Peringkat kumpulan Liga Juara-Juara AFC 2023–24 dimainkan dari September 2023 hingga Disember 2023 untuk Wilayah Timur dan Barat. Sebanyak 40 pasukan bertanding di peringkat kumpulan untuk menentukan 16 tempat di peringkat kalah mati Liga Juara-Juara AFC 2023–24 .
Cabutan Cabutan bagi peringkat kumpulan telah diadakan pada 24 Ogos 2023, di Rumah AFC di Kuala Lumpur, Malaysia. 40 pasukan telah ditarik ke dalam sepuluh kumpulan empat pasukan: lima kumpulan masing-masing di Wilayah Barat (Kumpulan A–E) dan Wilayah Timur (Kumpulan F–J). Untuk setiap zon, pasukan diagihkan ke dalam empat balang dan ditarik ke posisi yang relevan dalam setiap kumpulan, berdasarkan pada Kedudukan persatuan mereka dan pengagihan mereka dalam persatuan mereka, dengan mempertimbangkan keseimbangan teknikal antara kumpulan. Pasukan dari persatuan yang sama tidak dapat dimasukkan ke dalam kumpulan yang sama.
Wilayah Kumpulan Balang 1 Balang 2 Balang 3 Balang 4 Wilayah Barat A–E Al-Hilal Nassaji Al-Faisaly Al-Ain Persepolis Al-Duhail Istiklol Navbahor Al-Sadd Nasaf Qarshi Al-Quwa Al-Jawiya Sharjah Pakhtakor Al-Fayha Ahal Änew Al-Nassr Al-Ittihad Sepahan Mumbai City AGMK Wilayah Timur F–J Ulsan Hyundai Ventforet Kofu Hanoi Kitchee Yokohama F. Marinos Shandong Taishan Kaya F.C.–Iloilo Incheon United Wuhan Three Towns Bangkok United Johor Darul Ta'zim Urawa Red Diamonds Buriram United Pohang Steelers Melbourne City Zhejiang Jeonbuk Hyundai Motors Kawasaki Frontale Lion City Sailors BG Pathum United
Format Pada peringkat kumpulan, setiap kumpulan dimainkan perlawanan kumpulan secara timbal balik di tempat sendiri dan tempat lawan. Juara kumpulan dan tiga naib juara terbaik mara ke peringkat kalah mati .
Pemecah seri Kumpulan-kumpulan tersebut disenaraikan mengikut mata (3 mata untuk menang, 1 mata untuk seri, 0 mata untuk kalah). Jika terikat pada mata, pemecah seri digunakan dalam perintah berikut (Artikel Peraturan 8.3):
Mata antara perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat; Perbezaan gol dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat; Jaringan gol dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat; Jika lebih daripada dua pasukan terikat, dan selepas menggunakan kriteria satu-lawan-satu di atas, keputusan pasukan masih terikat, semua kriteria satu-lawan-satu akan diguna semula secara eksklusif kepada keputusan pasukan ini; Perbezaan gol dalam semua perlawanan peringkat kumpulan; Jaringan gol dalam semua perlawanan peringkat kumpulan; Penalti jika hanya dua pasukan terikat dan mereka bertemu di pusingan terakhir kumpulan yang terikat; Mata Disiplin (kad kuning = 1 mata, kad merah akibat dua kad kuning = 3 mata, terus kad merah = 3 mata, kad kuning diikuti dengan kad merah langsung = 4 mata); Kedudukan persatuan . Jadual Jadual setiap hari perlawanan adalah seperti berikut.[1]
Peringkat Pusingan Tarikh undian Pertama Kedua Peringkat awal Pusingan awal Tiada undian 15–16 Ogos 2023 Peringkat play-off Pusingan play-off 22 Ogos 2023 Peringkat kumpulan Hari Perlawanan 1 24 Ogos 2023 18–20 September 2023 Hari Perlawanan 2 2–4 Oktober 2023 Hari Perlawanan 3 23–25 Oktober 2023 Hari Perlawanan 4 6–8 November 2023 Hari Perlawanan 5 27–29 November 2023 Hari Perlawanan 6 4–6 & 12–13 Disember 2023 Peringkat kalah mati Pusingan 16 21 Disember 2023 12–14 Februari 2024 19–21 Februari 2024 Suku Akhir 4–6 Mac 2024 11–13 Mac 2024 Separuh Akhir 16–17 April 2024 23–24 April 2024 Perlawanan Akhir 11 Mei 2024 18 Mei 2024
Kumpulan Kumpulan A Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan AIN FEI PAK AHA 1 Al-Ain 6 5 0 1 17 9 +8 15 Mara ke Pusingan 16 — 4–1 1–3 4–2 2 Al-Fayha 6 3 0 3 12 10 +2 9 2–3 — 2–0 3–1 3 Pakhtakor 6 2 1 3 8 11 −3 7 0–3 1–4 — 3–0 4 Ahal 6 1 1 4 6 13 −7 4 1–2 1–0 1–1 —
Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri
19 September 2023 (2023-09-19 )
21:00 (UTC+5)
Ahal 1–0 Al-Fayha Elman Tagayew 51' Laporan
Kehadiran: 19,966
Pengadil: Adham Makhadmeh (
Jordan )
03 Oktober 2023 (2023-10-03 )
20:00 (UTC+4)
Al-Ain 4–2 Ahal Laporan Elman Tagaýew 58' Dayanch Meredov 85'
Stadium Hazza bin Zayed, Al Ain Kehadiran: 8,126
Pengadil: Abdullah Jamali (
Kuwait )
03 Oktober 2023 (2023-10-03 )
19:00 (UTC+3)
Al-Fayha 2–0 Pakhtakor Abdelhamid Sabiri 10' , 71' Laporan
Kehadiran: 1,088
Pengadil: Mohanad Qasim Sarray (
Iraq )
24 Oktober 2023 (2023-10-24 )
20:00 (UTC+4)
Al-Ain 4–1 Al-Fayha Laporan Nawaf Al-Harthi 84'
Stadium Hazza bin Zayed, Al Ain Kehadiran: 7,126
Pengadil: Hanna Hattab (
Syria )
24 Oktober 2023 (2023-10-24 )
19:00 (UTC+5)
Pakhtakor 3–0 Ahal Khojimat Erkinov 23' Azizbek Turgunboev 27' , 59' Laporan
Kehadiran: 2,110
Pengadil: Jumpei Iida (
Jepun )
07 November 2023 (2023-11-07 )
19:00 (UTC+3)
Kehadiran: 1,002
Pengadil: Ma Ning (China)
28 November 2023 (2023-11-28 )
20:00 (UTC+4)
Al-Ain 1–3 Pakhtakor Eisa Khalfan 18' Laporan Khojimat Erkinov 55' , 62' Dragan Ćeran 78'
Stadium Hazza bin Zayed, Al Ain Kehadiran: 2,926
Pengadil: Adham Makhadmeh (
Jordan )
28 November 2023 (2023-11-28 )
19:00 (UTC+3)
Kehadiran: 133
Pengadil: Ahmad Al Ali (
Kuwait )
05 Disember 2023 (2023-12-05 )
19:00 (UTC+5)
Pakhtakor 1–4 Al-Fayha Khojimat Erkinov 16' Laporan Fashion Sakala 40' , 90+4' Sultan Mandash 46' Henry Onyekuru 85'
Kehadiran: 2,150
Pengadil: Ahmed Al-Kaf (
Oman )
05 Disember 2023 (2023-12-05 )
19:00 (UTC+5)
Ahal 1–2 Al-Ain Elman Tagaýew 35' Laporan
Kumpulan B Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan NAS SAD SHJ FAI 1 Nasaf 6 3 2 1 10 6 +4 11 Mara ke Pusingan 16 — 3–1 1–1 3–1 2 Al Sadd 6 2 2 2 11 7 +4 8[a] 2–2 — 0–0 6–0 3 Sharjah 6 2 2 2 4 5 −1 8[a] 1–0 0–2 — 1–0 4 Al-Faisaly 6 2 0 4 5 12 −7 6 0–1 2–0 2–1 —
Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Nota:
^ a b Kedudukan pada mata satu-lawan-satu: Al Sadd 4, Sharjah 1. 18 September 2023 (2023-09-18 )
19:00 (UTC+3)
Al-Faisaly 0–1 Nasaf Laporan Zafarmurod Abdurakhmatov 90+7'
Kehadiran: 13,750
Pengadil: Mohanad Qasim Sarray (
Iraq )
18 September 2023 (2023-09-18 )
21:00 (UTC+3)
2 Oktober 2023 (2023-10-02 )
18:00 (UTC+4)
Sharjah 1–0 Al-Faisaly Moussa Marega 20' Laporan
2 Oktober 2023 (2023-10-02 )
21:00 (UTC+5)
Nasaf 3–1 Al Sadd Sukhrob Nurulloyev 29' Azizbek Amonov 46' , 58' Laporan Boualem Khoukhi 83'
Stadium Markaziy, Qarshi
Kehadiran: 8,428
Pengadil: Alireza Faghani (
Iran )
23 Oktober 2023 (2023-10-23 )
20:00 (UTC+4)
Sharjah 1–0 Nasaf Caio Lucas 45+5' Laporan
Kehadiran: 1,163
Pengadil: Fu Ming (China)
06 November 2023 (2023-11-06 )
21:00 (UTC+3)
Al-Faisaly 2–0 Al Sadd Hatem Al-Rushadi 56' Arif Al-Haj 85' Laporan
Kehadiran: 2,430
Pengadil: Sadullo Gulmurodi (Tajikistan)
27 November 2023 (2023-11-27 )
18:00 (UTC+4)
Sharjah 0–2 Al Sadd Laporan Gonzalo Plata 9' Baghdad Bounedjah 60'
Kehadiran: 1,512
Pengadil: Hiroyuki Kimura (
Jepun )
04 Disember 2023 (2023-12-04 )
19:00 (UTC+3)
Al-Faisaly 2–1 Sharjah Bani Hani 90' Rafik Kamergi 90+8' Laporan Firas Larbi 34'
Kehadiran: 1,343
Pengadil: Hanna Hattab (
Syria )
04 Disember 2023 (2023-12-04 )
21:00 (UTC+3)
Al Sadd 2–2 Nasaf Mateus Uribe 5' Baghdad Bounedjah 90+4' Laporan
Kehadiran: 4,323
Pengadil: Ahmad Al Ali (
Kuwait )
Kumpulan C Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan ITH SEP QWJ AGK 1 Al-Ittihad 6 5 0 1 11 4 +7 15 Mara ke Pusingan 16 — 2–1 1–0 3–0 2 Sepahan 6 3 1 2 16 8 +8 10[a] 0–3[b] — 1–0 9–0 3 Al-Quwa Al-Jawiya 6 3 1 2 9 7 +2 10[a] 2–0 2–2 — 3–2 4 AGMK 6 0 0 6 5 22 −17 0 1–2 1–3 1–2 —
Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Nota:
^ a b Kedudukan pada mata satu-lawan-satu: Sepahan 4, Al-Quwa Al-Jawiya 1. ^ Perlawanan itu terbengkalai kerana bantahan pasukan pelawat atas kehadiran arca Qasem Soleimani di atas padang, Keputusan perlawanan adalah 3–0 kepada Al-Ittihad kerana pelanggaran peraturan oleh Sepahan.[2] 18 September 2023 (2023-09-18 )
19:00 (UTC+3)
Al-Ittihad 3–0 AGMK Haroune Camara 11' Romarinho 15' , 42' (pen. ) Laporan
Stadium Putera Abdullah Al Faisal, Jeddah Kehadiran: 13,897
Pengadil: Hiroyuki Kimura (
Jepun )
18 September 2023 (2023-09-18 )
19:00 (UTC+3)
Al-Quwa Al-Jawiya 2–2 Sepahan Ali Jassim 26' , 88' Laporan Mohammad Daneshgar 30' Mohammad Ghorbani 67'
Kehadiran: 10,327
Pengadil: Ma Ning (China)
2 Oktober 2023 (2023-10-02 )
17:00 (UTC+5)
OKMK Sport Majmuasi, Olmaliq
Kehadiran: 6,498
Pengadil: Abdulrahman Al-Jassim (
Qatar )
2 Oktober 2023 (2023-10-02 )
Sepahan 0–3[a] Al Ittihad Laporan
23 Oktober 2023 (2023-10-23 )
19:00 (UTC+5)
AGMK 1–3 Sepahan Mirjakhon Mirakhmadov 36' Laporan Ramin Rezaeian 32' , 49' Reza Asadi 59'
OKMK Sport Majmuasi, Olmaliq
Kehadiran: 3,200
23 Oktober 2023 (2023-10-23 )
19:00 (UTC+3)
Stadium Putera Abdullah Al Faisal, Jeddah Kehadiran: 19,098
06 November 2023 (2023-11-06 )
15:00 (UTC+3)
Kehadiran: 18,850
Pengadil: Ahmed Al-Kaf (
Oman )
27 November 2023 (2023-11-27 )
21:00 (UTC+5)
AGMK 1–2 Al-Ittihad Martin Boakye 78' Laporan
OKMK Sport Majmuasi, Olmaliq
Kehadiran: 10,171
27 November 2023 (2023-11-27 )
21:30 (UTC+3:30)
Kehadiran: 10,450
Pengadil: Abdulrahman Al-Jassim (
Qatar )
04 Disember 2023 (2023-12-04 )
21:00 (UTC+3)
Al-Ittihad 2–1 Sepahan Saleh Al-Amri 14' Jota 69' Laporan Ramin Rezaeian 48'
Kehadiran: 11,159
Pengadil: Ma Ning (China)
04 Disember 2023 (2023-12-04 )
15:00 (UTC+3)
Al-Quwa Al-Jawiya 3–2 AGMK Abdul-Amir 14' Franco Atchou 15' Qasim Majid 42' Laporan Mirjakhon Mirakhmadov 62' Martin Boakye 90+4'
Kehadiran: 563
Pengadil: Adham Makhadmeh (
Jordan )
Kumpulan D Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan HIL NAV NAS MUM 1 Al-Hilal 6 5 1 0 16 2 +14 16 Mara ke Pusingan 16 — 1–1 2–1 6–0 2 Navbahor 6 4 1 1 11 6 +5 13 0–2 — 2–1 3–0 3 Nassaji Mazandaran 6 2 0 4 7 10 −3 6 0–3 1–3 — 2–0 4 Mumbai City 6 0 0 6 1 17 −16 0 0–2 1–2 0–2 —
Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri
18 September 2023 (2023-09-18 )
21:00 (UTC+3)
Al-Hilal 1–1 Navbahor Laporan Toma Tabatadze 52'
02 Oktober 2023 (2023-10-02 )
19:00 (UTC+5)
Navbahor 3–0 Mumbai City Jamshid Iskanderov 52' Jasurbek Yakhshiboev 58' Doniyor Abdumannopov 88' Laporan
Stadium Markaziy, Namangan
Kehadiran: 8,230
02 Oktober 2023 (2023-10-02 )
19:30 (UTC+3:30)
Kehadiran: 34,850
Pengadil: Ma Ning (China)
23 Oktober 2023 (2023-10-23 )
21:00 (UTC+5)
Navbahor 2–1 Nassaji Mazandaran Oston Urunov 74' Mehrdad Abdi 90+7' (g.s. ) Laporan Reza Azadi 44'
Stadium Markaziy, Namangan
Kehadiran: 8,263
Pengadil: Salman Ahmad Falahi (
Qatar )
23 Oktober 2023 (2023-10-23 )
21:00 (UTC+3)
07 November 2023 (2023-11-07 )
17:30 (UTC+3:30)
Nassaji Mazandaran 1–3 Navbahor Reza Azadi 68' Laporan Igor Golban 7' Oston Urunov 21' , 48'
Kehadiran: 2,700
Pengadil: Yusuke Araki (
Jepun )
07 November 2023 (2023-11-07 )
19:30 (UTC+5:30)
Kehadiran: 30,023
Pengadil: Adham Makhadmeh (
Jordan )
28 November 2023 (2023-11-28 )
21:00 (UTC+5)
Stadium Markaziy, Namangan
Kehadiran: 10,923
Pengadil: Salman Ahmad Falahi (
Qatar )
28 November 2023 (2023-11-28 )
19:30 (UTC+3:30)
Nassaji Mazandaran 2–0 Mumbai City Reza Azadi 14' Halen Nongtdu 32' (g.s. ) Laporan
Kehadiran: 375
Pengadil: Hanna Hattab (
Syria )
04 Disember 2023 (2023-12-04 )
19:00 (UTC+3)
Al-Hilal 2–1 Nassaji Mazandaran Laporan Ghaed Rahmati 77'
Kehadiran: 7,141
Pengadil: Mohanad Qasim Sarray (
Iraq )
Kumpulan E Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan NSR PRS DUH IST 1 Al Nassr 6 4 2 0 13 7 +6 14 Mara ke Pusingan 16 — 0–0 4–3 3–1 2 Persepolis 6 2 2 2 5 5 0 8 0–2 — 1–2 2–0 3 Al-Duhail 6 2 1 3 9 9 0 7 2–3 0–1 — 2–0 4 Istiklol 6 0 3 3 3 9 −6 3 1–1 1–1 0–0 —
Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri
19 September 2023 (2023-09-19 )
21:00 (UTC+5)
Kehadiran: 17,500
Pengadil: Ahmad Al Ali (
Kuwait )
19 September 2023 (2023-09-19 )
21:30 (UTC+3:30)
2 Oktober 2023 (2023-10-02 )
21:00 (UTC+3)
2 Oktober 2023 (2023-10-02 )
21:00 (UTC+3)
Kehadiran: 5,447
Pengadil: Hiroyuki Kimura (
Jepun )
24 Oktober 2023 (2023-10-24 )
21:00 (UTC+3)
Kehadiran: 20,752
Pengadil: Ahmed Al-Kaf (
Oman )
24 Oktober 2023 (2023-10-24 )
19:30 (UTC+3:30)
Kehadiran: 36,450
Pengadil: Mohanad Qasim Sarray (
Iraq )
07 November 2023 (2023-11-07 )
21:00 (UTC+3)
Al-Duhail 2–3 Al Nassr Laporan Talisca 27' , 37' , 65'
07 November 2023 (2023-11-07 )
19:00 (UTC+5)
Kehadiran: 12,500
Pengadil: Ahmad Al-Ali (
Kuwait )
27 November 2023 (2023-11-27 )
21:00 (UTC+3)
Kehadiran: 16,094
Pengadil: Ma Ning (China)
27 November 2023 (2023-11-27 )
19:00 (UTC+3)
05 Disember 2023 (2023-12-05 )
19:30 (UTC+3:30)
Kehadiran: 53,185
Pengadil: Jumpei Iida (
Jepun )
05 Disember 2023 (2023-12-05 )
21:00 (UTC+5)
Kumpulan F Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan UTD JBH LCS KIT 1 Bangkok United 6 4 1 1 11 8 +3 13 Mara ke Pusingan 16 — 3–2 1–0 1–1 2 Jeonbuk Hyundai Motors 6 4 0 2 12 9 +3 12 3–2 — 3–0 2–1 3 Lion City Sailors 6 2 0 4 5 9 −4 6 1–2 2–0 — 0–2 4 Kitchee 6 1 1 4 7 9 −2 4 1–2 1–2 1–2 —
Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri
20 September 2023 (2023-09-20 )
19:00 (UTC+9)
Kehadiran: 2,931
Pengadil: Mouood Bonyadifar (
Iran )
20 September 2023 (2023-09-20 )
20:00 (UTC+8)
Lion City Sailors 1–2 Bangkok United Diego Lopes 25' Laporan Everton Saturnino 51' Thitiphan Puangchan 62'
Kehadiran: 2,927
Pengadil: Sadullo Gulmurodi (Tajikistan)
04 Oktober 2023 (2023-10-04 )
20:00 (UTC+8)
Kitchee 1–2 Lion City Sailors Laporan
Kehadiran: 3,077
Pengadil: Yoshimi Yamashita (
Jepun )
25 Oktober 2023 (2023-10-25 )
19:00 (UTC+9)
08 November 2023 (2023-11-08 )
18:00 (UTC+8)
Kehadiran: 3,562
Pengadil: Mouood Bonyadifar (
Iran )
08 November 2023 (2023-11-08 )
19:00 (UTC+7)
Bangkok United 1–1 Kitchee Willen 27' Laporan
29 November 2023 (2023-11-29 )
18:00 (UTC+8)
29 November 2023 (2023-11-29 )
21:00 (UTC+7)
Bangkok United 1–0 Lion City Sailors Rungrath Poomchantuek 86' Laporan
Kumpulan G Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Nota:
^ Permainan terbengkalai kerana bantahan pasukan pelawat atas kehadiran arca Qasem Soleimani di atas padang, Keputusan perlawanan adalah 3-0 kepada Al-Ittihad disebabkan oleh Sepahan melanggar peraturan tidak menggunakan elemen sukan.[3] ^ Disebabkan pelanggaran yang dilakukan terhadap Qassem Soleimani sebelum perlawanan di tempat sendiri menentang Al-Ittihad, Sepahan telah dilarang daripada bermain 3 perlawanan di tempat sendiri Liga Juara-Juara AFC di Stadium Naghsh-e-Jahan. Jadi Sepahan memilih Stadium Azadi untuk baki perlawanan di tempat sendiri. Sekiranya Sepahan tidak layak ke peringkat kalah mati, larangan ini hanya akan dipertimbangkan untuk baki dua perlawanan di tempat sendiri dalam peringkat kumpulan.[4] ^ a b c Perbezaan gol satu-lawan-satu: Yokohama F. Marinos +1, Shandong Taishan 0, Incheon United −1. 20 September 2023 (2023-09-20 )
19:00 (UTC+9)
20 September 2023 (2023-09-20 )
20:00 (UTC+8)
Kehadiran: 1,728
Pengadil: Ammar Ashkanani (
Kuwait )
04 Oktober 2023 (2023-10-04 )
19:00 (UTC+9)
Incheon United 4–0 Kaya–Iloilo Stefan Mugoša 6' , 19' (pen. ) Hernandes Rodrigues 36' Paul M'Poku 74' Laporan
Kehadiran: 8,582
Pengadil: Abdulla Al-Marri (
Qatar )
04 Oktober 2023 (2023-10-04 )
20:00 (UTC+8)
Stadium Pusat Sukan Olimpik Jinan, Jinan
Kehadiran: 43,783
25 Oktober 2023 (2023-10-25 )
19:00 (UTC+9)
25 Oktober 2023 (2023-10-25 )
19:00 (UTC+9)
Kehadiran: 7,524
Pengadil: Sadullo Gulmurodi (Tajikistan)
07 November 2023 (2023-11-07 )
18:00 (UTC+8)
Stadium Pusat Sukan Olimpik Jinan, Jinan
Kehadiran: 20,723
07 November 2023 (2023-11-07 )
20:00 (UTC+8)
Kaya–Iloilo 1–2 Yokohama F. Marinos Daizo Horikoshi 39' Laporan Yuhi Murakami 26' Yan Matheus 87'
Kehadiran: 956
Pengadil: Ammar Ashkanani (
Kuwait )
28 November 2023 (2023-11-28 )
19:00 (UTC+9)
Kehadiran: 5,712
Pengadil: Ammar Ashkanani (
Kuwait )
28 November 2023 (2023-11-28 )
20:00 (UTC+8)
Shandong Taishan 6–1 Kaya–Iloilo Moisés 26' , 56' Cryzan 49' , 68' , 89' Song Long 61' Laporan Jarvey Gayoso 21'
Stadium Pusat Sukan Olimpik Jinan, Jinan
Kehadiran: 13,756
12 Disember 2023 (2023-12-12 )
17:00 (UTC+9)
12 Disember 2023 (2023-12-12 )
16:00 (UTC+8)
Kaya–Iloilo 1–3 Incheon United Simone Rota 53' Laporan Park Seung-ho 12' Choi Woo-jin 25' Kim Do-hyuk 90+4' (pen. )
Kehadiran: 456
Pengadil: Ahmed Al-Kaf (
Oman )
Kumpulan H Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan VEN MCY ZHP BUR 1 Ventforet Kofu 6 3 2 1 11 8 +3 11 Mara ke Pusingan 16 — 3–3 4–1 1–0 2 Melbourne City 6 2 3 1 8 6 +2 9 0–0 — 1–1 0–1 3 Zhejiang 6 2 1 3 9 13 −4 7 2–0 1–2 — 3–2 4 Buriram United 6 2 0 4 9 10 −1 6 2–3 0–2 4–1 —
Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri
20 September 2023 (2023-09-20 )
17:00 (UTC+7)
20 September 2023 (2023-09-20 )
20:00 (UTC+10)
Melbourne City 0–0 Ventforet Kofu Laporan
Kehadiran: 3,245
Pengadil: Salman Ahmad Falahi (
Qatar )
04 Oktober 2023 (2023-10-04 )
20:00 (UTC+8)
Pusat Sukan Olimpik Huzhou, Huzhou
Kehadiran: 18,798
Pengadil: Hanna Hattab (
Syria )
04 Oktober 2023 (2023-10-04 )
19:00 (UTC+9)
25 Oktober 2023 (2023-10-25 )
18:00 (UTC+8)
Zhejiang 2–0 Ventforet Kofu Lucas Possignolo 9' Nyasha Mushekwi 58' Laporan
Pusat Sukan Olimpik Huzhou, Huzhou
Kehadiran: 9,721
08 November 2023 (2023-11-08 )
19:00 (UTC+9)
Ventforet Kofu 4–1 Zhejiang Laporan Léo Souza 50'
Kehadiran: 12,256
Pengadil: Khamis Al-Marri (
Qatar )
08 November 2023 (2023-11-08 )
19:00 (UTC+10)
29 November 2023 (2023-11-29 )
19:00 (UTC+9)
Ventforet Kofu 3–3 Melbourne City Laporan Callum Talbot 5' Tolgay Arslan 59' (pen. ) Marin Jakoliš 64'
Kehadiran: 15,877
Pengadil: Mouood Bonyadifar (
Iran )
12 Disember 2023 (2023-12-12 )
16:30 (UTC+7)
Buriram United 2–3 Ventforet Kofu Arthit Boodjinda 48' Goran Čaušić 55' Laporan
Kehadiran: 15,563
Pengadil: Abdullah Jamali (
Kuwait )
Kumpulan I Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan KWF UHD JDT BGP 1 Kawasaki Frontale 6 5 1 0 17 6 +11 16 Mara ke Pusingan 16 — 1–0 5–0 4–2 2 Ulsan Hyundai 6 3 1 2 12 8 +4 10 2–2 — 3–1 3–1 3 Johor Darul Ta'zim 6 3 0 3 11 13 −2 9 0–1 2–1 — 4–1 4 BG Pathum United 6 0 0 6 9 22 −13 0 2–4 1–3 2–4 —
Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri
19 September 2023 (2023-09-19 )
19:00 (UTC+9)
Ulsan Hyundai 3–1 BG Pathum United Martin Ádám 28' , 73' , 78' Laporan
Stadium Bola Sepak Ulsan Munsu, Ulsan Kehadiran: 3,788
Pengadil: Ahmed Al-Kaf (
Oman )
19 September 2023 (2023-09-19 )
20:00 (UTC+8)
Kehadiran: 24,597
Pengadil: Abdulrahman Al-Jassim (
Qatar )
03 Oktober 2023 (2023-10-03 )
19:00 (UTC+9)
Kawasaki Frontale 1–0 Ulsan Hyundai Kento Tachibanada 89' Laporan
03 Oktober 2023 (2023-10-03 )
19:00 (UTC+7)
24 Oktober 2023 (2023-10-24 )
19:00 (UTC+9)
Stadium Bola Sepak Ulsan Munsu, Ulsan Kehadiran: 4,183
Pengadil: Alireza Faghani (
Iran )
24 Oktober 2023 (2023-10-24 )
19:00 (UTC+7)
BG Pathum United 2–4 Kawasaki Frontale Igor Sergeyev 45+1' Victor Cardozo 82' (pen. ) Laporan
Kehadiran: 6,998
Pengadil: Mouood Bonyadifar (
Iran )
07 November 2023 (2023-11-07 )
19:00 (UTC+9)
Kawasaki Frontale 4–2 BG Pathum United Laporan
Kehadiran: 9,441
Pengadil: Abdulrahman Al-Jassim (
Qatar )
07 November 2023 (2023-11-07 )
20:00 (UTC+8)
28 November 2023 (2023-11-28 )
17:00 (UTC+7)
BG Pathum United 1–3 Ulsan Hyundai Igor Sergeev 69' Laporan
Kehadiran: 3,563
Pengadil: Ahmed Al-Kaf (
Oman )
28 November 2023 (2023-11-28 )
19:00 (UTC+9)
12 Disember 2023 (2023-12-12 )
19:00 (UTC+9)
Ulsan Hyundai 2–2 Kawasaki Frontale Martin Ádám 44' , 53' Laporan
Stadium Bola Sepak Ulsan Munsu, Ulsan Kehadiran: 5,247
Pengadil: Alireza Faghani (
Iran )
12 Disember 2023 (2023-12-12 )
18:00 (UTC+8)
Kehadiran: 9,886
Pengadil: Ma Ning (China)
Kumpulan J Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan POH RED HAN WTT 1 Pohang Steelers 6 5 1 0 14 5 +9 16 Mara ke Pusingan 16 — 2–1 2–0 3–1 2 Urawa Red Diamonds 6 2 1 3 12 9 +3 7 0–2 — 6–0 2–1 3 Hanoi 6 2 0 4 7 16 −9 6 2–4 2–1 — 2–1 4 Wuhan Three Towns 6 1 2 3 8 11 −3 5 1–1 2–2 2–1 —
Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri
20 September 2023 (2023-09-20 )
19:00 (UTC+7)
Hanoi 2–4 Pohang Steelers Joel Tagueu 53' , 87' Laporan Damien Le Tallec 30' (g.s. ) Yun Min-ho 34' Kim In-sung 39' , 49'
Kehadiran: 15,025
Pengadil: Alireza Faghani (
Iran )
04 Oktober 2023 (2023-10-04 )
19:00 (UTC+9)
Kehadiran: 10,333
Pengadil: Adham Makhadmeh (
Jordan )
04 Oktober 2023 (2023-10-04 )
19:00 (UTC+9)
Pohang Steelers 3–1 Wuhan Three Towns Shin Kwang-Hoon 13' Zeca 54' , 90+3' Laporan Abdul Yakubu 10'
Kehadiran: 3,818
Pengadil: Mooud Bonyadifar (
Iran )
24 Oktober 2023 (2023-10-24 )
19:00 (UTC+9)
08 November 2023 (2023-11-08 )
19:00 (UTC+9)
Kehadiran: 4,953
Pengadil: Alireza Faghani (
Iran )
08 November 2023 (2023-11-08 )
19:00 (UTC+7)
Hanoi 2–1 Wuhan Three Towns Laporan He Chao 10'
29 November 2023 (2023-11-29 )
19:00 (UTC+9)
12 Disember 2023 (2023-12-12 )
20:00 (UTC+8)
Wuhan Three Towns 1–1 Pohang Steelers Lee Gyu-baeg 49' (g.s. ) Laporan Lee Ho-jae 77'
Kehadiran: 10,052
Pengadil: Abdulla Al-Marri (
Qatar )
12 Disember 2023 (2023-12-12 )
19:00 (UTC+7)
Kehadiran: 9,669
Pengadil: Sadullo Gulmurodi (Tajikistan)
Kedudukan pasukan naib juara kumpulan Wilayah Barat Pos Kum Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 D Navbahor 6 4 1 1 11 6 +5 13 Mara ke Pusingan 16 2 C Sepahan 6 3 1 2 16 8 +8 10 3 A Al-Fayha 6 3 0 3 12 10 +2 9 4 B Al Sadd 6 2 2 2 11 7 +4 8 5 E Persepolis 6 2 2 2 5 5 0 8
Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: 1) Mata; 2) Perbezaan gol; 3) Jaringan gol; 4) Mata Disiplin; 5) Undian terbanyak.
Wilayah Timur Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: 1) Mata; 2) Perbezaan gol; 3) Jaringan gol; 4) Mata Disiplin; 5) Undian terbanyak.
Nota ^ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa Pasukan tidak menggunakan stadium rumah mereka sendiri.
Rujukan ^ "Asian Football Calendar (Aug 2023 - Jul 2024)". The AFC . Dicapai pada 4 August 2023 . ^ "Al-Ittihad's match against Iran's Sepahan 3-0 for saudi side due to Qassem Soleimani busts in stadium". Arab News (dalam bahasa Inggeris). 2023-10-02. Dicapai pada 2023-10-02 . ^ "Al-Ittihad's match against Iran's Sepahan 3-0 for saudi side due to Qassem Soleimani busts in stadium". Arab News (dalam bahasa Inggeris). 2023-10-02. Dicapai pada 2023-10-02 . ^ "Sepahan handed fine, stadium ban after Al-Ittihad cancellation". Reuters (dalam bahasa Inggeris). 2023-10-03. Dicapai pada 2023-10-03 . ^ a b c "Mumbai City To Play AFC Champions League 'Home' Games In Pune". Mumbai City FC . 22 August 2023. Dicapai pada 14 September 2023 . ^ "Melbourne City relocates Champions League match to Ikon Park". Austadiums . 1 December 2023. Dicapai pada 12 December 2023 . Pautan luar Kejohanan Kelab Asia dan Liga Juara-Juara AFC
Era Kejohanan Kelab Asia, 1967–1971
Musim Perlawanan Akhir
Era Liga Juara-Juara Asia, 1985–2002
Musim 1985 1986 1987 1988–89 1989–90 1990–91 1991 1992–93 1993–94 1994–95 1995 1996–97 1997–98 1998–99 1999–2000 2000–01 2001–02 Perlawanan Akhir 1985 1986 1987 1989 1990 1991 1991 1993 1994 1995 1995 1997 1998 1999 2000 2001 2002
Era Liga Juara-Juara AFC, 2002–2024
Musim Pentas Akhir
Era Liga Juara-Juara Elit AFC, 2024–kini
Musim Pentas Akhir
Sejarah Pentas Akhir Rekod dan Statistik Pengurus Pemenang