EM i roing 2022
EM i roing 2022 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Roing | ||
Arrangør | Det internasjonale roforbundet | ||
Vertsby | München | ||
Vertsland | Tyskland | ||
Arena(er) | Oberschleißheim Regatta Course | ||
Dato | 11. – 14. august 2022 | ||
Utgavenummer | 79 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted |
EM i roing 2022 ble arrangert i München i Tyskland fra 11. til 14. august 2022.
Mesterskapet var en del av Europamesterskapet 2022.[1]
Medaljevinnere
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Tungvekt | ||||||
Singelsculler | Melvin Twellaar Nederland | 7:14.72 | Stefanos Ntouskos Hellas | 7:15.01 | Kristian Vasilev Bulgaria | 7:16.37 |
Dobbelsculler | Kroatia Kroatia Martin Sinković Valent Sinković | 6:35.93 | Spania Spania Rodrigo Conde Aleix García | 6:38:46 | Litauen Litauen Armandas Kelmelis Dovydas Nemeravičius | 6:42.11 |
M4x | Italia Italia Nicolò Carucci Andrea Panizza Luca Chiumento Giacomo Gentili | 6:06.77 | Polen Polen Dominik Czaja Mateusz Biskup Mirosław Ziętarski Fabian Barański | 6:07.85 | Romania Romania Mihai Chiruță Ciprian Tudosă Ioan Prundeanu Marian Enache | 6:08.27 |
Toer uten styrmann | Romania Romania Marius Cozmiuc Sergiu Bejan | 6:44.28 | Storbritannia Storbritannia Oliver Wynne-Griffith Thomas George | 6:46.52 | Spania Spania Jaime Canalejo Javier García Ordóñez | 6:49.13 |
M4− | Storbritannia Storbritannia William Stewart Sam Nunn Matthew Aldridge Freddie Davidson | 6:15.43 | Nederland Nederland Ralf Rienks Ruben Knab Sander de Graaf Rik Rienks | 6:17.69 | Romania Romania Mihăiță Țigănescu Mugurel Semciuc Ștefan Berariu Florin Lehaci | 6:19.49 |
Åtter | Storbritannia Storbritannia Rory Gibbs Morgan Bolding David Bewicke-Copley Sholto Carnegie Charles Elwes Thomas Digby James Rudkin Thomas Ford Harry Brightmore | 5:49.67 | Nederland Nederland Niki van Sprang Lennart van Lierop Abe Wiersma Jacob van de Kerkhof Michiel Mantel Mick Makker Guus Mollee Guillaume Krommenhoek Dieuwke Fetter | 5:54.21 | Italia Italia Vincenzo Abbagnale Cesare Gabbia Emanuele Gaetani Liseo Matteo Lodo Marco Di Costanzo Matteo Castaldo Giuseppe Vicino Leonardo Pietra Caprina Enrico D'Aniello | 5:55.08 |
Lettvekt | ||||||
LM1x | Antonios Papakonstantinou Hellas | 7:21.84 | Gabriel Soares Italia | 7:24.21 | Andri Struzina Sveits | 7:31.23 |
LM2x | Irland Irland Fintan McCarthy Paul O'Donovan | 6:34.72 | Italia Italia Pietro Ruta Stefano Oppo | 6:38.40 | Sveits Sveits Jan Schäuble Raphaël Ahumada Ireland | 6:39.67 |
LM4x | Italia Italia Antonio Vicino Martino Goretti Niels Torre Patrick Rocek | 6:17.83 | Ikke tildelt | |||
LM2− | Ungarn Ungarn Bence Szabó Kálmán Furkó | 7:17.04 | Tyrkia Tyrkia Enes Yenipazarlı Bayram Sönmez | 7:25.55 | Ikke tildelt | |
Para-roing | ||||||
Singelsculler | Giacomo Perini Italia | 9:38.48 | Roman Polianskyi Ukraina | 9:46.44 | Benjamin Pritchard Storbritannia | 9:53.75 |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Tungvekt | ||||||
W1x | Karolien Florijn Nederland | Evangelia Anastasiadou Hellas | Alexandra Foester Tyskland | |||
Dobbelsculler | Romania Romania Ancuța Bodnar Simona Radiș | 7:14.85 | Nederland Nederland Roos de Jong Laila Youssifou | 7:21.84 | Italia Italia Kiri Tontodonati Stefania Gobbi | 7:23.04 |
W4x | Storbritannia Storbritannia Jessica Leyden Lola Anderson Georgina Megan Brayshaw Lucy Glover | 6:49.21 | Nederland Nederland Nika Johanna Vos Tessa Dullemans Ilse Kolkman Bente Paulis | 6:52.52 | Ukraina Ukraina Daryna Verkhohliad Nataliya Dovhodko Kateryna Dudchenko Yevheniya Dovhodko | 6:53.76 |
W2− | Romania Romania Ioana Vrînceanu Denisa Tîlvescu | 7:34.41 | Storbritannia Storbritannia Emily Ford Esme Booth | 7:36.20 | Nederland Nederland Ymkje Clevering Veronique Meester | 7:39.49 |
W4− | Storbritannia Storbritannia Heidi Long Rowan McKellar Samantha Redgrave Rebecca Shorten | 6:50.92 | Irland Irland Natalie Long Aifric Keogh Tara Hanlon Eimear Lambe | 6:52.99 | Romania Romania Mădălina Bereș Iuliana Buhuș Magdalena Rusu Amalia Bereș | 6:53.83 |
Åtter | Romania Romania | 6:26.38 | Storbritannia Storbritannia | 6:28.02 | Nederland Nederland | 6:35.68 |
Lettvekt | ||||||
LW1x | Ionela-Livia Cozmiuc Romania | 8:04.41 | Zoi Fitsiou Hellas | 8:09.21 | Martine Veldhuis Nederland | 8:10.20 |
LW2x | Storbritannia Storbritannia Emily Craig Imogen Grant | 7:27.82 | Frankrike Frankrike Laura Tarantola Claire Bove | 7:33.33 | Italia Italia Valentina Rodini Federica Cesarini | 7:36.87 |
LW4x | Italia Italia Giulia Mignemi Paola Piazzolla Silvia Crosio Arianna Noseda | 6:58.48 | Ikke tildelt | |||
Para-roing | ||||||
PR1 W1x | Birgit Skarstein Norge | 10:59.89 | Manuela Diening Tyskland | 11:07.89 | Anna Sheremet Ukraina | 11:18.55 |
Para-roing blandet
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
PR2Mix2x | Ukraina Ukraina Svitlana Bohuslavska Iaroslav Koiuda | 8:53.72 | Frankrike Frankrike Perle Bouge Stéphane Tardieu | 8:57.95 | Polen Polen Jolanta Majka Michał Gadowski | 9:02.88 |
PR3Mix4+ | Storbritannia Storbritannia Francesca Allen Giedrė Rakauskaitė Edward Fuller Oliver Stanhope Erin Kennedy (c) | 7:06.73 | Frankrike Frankrike Erika Sauzeau Margot Boulet Jérôme Hamelin Laurent Cadot Émilie Acquistapace (c) | 7:26.06 | Tyskland Jan Helmich Susanne Lackner Katharina Marchand Marc Lembeck Inga Thöne (c) | 7:33.17 |
Referanser
- ^ «NINE SPORTS UNDER ONE UMBRELLA». Arkivert fra originalen 6. desember 2021. Besøkt 24. desember 2021.
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- (en) 2022 European Rowing Championships – kategori av bilder, video eller lyd på Commons