 56,0 | 7. | 19. | kiesett | ||
Martin Klink | 400 m gyors | 4:29,1 | 4. | 19. | kiesett | ||||
Wolfgang Kremer | 4:29,9 | 3. | 22. | kiesett | |||||
Frank Wiegand | 4:17,2 | 1. | 3. | 4:14,9 | |||||
Heinz Junga | 1500 m gyors | 18:08,7 | 5. | 19. | kiesett | ||||
Holger Kirschke | 18:01,6 | 4. | 15. | kiesett | |||||
Jürgen Dietze | 200 m hát | 2:20,4 | 3. | 19. | kiesett | ||||
Ernst-Joachim Küppers | 2:17,9 | 2. | 12. | 2:15,4 | 2. | 4. | 2:15,7 | 5. | |
Wolfgang Wagner | 2:18,5 | 4. | 14. | 2:20,2 | 7. | 15. | kiesett | ||
Egon Henninger | 200 m mell | 2:30,1 | 1. | 1. | 2:33,3 | 3. | 6. | 2:31,1 | 5. |
Klaus Katzur | 2:36,7 | 3. | 13. | 2:37,3 | 7. | 13. | kiesett | ||
Willi Messner | 2:36,0 | 3. | 11. | 2:35,5 | 6. | 12. | kiesett | ||
Werner Freitag | 200 m pillangó | 2:16,9 | 4. | 15. | 2:13,5 | 6. | 10. | kiesett | |
Hermann Lotter | 2:18,2 | 4. | 20. | kiesett | |||||
Wolfgang Platzeck | 2:18,7 | 5. | 22. | kiesett | |||||
Gerhard Hetz | 400 m vegyes | 4:57,6 | 1. | 2. | 4:51,0 | ||||
Dieter Pfeifer | 5:05,2 | 4. | 9. | kiesett | |||||
Stefan Weinrich | 5:07,8 | 4. | 13. | kiesett | |||||
Horst Löffler Frank Wiegand Uwe Jacobsen Hans-Joachim Klein | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:41,0 | 2. | 3. | 3:37,2 | ||||
Horst-Günter Gregor Gerhard Hetz Frank Wiegand Hans-Joachim Klein | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:09,7 | 1. | 2. | 7:59,3 | ||||
Ernst-Joachim Küppers Egon Henninger Horst-Günter Gregor Hans-Joachim Klein | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:06,6 | 1. | 2. | 4:01,6 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Traudi Beierlein | 100 m gyors | 1:05,4 | 5. | 31. | kiesett | ||||
Rita Schumacher | 1:03,5 | 2. | 12.* | visszalépett | kiesett | ||||
Martina Grunert | 1:03,1 | 2. | 10. | 1:03,1 | 5. | 12. | kiesett | ||
400 m gyors | 4:57,7 | 2. | 13. | kiesett | |||||
Heidi Pechstein | 5:01,4 | 4. | 14. | kiesett | |||||
Jutta Wanke | 5:01,7 | 4. | 15. | kiesett | |||||
Petra Nerger | 100 m hát | 1:12,1 | 3. | 18. | kiesett | ||||
Ingrid Schmidt | 1:11,1 | 3. | 9.* | kiesett | |||||
Helga Schmidt-Neuber | 1:11,4 | 4. | 12.* | kiesett | |||||
Bärbel Grimmer | 200 m mell | 2:48,6 | 1. | 2. | 2:51,0 | 6. | |||
Ursula Küper | 2:50,1 | 4. | 6. | 2:53,9 | 8. | ||||
Wiltrud Urselmann | 2:53,2 | 3. | 10. | kiesett | |||||
Ursel Brunner | 100 m pillangó | 1:13,6 | 6. | 26. | kiesett | ||||
Heike Hustede-Nagel | 1:10,5 | 3. | 14. | 1:08,8 | 5. | 8. | 1:08,5 | 6. | |
Ute Noack | 1:09,2 | 2. | 7. | 1:09,3 | 5. | 10. | kiesett | ||
Harriet Blank | 400 m vegyes | 5:42,4 | 4. | 14. | kiesett | ||||
Veronika Holletz | 5:26,8 | 1. | 2. | 5:25,6 | 4. | ||||
Helga Zimmermann | 5:38,9 | 4. | 11. | kiesett | |||||
Martina Grunert Traudi Beierlein Rita Schumacher Heidi Pechstein | 4 × 100 m gyorsváltó | 4:14,9 | 3. | 6.* | 4:15,0 | 6. | |||
Ingrid Schmidt Bärbel Grimmer Heike Hustede-Nagel Martina Grunert | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:43,2 | 2. | 4. | kizárták |
* - egy másik versenyzővel/váltóval azonos időt ért el
** - öt másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Wilhelm Kuhweide | Finn dingi | 1318 | 1620 | 1017 | (841) | 921 | 1142 | 1620 | 7638 | |
Karsten Meyer Bruno Splieth | Csillaghajó | 632 | 854 | 729 | 854 | (553) | 553 | 553 | 4175 | 6. |
Dietmar Gedde Eberhard Reschwamm | Repülő hollandi | (193) | 469 | 645 | 382 | 520 | 423 | 344 | 2783 | 13. |
Fritz Kopperschmidt Herbert Reich Eckart Wagner | 5,5 méteres | 131 | 374 | 499 | (101) | 675 | 578 | 800 | 3057 | 5. |
Peter Ahrendt Wilfried Lorenz Ulrich Mense | Sárkányhajó | 560 | (463) | 618 | 1463 | 1162 | 861 | 1162 | 5826 |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | 5. kör | ||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jürgen Brecht | Tőr, egyéni | D. csoport Mark Midler (URS) 4-5 Szabó Sándor (HUN) 5-3 Nasser Madani (IRI) 5-2 Emilio Echeverry (COL) 5-1 Robert Foxcroft (CAN) 5-1 | 2. | F. csoport Ókava Heizaburó (JPN) 3-5 Jean-Claude Magnan (FRA) 5-1 Kamuti Jenő (HUN) 5-4 Ignacio Posada (COL) 5-2 Sameh Rahman (UAR) 2-5 | 3. | Viktor Zsdanovics (URS) 6-10 | kiesett | 17. | ||
Tim Gerresheim | H. csoport Haukler István (RUM) 3-5 Witold Woyda (POL) 3-5 Pasquale La Ragione (ITA) 4-5 Brian McCowage (AUS) 5-3 Dibier Tamayo (COL) 5-0 Ronnie Theseira (MAL) 5-0 | 4. | D. csoport Daniel Revenu (FRA) 5-4 Herbert Cohen (USA) 5-2 Mano Kazuo (JPN) 5-3 Tănase Mureșanu (RUM) 5-3 Pasquale La Ragione (ITA) 5-3 | 1. | erőnyerő | Mano Kazuo (JPN) 10-4 | Daniel Revenu (FRA) 5-10 | Az 5–6. helyért Szabó Sándor (HUN) 10-6 Kamuti Jenő (HUN) 4-10 | 6. | |
Dieter Schmitt | I. csoport Tănase Mureșanu (RUM) 5-2 Albert Axelrod (USA) 5-3 Adolfo Bisellach (ARG) 5-3 Viktor Zsdanovics (URS) 4-5 Kim Mansik (Kim Man-Sig) (KOR) 2-5 | 3. | C. csoport Roland Losert (AUT) 5-4 Mohamed Gamil El-Kalyoubi (UAR) 5-2 Nicola Granieri (ITA) 5-2 Viktor Zsdanovics (URS) 4-5 Haukler István (RUM) 2-5 | 2. | Szabó Sándor (HUN) 2-10 | kiesett | 17. | |||
Paul Gnaier | Párbajtőr, egyéni | B. csoport Hrihorij Krissz (URS) 3-5 Hassan El-Said (LEB) 5-4 Ókava Heizaburó (JPN) 5-1 René Van Den Driessche (BEL) 5-4 Trần Văn Xuan (VET) 5-1 Michael Ryan (IRL) 5-4 Yves Dreyfus (FRA) 2-5 | 2. | C. csoport Gianluigi Saccaro (ITA) 2-5 Jacques Guittet (FRA) 1-5 Michel Steininger (SUI) 5-4 Marcus Leyrer (AUT) 5-5 Peter Jacobs (GBI) 5-1 Sin Duho (Sin Du-Ho) (KOR) 5-0 | 4. | Gianluigi Saccaro (ITA) 4-10 | kiesett | 17. | ||
Dietrich Hecke | E. csoport Claude Bourquard (FRA) 2-5 Walter Bar (SUI) 3-5 Alberto Pellegrino (ITA) 5-3 Göran Abrahamsson (SWE) 5-2 Sergio Vergara (CHI) 5-0 Dibier Tamayo (COL) 5-2 Houshmand Almasi (IRI) 5-4 Han Mjongszok (Han Myeong-Seok) (KOR) 4-5 | 5. | D. csoport Bohdan Gonsior (POL) 3-5 Nemere Zoltán (HUN) 4-5 Rudolf Trost (AUT) 5-4 Bruno Habārovs (URS) 5-3 Ókava Heizaburó (JPN) 5-4 Claudio Polledri (SUI) 4-5 | 4. | Alberto Pellegrino (ITA) 10-9 | Bohdan Gonsior (POL) 5-10 | kiesett | 9. | ||
Franz Rompza | F. csoport Kulcsár Győző (HUN) 5-3 Giuseppe Delfino (ITA) 5-3 Marcus Leyrer (AUT) 5-3 Ivan Lund (AUS) 5-4 Robert Foxcroft (CAN) 5-4 Ernesto Sastre (COL) 5-1 Allan Jay (GBI) 2-5 | 1. | F. csoport Henryk Nielaba (POL) 1-5 Walter Bar (SUI) 5-3 John Humphreys (AUS) 5-1 Allan Jay (GBI) 5-2 Paul Pesthy (USA) 5-2 | 2. | erőnyerő | Jacques Guittet (FRA) 10-10 | Bill Hoskyns (GBI) 5-10 | Az 5–6. helyért Claude Bourquard (FRA) 8-10 | 7. | |
Walter Köstner | Kard, egyéni | F. csoport Marcel Parent (FRA) 2-5 Emil Ochyra (POL) 3-5 Alexander Leckie (GBI) 5-2 Henry Sommerville (AUS) 5-2 John Bouchier-Hayes (IRL) 5-1 | 3. | C. csoport Mark Rakita (URS) 3-5 Claude Arabo (FRA) 1-5 Örley Tamás (USA) 5-4 Andrzej Piątkowski (POL) 5-1 Alberto Lanteri (ARG) 5-3 Kitao Teruhiro (JPN) 5-0 Pierluigi Chicca (ITA) 2-5 | 3. | Jerzy Pawłowski (POL) 10-9 | Jakov Rilszkij (URS) 5-10 | Az 5–6. helyért Emil Ochyra (POL) 5-10 | 7. | |
Jürgen Theuerkauff | D. csoport Bakonyi Péter (HUN) 3-5 Keresztes Attila (USA) 4-5 Kitao Teruhiro (JPN) 5-2 Emilio Echeverry (COL) 5-2 Nasser Madani (IRI) 5-1 | 3. | B. csoport Jerzy Pawłowski (POL) 2-5 Umjar Mavlihanov (URS) 3-5 Jacques Lefèvre (FRA) 2-5 Kovács Attila (HUN) 5-4 Ion Drîmbă (RUM) 5-3 Alexander Leckie (GBI) 5-2 Sibata Szeidzsi (JPN) 2-5 | 6. | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Dieter Wellmann | E. csoport Mark Rakita (URS) 3-5 Jacques Lefèvre (FRA) 1-5 Funamizu Micujuki (JPN) 2-5 Richard Oldcorn (GBI) 5-4 Bizhan Zarnegar (IRI) 5-1 Trần Văn Xuan (VET) 5-2 | 4. | A. csoport Jakov Rilszkij (URS) 5-4 Pézsa Tibor (HUN) 5-4 Wladimiro Calarese (ITA) 5-3 Keresztes Attila (USA) 5-0 Octavian Vintilă (RUM) 5-0 Marcel Parent (FRA) 4-5 Funamizu Micujuki (JPN) 4-5 | 2. | Kovács Attila (HUN) 10-9 | Claude Arabo (FRA) 6-10 | Az 5–6. helyért Marcel Parent (FRA) 9-10 | 7. | ||
Jürgen Brecht Tim Gerresheim Eberhard Mehl Jürgen Theuerkauff Dieter Wellmann | Tőr, csapat | D. csoport Kolumbia (COL) 9-0 Irán (IRI) 14-2 | 2. | Szovjetunió (URS) 3-9 | Az 5–6. helyért Olaszország (ITA) 9-5 | Az 5. helyért Románia (RUM) 8 (60)-8 (57) | 5. | |||
Max Geuter Paul Gnaier Franz Rompza Haakon Stein Volkmar Würtz | Párbajtőr, csapat | D. csoport Egyesült Államok (USA) 9-6 Nagy-Britannia (GBI) 8 (62)-8 (66) | 1. | erőnyerő | Franciaország (FRA) 4-8 | Az 5–6. helyért Szovjetunió (URS) 8-3 | Az 5. helyért Lengyelország (POL) 8 (62)-8 (66) | 6. | ||
Klaus Allisat Percy Borucki Walter Köstner Jürgen Theuerkauff Dieter Wellmann | Kard, csapat | D. csoport Irán (IRI) 9-3 | 2. | Lengyelország (POL) 6-9 | Az 5–6. helyért Egyesült Államok (USA) 9-5 | Az 5. helyért Magyarország (HUN) 3-9 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | ||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Helga Mees | Tőr, egyéni | A. csoport Harriet King (USA) 2-4 Rejtő Ildikó (HUN) 4-3 Cathérine Rousselet-Ceretti (FRA) 4-3 Jan Redman (AUS) 4-1 Sin Gvangszuk (Sin Gwang-Suk) (KOR) 4-3 Christina Wahlberg (SWE) 1-4 | 3. | B. csoport Szabó Orbán Olga (RUM) 0-4 Valentyina Rasztvorova (URS) 1-4 Dömölky Lídia (HUN) 1-4 Ginette Rossini (LUX) 4-2 Shirley Netherway (GBI) 4-3 Rájátszás: Ginette Rossini (LUX) 4-0 | 4. | Dömölky Lídia (HUN) 8-5 | Cathérine Rousselet-Ceretti (FRA) 8-6 | Rejtő Ildikó (HUN) 4-2 Galina Gorohova (URS) 4-3 Antonella Ragno (ITA) 0-4 Rájátszás: Rejtő Ildikó (HUN) 0-4 Antonella Ragno (ITA) 4-2 | |
Heidi Schmid | F. csoport Giovanna Masciotta (ITA) 3-4 Janet Wardell-Yerburgh (GBI) 4-2 María Romano (ARG) 4-1 Annick Level (FRA) 4-1 Valentyina Prudszkova (URS) 1-4 | 3. | C. csoport Antonella Ragno (ITA) 2-4 María Romano (ARG) 4-1 Mary Watts-Tobin (GBI) 4-3 Óvada Tomoko (JPN) 4-2 Brigitte Gapais-Dumont (FRA) 4-2 | 2. | Juhász Katalin (HUN) 4-8 | kiesett | 9. | ||
Rosemarie Scherberger | D. csoport Galina Gorohova (URS) 2-4 Szabó Orbán Olga (RUM) 2-4 Shirley Netherway (GBI) 4-2 Janice-Lee York-Romary (USA) 4-3 Takeucsi Josie (JPN) 2-4 | 3. | D. csoport Galina Gorohova (URS) 1-4 Ana Derșidan-Ene-Pascu (RUM) 0-4 Rejtő Ildikó (HUN) 4-3 Giovanna Masciotta (ITA) 4-3 Kerstin Palm (SWE) 3-4 Rájátszás: Giovanna Masciotta (ITA) 1-4 Rejtő Ildikó (HUN) 1-4 | 5. | kiesett | helyezetlen | |||
Helga Mees Heidi Schmid Rosemarie Scherberger Gudrun Theuerkauff | Tőr, csapat | C. csoport Japán (JPN) 12-4 Ausztrália (AUS) 9-6 | 2. | Franciaország (FRA) 8 (46)-8 (40) | Magyarország (HUN) 6-9 | Bronzmérkőzés Olaszország (ITA) 9-5 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1964. évi nyári olimpiai játékokon |
Egyesült Német Csapat férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az középdöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 2 | 2 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 4 |
Egyesült Német Csapat (EUA) | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 2 |
Ausztrália (AUS) | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 9 | –8 | 0 |
1964. október 12. 11:10 | Szovjetunió (URS) | 3 – 2 | Egyesült Német Csapat (EUA) | |
(1–2, 0–0, 1–0, 1–0) | ||||
Bortkevics 2 | Vohs 2 |
1964. október 13. 16:30 | Ausztrália (AUS) | 1 – 3 | Egyesült Német Csapat (EUA) | |
(0–1, 1–0, 0–2, 0–0) | ||||
Mills 1 | három játékos 1 |
Bejutott a négyes döntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Középdöntő
- A/B csoport
A táblázat tartalmazza a B csoportban lejátszott Szovjetunió – Egyesült Német Csapat 3–2-es eredményt.
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 |
Olaszország (ITA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 6 | 0 | 4 |
Románia (RUM) | 3 | 1 | 1 | 1 | 10 | 10 | 0 | 3 |
Egyesült Német Csapat (EUA) | 3 | 0 | 0 | 3 | 7 | 10 | –3 | 0 |
1964. október 14. 15:20 | Románia (RUM) | 5 – 4 | Egyesült Német Csapat (EUA) | |
(0–0, 1–1, 2–0, 2–3) | ||||
öt játékos 1 | négy játékos 1 |
1964. október 15. 13:00 | Olaszország (ITA) | 2 – 1 | Egyesült Német Csapat (EUA) | |
(0–0, 0–0, 1–0, 1–1) | ||||
Cevasco, Spinola 1 | Schlenkrich 1 |
- 5–8. helyért
1964. október 17. 15:20 | Egyesült Német Csapat (EUA) | 5 – 3 | Belgium (BEL) | |
(0–1, 1–1, 1–1, 3–0) | ||||
J. Thiel 3 | De Wilde 2 |
1964. október 18. 14:40 | Egyesült Német Csapat (EUA) | 5 – 4 | Hollandia (HOL) | |
(0–1, 2–0, 0–1, 3–2) | ||||
Vohs 3 | der Voet 2 |
A táblázat tartalmazza a középdöntőben lejátszott Románia – Egyesült Német Csapat 5–4-es eredményt.
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Románia (RUM) | 3 | 2 | 0 | 1 | 14 | 10 | +4 | 4 |
Egyesült Német Csapat (EUA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 14 | 12 | +2 | 4 |
Belgium (BEL) | 3 | 1 | 0 | 2 | 13 | 15 | –2 | 2 |
Hollandia (HOL) | 3 | 1 | 0 | 2 | 12 | 16 | –4 | 2 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Német Csapat (EUA) | 6. |
Források
- Germany at the 1964 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Németország-portál
- Olimpiaportál