Junior-NM i friidrett 2016
Junior-NM i friidrett 2016 ble arrangert fra 5. til 7. august 2016, i Brandbu. Arrangør var Brandbu IF Friidrett.
Resultater
Herrer U23
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 meter Vind: +1,1 m/s | Jonathan Tetteh Quarcoo 10,55 | Jonas Halonen 10,57 | Joachim Sandberg 10,84 |
200 m Vind: +2,1 m/s | Jonathan Tetteh Quarcoo 20,91 | Jonas Halonen 21,36 | Joachim Sandberg 21,47 |
400 m | Mike Lubsen 48,89 | Nzimirro Adam Obiora 49,15 | Sondre Dingsør 49,18 |
800 m | Sigurd Blom Breivik 1:51,77 | Snorre Holtan Løken 1:52,50 | Ådne Andersen 1:52,72 |
1500 m | Snorre Holtan Løken 3:50,02 | Senay Amlesom Fissehatsion 3:50,69 | Sigurd Ruud Skjeseth 3:51,15 |
5000 m | Sigurd Ruud Skjeseth 14:38,18 | Senay Amlesom Fissehatsion 14:40,68 | Erik Udø Pedersen 14:41,04 |
3000 m hinder | Snorre Holtan Løken 9:47,37 | Magnus Hannevig Pettersen 9:47,57 | Stian Norheim 10:00,68 |
5000 meter kappgang | Fredrik Vaeng Røtnes 20:46,36 | Kun én deltaker | |
110 meter hekk Vind: + 0,5 m/s | Philip Bay Andersen 15,75 | Kun én deltaker | |
400 meter hekk | Leonard Johan Nesheim 57,35 | Kun én deltaker | |
Høydehopp | Sindre Gelius Eikje 2,09 m | Eirik Dolve 2,03 m | Bjørnulf Brekke 1,90 m |
Stavsprang | Eirik Dolve 5,10 m | Andreas Gjesdal 4,70 m | Fredrik Weiseth 4,70 m |
Lengdehopp | Amund Sjursen 7,57 m (-0,6 m/s) | Ingar Kiplesund 7,40 m (+0,2 m/s) | Jørgen Kornerud 6,17 m (+0,1 m/s) |
Tresteg | Ingen deltakere | ||
Kulestøt | Ola Stunes Isene 15,80 m | Thor Olav Rosvold 12,94 m | Sondre Kolbjørnsen 11,65 m |
Diskos | Ola Stunes Isene 57,82 m | Thor Olav Rosvold 49,85 m | Rasmus Stene 36,34 m |
Sleggekast | Jørgen Austnes 61,72 m | Evald Osnes Devik 60,08 m | Jon Nerdal 59,55 m |
Spydkast | Gardar Johann Fridriksson 67,13 m | Harald Folkvord Hetland 62,01 m | Vebjørn Kaldahl Bottenvik 61,35 m |
1000 meter stafett | FIK Orion: Haakon Gaukerud Høye Emmanuel Quarcoo Øystein Klareng Jonathan Quarcoo 1:55,51 | Skjalg IL: Simen Tjelta Larsen Stephen Owusu Mathias Hove Johansen Mike Lubsen 1:54,14 | Norna-Salhus IL: Sondre Lindaas Gjesdal Samuel Gyedu Patric Bifuko Josh-Kevin Ramirez Talm 1:59,41 |
Kvinner U23
Herrer U20
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 meter Vind: +1,0 m/s | Mathias Hove Johansen 10,69 | Filip Bøe 10,73 | Pål Haugen Lillefosse 10,96 |
200 m Vind: -0,9 m/s | Mathias Hove Johansen 21,68 | Markus Nikolai Berner 22,24 | Tomasz Siemieniuch 22,47 |
400 m | Markus Einan 48,24 | Muhammed Dodou Jatta 48,54 | Emmanuel Odai Quarcoo 49,12 |
800 m | Markus Einan 1:53,10 | Jakob Ingebrigtsen 1:54,13 | Henrik Irgens Gravdal 1:54,84 |
1500 m | Jakob Ingebrigtsen 3:46,49 | Thomas Jefferson Byrkjeland 3:53,42 | Mats Hauge 3:53,52 |
5000 m | Jakob Ingebrigtsen 14:38,67 | Thomas Jefferson Byrkjeland 14:45,43 | Jens Larsen Åstveit 14:52,00 |
3000 m hinder | Vincent Sondre Førde 9:20,31 | Ola Martin Gåsvær 9:23,28 | Fredrik Sandvik 9:24,43 |
5000 meter kappgang | Tobias Lømo 25:42,73 | Kun én deltaker | |
110 meter hekk Vind: +2,0 m/s | Marcus Theodor Moen 14,14 | Gjert Høie Sjursen 14,86 | Sondre Guttormsen 15,18 |
400 meter hekk | Markus Nikolai Berner 53,46 | Toralv Opsal 55,54 | Christian Steen Orbekk 57,95 |
Høydehopp | Erlend Bolstad Raa 2,03 m | Storm Håkon Koksvik 2,00 m | Øyvind Ræstad Vikse 1,90 m |
Stavsprang | Sondre Guttormsen 4,70 m | Pål Haugen Lillefosse 4,70 m | Johannes Strømhaug 4,30 m |
Lengdehopp | Toralv Opsal 7,13 m (+1,1 m/s) | Erik Lund 7,11 m (+1,3 m/s) | Odin Hallquist 6,60 m (+1,4 m/s) |
Tresteg | Erik Lund 14,99 m (+0,4 m/s) | Erlend Bolstad Raa 14,98 m (+0,5 m/s) | Marius Kristoffer Tronslien 14,14 m (+0,8 m/s) |
Kulestøt | Marcus Thomsen 19,14 m | Thomas Mardal 16,34 m | Martin Kornerud 14,11 m |
Diskos | Thomas Mardal 55,85 m | Torkel Bjørbæk 47,78 m | Mikael Andelic 45,45 m |
Sleggekast | Thomas Mardal 64,86 m | Martin Kornerud 61,74 m | Herman Aurdal 54,64 m |
Spydkast | Jarl Bernhard Bjørklund 62,15 m | Sondre Alexander Høyland 62,02 m | Axel Kozlowski 59,15 m |
1000 meter stafett | Fredrikstad IF: Kristoffer Persen Ulrik Sæther Langvik Tobias Lien Jørgen Høiden 2:02,43 | IL i BUL 3: Jonathan Holen Stephan Skogheim Kyeremeh Magnus Kringstad Leon Douglas 2:03,96 | Gausdal FIK: Sindre Kallestad Petter Østeraas Løkken Hans Kristian Drege Bø Erik Solbakken Ring 2:04,52 |
Kvinner U20
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 meter Vind: +1,3 m/s | Helene Rønningen 11,66 | Ingvild Meinseth 11,78 | Ida Eikeng 11,88 |
200 m Vind: +2,1 m/s | Ingvild Meinseth 23,98 | Live Haugstad Hilton 24,72 | Tonje Fjellet Kristiansen 24,77 |
400 m | Karoline Daland 55,19 | Josefine Tomine Eriksen 55,29 | Ingrid Linn Nordahl 56,07 |
800 m | Amalie Sæten 2:10,78 | Vilde Våge Henriksen 2:12,11 | Malin Edland 2:12,98 |
1500 m | Camilla Ziesler 4:32,40 | Christine Næss 4:33,48 | Kristine Lande Dommersnes 4:33,93 |
3000 m | Stine Wangberg 9:27,15 | Ingrid Folvik 9:31,51 | Christine Næss 9:45,17 |
3000 m hinder | Clara Sagnes Wågan 11:04,97 | Emilie Fossumstuen Grøterud 11:21,69 | Kun to deltakere |
3000 meter kappgang | Josefin Greiff 15:23,21 | Vilde Lundin 15:23,60 | Fride Møller Flatin 15:41,44 |
100 meter hekk Vind: +2,5 m/s | Kristi Strømmen Kjerpeset 13,61 | Ida Eikeng 13,70 | Kristine Akervold 14,52 |
400 meter hekk | Karoline Daland 1:00,25 | Nora Kollerød Wold 1:01,66 | Solveig Hernandez Vråle 1:02,84 |
Høydehopp | Thea Leirfall Bremset 1,66 m | Tonje Nedberg Malin Engan Wiseth 1,66 m | N/A |
Stavsprang | Birgitte Kjuus 3,50 | Hedda Marie Kjølberg Hauge 3,50 m | Karoline Weea Johansen 3,30 m |
Lengdehopp | Sigrid Kleive 5,72 m (+0,5 m/s) | Kristine Akervold 5,66 m (+0,3 m/s) | Live Haugstad Hilton 5,57 m (+0,7 m/s) |
Tresteg | Anna Eikebrokk 12,16 m (+2,8 m/s) | Julie Woie Flølo 12,10 m (+1,4 m/s) | Solveig Hernandez Vråle 12,06 m (+1,1 m/s) |
Kulestøt | Elise Gravningen 12,62 m | Linn Louise W. Kvaale 12,34 m | Berit Stunes Isene 11,40 m |
Diskos | Berit Stunes Isene 42,85 m | Linn Louise W. Kvaale 39,48 m | Oda Marie Myklebust 35,73 m |
Sleggekast | Beatrice Nedberge Llano 64,36 m | Vilde Emilie Ingvaldsen 48,26 m | Helle Henriksen Hvidsten 47,57 m |
Spydkast | Arianne Duarte Morais 50,97 m | Mali Ingeborg Vollan Marstad 45,68 m | Linnea Greiff 41,18 m |
1000 meter stafett | Tyrving IL: Celina Nilsen Lundevik Christine Gloppestad Mina Marie Anglero Mari Drabløs 2:17,05 | Fredrikstad IF: Heidi Sele Gustavsen Katinka Vaag Prestøy Nora Wold Ingrid Linn Nordahl 2:17,52 | Orion FIK: Rikke Hauan Helene Lillebakken Ingeborg Bjertnes Mellum Tonje Fjellet Kristiansen 2:18,26 |
Se også
Kilder
- Junior-NM 2016