Roing under Sommer-OL 1912 – Åtter
Roing under Sommer-OL 1912 | ||
---|---|---|
Singlesculler | menn | |
Firer med styrmann | menn | |
Firer med styrmann, innriggers | menn | |
Åtter | menn |
Åtter under Sommer-OL 1912 fant sted i juli 1912 i Djurgårdsbrunnsviken i Stockholm.
Resultater
Heats
Heat 1 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nr. | Båt | Bow | Roere | Roere | Stroke | Cox | Tid | Kval. |
1 | Sport Borussia (GER) | Carl Eichhorn | Ludwig Weihnacht Richard Friesicke Andreas Wegener | Fritz Eggebrecht Heinrich Landrock Egbert Reinsfeld | Gottfried Gelfort | Otto Charlet | 6:45.1 | |
2 | Société Nautique de Bayonne (FRA) | Jean Arné | Gabriel St. Laurent Marius Lenjeune Louis Lafitte | Jean Elichagaray Joseph Campot Etienne Lesbats | Pierre Alvarez | François Elichagaray |
Heat 2 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nr. | Båt | Bow | Roere | Roere | Stroke | Cox | Tid | Kval. |
1 | Sydney (ANZ) | John Ryrie | Simon Fraser Hugh Ward Thomas Parker | Henry Hauenstein Sydney Middleton Harry Ross-Boden | Roger Fitzhardinge | Robert Waley | 6:57.0 | |
2 | Göteborgs (SWE) | Birger Amundin | Ragnar Bergstedt Gustaf Broberg Simon Ericsson | Ivar Rydberg Anders Almqvist Arvid Svendel | Leif Sörvik | Gillis Ahlberg |
Heat 3 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nr. | Båt | Bow | Roere | Roere | Stroke | Cox | Tid | Kval. |
1 | Berlin (GER) | Otto Liebing | Max Bröske Max Vetter Willi Bartholomae | Fritz Bartholomae Werner Dehn Rudolf Reichelt | Hans Matthiae | Kurt Runge | 6:57.0 | |
2 | Hungária (HUN) | István Szebeny | Artúr Baján Miltiades Manno István Jeney | Lajos Gráf Miklós Szebeny Antal Szebeny | György Szebeny | Kálmán Vaskó |
Heat 4 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nr. | Båt | Bow | Roere | Roere | Stroke | Cox | Tid | Kval. |
1 | New College (GBR) | William Fison | William Parker Thomas Gillespie Beaufort Burdekin | Frederick Pitman Arthur Wiggins Charles Littlejohn | Robert Bourne | John Walker | 6:42.5 | |
2 | Christiania (NOR) | Einar Sommerfelt | Thomas Høie Harald Herolfson Olaf Solberg | Gustav Hæhre Hannibal Fegth Gunnar Grantz | Otto Krogh | John Bjørnstad |
Heat 5 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nr. | Båt | Bow | Roere | Roere | Stroke | Cox | Tid | Kval. |
1 | Leander (GBR) | Edgar Burgess | Sidney Swann Leslie Wormald Ewart Horsfall | James Angus Gillan Stanley Garton Alister Kirby | Philip Fleming | Henry Wells | 6:22.2 | |
2 | Argonaut (CAN) | Charles Riddy | Phil Boyd Albert Kent William Murphy | Alex Sinclair Becher Gale Richard Gregory | Geoffrey Taylor | Winslow McCleary |
Heat 6 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nr. | Båt | Bow | Roere | Roere | Stroke | Cox | Tid | Kval. |
1 | Roddklubben af 1912 (SWE) | Gustaf Brunkman | Per Mattson Sebastian Tamm Ted Wachtmeister | Conrad Brunkman William Bruhn-Möller Ture Rosvall | Herman Dahlbäck | Wilhelm Wilkens | 7:05.2 |
Kvartfinaler
Kvartfinale 1 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nr. | Båt | Bow | Roere | Roere | Stroke | Cox | Tid | Kval. |
1 | New College (GBR) | William Fison | William Parker Thomas Gillespie Beaufort Burdekin | Frederick Pitman Arthur Wiggins Charles Littlejohn | Robert Bourne | John Walker | 6:19.0 | QS |
2 | Roddklubben af 1912 (SWE) | Gustaf Brunkman | Per Mattson Sebastian Tamm Ted Wachtmeister | Conrad Brunkman William Bruhn-Möller Ture Rosvall | Herman Dahlbäck | Wilhelm Wilkens |
Kvartfinale 2 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nr. | Båt | Bow | Roere | Roere | Stroke | Cox | Tid | Kval. |
1 | Berlin (GER) | Otto Liebing | Max Bröske Max Vetter Willi Bartholomae | Fritz Bartholomae Werner Dehn Rudolf Reichelt | Hans Matthiae | Kurt Runge | 6:22.2 | QS |
2 | Sport Borussia (GER) | Carl Eichhorn | Ludwig Weihnacht Richard Friesicke Andreas Wegener | Fritz Eggebrecht Heinrich Landrock Egbert Reinsfeld | Gottfried Gelfort | Otto Charlet |
Kvartfinale 3 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nr. | Båt | Bow | Roere | Roere | Stroke | Cox | Tid | Kval. |
1 | Leander (GBR) | Edgar Burgess | Sidney Swann Leslie Wormald Ewart Horsfall | James Angus Gillan Stanley Garton Alister Kirby | Philip Fleming | Henry Wells | 6:10.2 | QS |
2 | Sydney (ANZ) | John Ryrie | Simon Fraser Hugh Ward Thomas Parker | Henry Hauenstein Sydney Middleton Harry Ross-Boden | Roger Fitzhardinge | Robert Waley |
Semifinaler
Semifinale 1 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nr. | Båt | Bow | Roere | Roere | Stroke | Cox | Tid | Kval. |
1 | New College (GBR) | William Fison | William Parker Thomas Gillespie Beaufort Burdekin | Frederick Pitman Arthur Wiggins Charles Littlejohn | Robert Bourne | John Walker | 7:47.0 | QF |
Semifinale 2 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nr. | Båt | Bow | Roere | Roere | Stroke | Cox | Tid | Kval. |
1 | Leander (GBR) | Edgar Burgess | Sidney Swann Leslie Wormald Ewart Horsfall | James Angus Gillan Stanley Garton Alister Kirby | Philip Fleming | Henry Wells | 6:16.2 | QF |
Berlin (GER) | Otto Liebing | Max Bröske Max Vetter Willi Bartholomae | Fritz Bartholomae Werner Dehn Rudolf Reichelt | Hans Matthiae | Kurt Runge | 6:18.6 |
Finale
Finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Nr. | Båt | Bow | Roere | Roere | Stroke | Cox | Tid |
Leander (GBR) | Edgar Burgess | Sidney Swann Leslie Wormald Ewart Horsfall | James Angus Gillan Stanley Garton Alister Kirby | Philip Fleming | Henry Wells | 6:15.7 | |
New College (GBR) | William Fison | William Parker Thomas Gillespie Beaufort Burdekin | Frederick Pitman Arthur Wiggins Charles Littlejohn | Robert Bourne | John Walker | 6:19.2 |
Autoritetsdata