Tádzsikisztán a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
Tádzsikisztán az olimpiai játékokon | |||||
Tádzsikisztán zászlaja | |||||
NOB-országkód: TJK | |||||
OOB | Tádzsik Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2004. évi nyári olimpiai játékok Athén | |||||
Versenyzők | 9 fő 5 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Nargisz Nabijeva | ||||
Érmek |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Oroszország részeként (1900–1912), Szovjetunió részeként (1952–1988), Egyesített Csapat részeként (1992) |
Tádzsikisztán a görögországi Athénban megrendezett 2004. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 5 sportágban 9 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Dilsod Nazarov | Kalapácsvetés | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Gulszara Dadabajeva | Maraton | 2:50,45 | 53. |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Juszup Abduszalomov | 74 kg | B csoport Daniel Igali (CAN) 2-5 Elnur Aslanov (AZE) 7-3 | 2. | kiesett | 9. | |||
Samil Alijev | 84 kg | G csoport Szazsid Szazsidov (RUS) 0-5 Nicolae Ghiţă (ROM) 4-3 Matar Sène (SEN) 6-3 | 2. | kiesett | 8. |
Női
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ligyija Karamcsakova | 48 kg | C csoport Irina Merlenyi (UKR) 0-11 Faní Pszathá (GRE) 5-3 Fazíla Luáti (TUN) TUS | 2. | 5–8. helyért Lorisza Oorzsak (RUS) 0-11 | kiesett | 7. | |
Natalja Ivanova | 63 kg | C csoport Lise Golliot-Legrand (FRA) 0-3 Volha Hilko (BLR) 1-4 | 3. | kiesett | 11. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nargisz Nabijeva | Egyéni | 600 | 55. | Wu Hui-Ju (TPE) (10.) 142-156 | kiesett | 45. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Serali Dosztyijev | Papírsúly | Harry Tañamor (PHI) 12-17 | kiesett | 17. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Szergej Babikov | Légpisztoly | 581 | 10. | kiesett |
Források
- Tajikistan at the 2004 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap