Azerbeidzjan op de Olympische Zomerspelen 2020
Azerbeidzjan op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Azerbeidzjan | ||||||||||||||||
IOC-landcode | AZE | ||||||||||||||||
NOC | Azərbaycan Milli Olimpiya Komitəsi (az) (en) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Azerbeidzjan op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Azerbeidzjan op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | |||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1952–1988) Gezamenlijk team op de O.S. (1992) | |||||||||||||||||
|
Azerbeidzjan neemt deel aan de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.
Atleten
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds hebben verzekerd van deelname aan de Olympische Zomerspelen 2020.
sport | mannen | vrouwen | totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 1 | 1 | 2 |
Badminton Badminton | 1 | 0 | 1 |
Boksen Boksen | 5 | 0 | 5 |
Gymnastiek Gymnastiek | 1 | 7 | 8 |
Judo Judo | 7 | 2 | 9 |
Karate Karate | 2 | 1 | 3 |
Schietsport Schietsport | 2 | 0 | 2 |
Schermen Schermen | 0 | 1 | 1 |
Taekwondo Taekwondo | 1 | 1 | 2 |
Triatlon Triatlon | 1 | 0 | 1 |
Wielersport Wielersport | 1 | 0 | 1 |
Worstelen Worstelen | 5 | 2 | 7 |
Zwemmen Zwemmen | 1 | 1 | 2 |
totaal | 28 | 16 | 44 |
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër(s) | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Karate | Rafael Agajev | -75 kg (m) | 2 |
Irini Zaretska | +61 kg (v) | 2 | |
Worstelen | Haji Alijev | Vrije stijl -65 kg (m) | 2 |
Boksen | Loren Alfonso | halfzwaargewicht (m) | 3 |
Judo | Iryna Kindzerska | +78 kg (m) | 3 |
Worstelen | Haji Alijev | Grieks-Romeins -77 kg (m) | 3 |
Marija Stadnik | Vrije stijl -50 kg (v) | 3 |
Sporten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
- Technische nummers
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Nazim Babayev | hink-stap-springen | 16,72 | 15 | niet geplaatst |
- Vrouwen
- Technische nummers
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Hanna Skydan | kogelslingeren | 69,57 | 16 | niet geplaatst |
Badminton
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atlete | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Ade Resky Dwicahyo | enkelspel | Nguyễn T M W (21-14, 21–18) | A Antonsen V (16-21, 15-21) | n.v.t. | 2 | niet geplaatst | 15 |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Turnen
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
Ivan Tikhonov | meerkamp | 13,233 | 13,366 | 14,200 | 13,600 | 12,766 | 13,133 | 80,298 | 45 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||
sprong | brug | balk | vloer | sprong | brug | balk | vloer | ||||||
Marina Nekrasova | meerkamp | 13,133 | 10,833 | 12,266 | 12,000 | 48,232 | 70 | niet geplaatst |
Ritmisch
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | ||
individueel | |||||||||||||
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | 5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | ||
| team |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Ruslan Lunev | 25 m snelvuurpistool |
Taekwondo
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Milad Beigi | -80 kg | Liu W 15–11 | Rafalovich V 1–12 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Farida Azizova | -67 kg | McPherson V 5–8 | niet geplaatst |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Elchin Asadov | wegwedstrijd | DNF |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
- Vrije stijl
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Sharif Sharifov | −97 kg |
- Vrouwen
- Vrije stijl
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Mariya Stadnik | −50 kg |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Maksym Shemberev | 400 m wisselslag | n.v.t. |