NM i terrengløp 2009
NM i terrengløp 2009 var en del av NM i friidrett 2009, men ble arrangert som to egne stevner; kort løype og stafett ble arrangert i Trondheim 18. og 19. april, mens lang løype ble arrangert på Jessheim 3. oktober.
Resultater, senior
Kvinner, kort løype (2 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karoline Bjerkeli Grøvdal | SK Vidar | 6.23,2 |
02 | Hanne Lyngstad | IK Tjalve | 6.59,4 |
03 | Christina Bus Holth | SK Vidar | 7.00,6 |
4. | Kristin Brøndbo | Steinkjer FIK | 7.06,9 |
5. | Pernille Thomassen | BFG Fana | 7.16,8 |
6. | Mari Haugen | Modum FIK | 7.21,2 |
Kvinner, stafett (2x4x2 km)
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Oslo | Veslemøy Hausken, Karoline B. Grøvdal, Christina Bus Holth | 26.44,6 |
02 | Nord-Trøndelag | Ida Østerås, Kristin Brøndbo, Runa Falch | 28.41,3 |
03 | Buskerud | Mari Haugen, Veronika Brennhovd Blom, Silje Hørthe | 28.46,8 |
4. | Sør-Trøndelag | Anne Nevin, Lilli M. Ofstad, Sigrid Jervell Våg | 29.03,4 |
5. | Hordaland | Helene Hansen, Pernille Thomassen, Bertine Færø | 29.48,4 |
6. | Vest-Agder | Anne K. Borgersen, Solveig Pedersen, Lisbeth Gallestad | 30.12,4 |
Kvinner, lang løype (6 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karoline Bjerkeli Grøvdal | SK Vidar | 18.49 |
02 | Anne Margrethe Hausken | IK Tjalve | 19.11 |
03 | Guro Flatekval | Oppsal IL | 19.54 |
4. | Marit Bjørgen | Lundamo IL | 20.16 |
5. | Jessica Gunnarsson | SK Vidar | 20.28 |
6. | Solfrid Braathen | SK Vidar | 20.41 |
Menn, kort løype (3 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 8.58,2 |
02 | Sondre Nordstad Moen | SK Vidar | 9.00,1 |
03 | Øystein Sylta | SK Vidar | 9.01,1 |
4. | Dabaya Badhaso | IL Skjalg | 9.03,1 |
5. | Morten Velde | Haugesund IL | 9.09,0 |
6. | Sindre Buraas | SK Vidar | 9.09,6 |
Menn, stafett
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Oslo | Sindre Buraas, Sondre Nordstad Moen, Øystein Sylta | 23.28,7 |
02 | Rogaland 1 | Thomas Eide, Lars Erik Malde, Morten Velde | 23.46,4 |
03 | Hordaland 1 | Thomas Kårbø, Terje Aggvin, Tommy Laitinen | 24.10,0 |
4. | Hordaland 2 | Tord Solberg, Lars Bakke, Halfdan Færø | 24.25,6 |
5. | Vest-Agder 2 | Ole Kristian Heggheim, Andre Løseth, Helge Dolsvåg | 24.31,3 |
6. | Nord-Trøndelag 1 | Torje Klevmo, Joachim Brøndbo, Eivind Jenssen | 24.43,4 |
Menn, lang løype
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Urige Buta | Haugesund IL | 28.47 |
02 | Sondre Nordstad Moen | SK Vidar | 28.53 |
03 | Sindre Buraas | SK Vidar | 29.44 |
4. | Dabaya Badhaso | Skjalg IL | 29.46 |
5. | Tumsa Robele Oda | Namdal løpeklubb | 31.11 |
6. | Andreas Høye | Kristiansands IF | 31.14 |
Resultater, junior
Kvinner, kort løype (2 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingeborg Løvnes | Strømmen IF | 7.05,6 |
02 | Veronika Brennhovd Blom | Modum FIK | 7.07,8 |
03 | Runa Skrove Falch | Steinkjer FIK | 7.12,6 |
4. | Silje Bære Hørthe | Modum FIK | 7.17,3 |
5. | Lilli Marie Myhre Ofstad | Byåsen IL | 7.18,7 |
6. | Synne Vie Sundal | Stord IL | 7.36,7 |
Kvinner, lang løype
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Silje Bæra Hørthe | Modum FIK | 15.43 |
02 | Kjersti Herberg | Lillehammer IF | 16.11 |
03 | Lilli Marie Myhre Ofstad | Byåsen IL | 16.27 |
4. | Mehrangiz Bijanpoor | Ski IL | 18:15 |
Menn, kort løype (2 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lars Erik Malde | IL Skjalg | 5.57,5 |
02 | Jørgen Bye Brevik | Strindheim IL | 5.59,8 |
03 | Anders Huun Monsen | IL Gular | 6.03,2 |
4. | Didrik Tønseth | Strindheim IL | 6.05,8 |
5. | Halfdan Emil Færø | FIL AKS-77 | 6.08,6 |
6. | Emil Andre Erstad | FIL AKS-77 | 6.22,2 |
Menn, lang løype
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 16.53 |
02 | Jo Forseth Indgaard | Frol IL | 17.33 |
03 | Thomas Solberg Eide | Haugesund IL | 17.33 |
4. | Harald Kårbø | Stord IL | 17.34 |
5. | Halfdan-Emil Færø | FIL AKS-77 | 18.00 |
6. | Jonas Hammer | Lørenskog Friidrettslag | 18.16 |
Eksterne lenker
- Resultater stafett, kvinner
- Resultater stafett, menn[død lenke]
- Resultater kort løype, kvinner og menn
- Resultater lang løype, kvinner og menn