Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie Górskim 2013
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | Praga | ||
Szczegóły turnieju | |||
Pierwsze zawody | 11 września | ||
Zamknięcie (finał) | 15 września |
35. Mistrzostwa świata w kajakarstwie górskim odbyły się w dniach 11–15 września 2013 roku w stolicy Czech, Pradze. Zawodnicy rywalizowali w dziesięciu konkurencjach: pięciu indywidualnych i pięciu drużynowych, w tym pierwszy raz w konkurencji C-1 kobiet drużynowo.
Końcowa klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Czechy | 3 | 3 | 0 | 6 |
2 | Wielka Brytania | 2 | 1 | 1 | 4 |
3 | Australia | 2 | 0 | 0 | 2 |
4 | Słowacja | 1 | 2 | 1 | 4 |
5 | Francja | 1 | 1 | 3 | 5 |
6 | Włochy | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Niemcy | 0 | 2 | 2 | 4 |
8 | Polska | 0 | 1 | 1 | 2 |
9 | Słowenia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Medaliści
Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
C-1 mężczyzn | David Florence | Alexander Slafkovský | Benjamin Savšek |
C-1 drużynowo mężczyzn | Słowacja Alexander Slafkovský Michal Martikán Matej Beňuš | Niemcy Sideris Tasiadis Franz Anton Jan Benzien | Francja Denis Gargaud Chanut Nicolas Peschier Jonathan Marc |
C-2 mężczyzn | Wielka Brytania David Florence Richard Hounslow | Czechy Jaroslav Volf Ondřej Štěpánek | Słowacja Ladislav Škantár Peter Škantár |
C-2 drużynowo mężczyzn | Czechy Jonáš Kašpar i Marek Šindler Jaroslav Volf i Ondřej Štěpánek Ondřej Karlovský i Jakub Jáně | Słowacja Pavol Hochschorner i Peter Hochschorner Ladislav Škantár i Peter Škantár Ján Bátik i Tomáš Kučera | Wielka Brytania David Florence i Richard Hounslow Rhys Davies i Matthew Lister Adam Burgess i Greg Pitt |
K-1 mężczyzn | Vavřinec Hradilek | Jiří Prskavec | Mateusz Polaczyk |
K-1 drużynowo mężczyzn | Włochy Daniele Molmenti Giovanni de Gennaro Andrea Romero | Polska Grzegorz Polaczyk Dariusz Popiela Mateusz Polaczyk | Francja Étienne Daille Boris Neveu Mathieu Biazizzo |
C-1 kobiet | Jessica Fox | Mallory Franklin | Caroline Loir |
C-1 drużynowo kobiet | Australia Jessica Fox Rosalyn Lawrence Alison Borrows | Czechy Kateřina Hošková Monika Jančová Anna Koblencová | Niemcy Mira Louen Lena Stöcklin Karolin Wagner |
K-1 kobiet | Émilie Fer | Nouria Newman | Jasmin Schornberg |
K-1 drużynowo kobiet | Czechy Kateřina Kudějová Štěpánka Hilgertová Eva Ornstová | Niemcy Jasmin Schornberg Claudia Bär Cindy Pöschel | Słowenia Eva Terčelj Urša Kragelj Ajda Novak |
Bibliografia
- Wyniki mistrzostw. Canoeslalom.net. [dostęp 2020-06-12]. (ang.).
- p
- d
- e