Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 – 200 m stylem klasycznym mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 | |||
| |||
Miejsce | Kanada | ||
---|---|---|---|
Termin | 8 grudnia | ||
Liczba sportowców | 63 | ||
Złoty medal | Marco Koch | ||
Srebrny medal | Andrew Willis | ||
Brązowy medal | Michaił Dorinow |
Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie Windsor 2016 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Styl dowolny | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
400 m | mężczyźni | kobiety | |||
800 m | kobiety | ||||
1500 m | mężczyźni | ||||
Styl grzbietowy | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl klasyczny | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl motylkowy | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl zmienny | |||||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
400 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety – styl dowolny | |||||
4 × 50 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 100 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety – styl zmienny | |||||
4 × 50 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 100 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety mieszane | |||||
4 × 50 m | styl dowolny | styl zmienny | |||
pokaż • dyskusja • edytuj |
200 m stylem klasycznym mężczyzn – jedna z konkurencji, które odbyły się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016. Eliminacje i finał miały miejsce 8 grudnia.
Mistrzem świata został Niemiec Marco Koch, który w finale ustanowił nowy rekord mistrzostw (2:01,21). Srebro wywalczył Andrew Willis z Wielkiej Brytanii (2:02,71). Trzecie miejsce zajął reprezentant Rosji Michaił Dorinow (2:03,09).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodnik | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Marco Koch | 2:00,44 | Berlin | 20 listopada 2016 |
Rekord mistrzostw świata | Dániel Gyurta | 2:01,35 | Stambuł | 14 grudnia 2012 |
W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy:
Data | Etap konkurencji | Zawodnik | Czas | Rekord |
---|---|---|---|---|
8 grudnia | finał | Marco Koch | 2:01,21 | CR |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się o 11:27 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 7 | 4 | Marco Koch | Niemcy | 2:03,69 | Q |
2. | 5 | 4 | Andrew Willis | Wielka Brytania | 2:03,88 | Q |
3. | 7 | 5 | Michaił Dorinow | Rosja | 2:04,19 | Q |
4. | 7 | 6 | Josh Prenot | Stany Zjednoczone | 2:04,52 | Q |
5. | 7 | 3 | Ilja Chomienko | Rosja | 2:04,63 | Q |
6. | 5 | 5 | Nic Fink | Stany Zjednoczone | 2:04,69 | Q |
6 | 3 | Yukihiro Takahashi | Japonia | Q | ||
8. | 5 | 6 | Erik Persson | Szwecja | 2:04,93 | Q |
9. | 6 | 4 | Thiago Simon | Brazylia | 2:04,96 | |
10. | 5 | 3 | Ross Murdoch | Wielka Brytania | 2:05,11 | |
11. | 7 | 2 | Mao Feilian | Chiny | 2:05,15 | |
12. | 6 | 6 | Kozuki Kohinata | Japonia | 2:05,53 | |
13. | 5 | 0 | Carlos Claverie | Wenezuela | 2:05,84 | |
14. | 5 | 1 | Yan Zibei | Chiny | 2:06,54 | |
15. | 6 | 8 | Dávid Verrasztó | Węgry | 2:06,73 | |
16. | 7 | 1 | Jonas Coreelman | Belgia | 2:06,83 | |
17. | 6 | 2 | Ilja Szymanowicz | Białoruś | 2:07,91 | |
18. | 6 | 5 | Felipe França Silva | Brazylia | 2:08,05 | |
19. | 7 | 0 | Christopher Rothbauer | Austria | 2:08,51 | |
20. | 6 | 1 | Johannes Dietrich | Austria | 2:09,78 | |
21. | 6 | 7 | Jean Dencausse | Francja | 2:09,87 | |
22. | 5 | 8 | Andrius Šidlauskas | Litwa | 2:11,20 | |
23. | 4 | 7 | Lee Hsuan-yen | Chińskie Tajpej | 2:11,34 | |
24. | 7 | 7 | Roman Trussow | Kazachstan | 2:11,42 | |
25. | 6 | 9 | Daniils Bobrovs | Łotwa | 2:11,44 | |
26. | 5 | 9 | Chao Man Hou | Makau | 2:11,47 | |
27. | 7 | 9 | Alaric Basson | Południowa Afryka | 2:12,19 | |
28. | 4 | 6 | Youssef Elkamash | Egipt | 2:12,44 | |
29. | 6 | 0 | Radomyos Matjiur | Tajlandia | 2:12,63 | |
30. | 3 | 4 | Jordy Groters | Aruba | 2:12,68 | |
31. | 4 | 4 | Khoo Chien Yin Lionel | Singapur | 2:13,53 | |
32. | 4 | 9 | Viktor Vilbergsson | Islandia | 2:14,52 | |
33. | 7 | 8 | Jorge Murillo Valdes | Kolumbia | 2:14,66 | |
34. | 2 | 3 | Marc Rojas | Dominikana | 2:15,12 | |
35. | 3 | 1 | Arnoldo Herrera | Kostaryka | 2:15,28 | |
36. | 3 | 3 | Arya Nasimi Shad | Iran | 2:15,29 | |
37. | 3 | 2 | Jarryd Baxter | Południowa Afryka | 2:15,34 | |
38. | 3 | 0 | Pedro Pinotes | Angola | 2:15,39 | |
39. | 3 | 8 | Rafael Alfaro | Salwador | 2:15,71 | |
40. | 3 | 6 | Jose Solis Rosales | Kostaryka | 2:16,02 | |
41. | 4 | 0 | Denis Petrashov | Kirgistan | 2:16,13 | |
42. | 1 | 3 | James Deiparine | Filipiny | 2:16,99 | |
43. | 3 | 5 | Sultan Bukeev | Kirgistan | 2:17,30 | |
44. | 2 | 2 | Darren Chan Chin Wah | Mauritius | 2:17,43 | |
45. | 2 | 4 | James Lawson | Zambia | 2:17,48 | |
46. | 3 | 9 | Ryan Maskelyne | Papua-Nowa Gwinea | 2:17,57 | |
47. | 2 | 6 | Felipe Quiroz Uteau | Chile | 2:18,50 | |
48. | 1 | 5 | Christopher Cheong | Singapur | 2:19,38 | |
49. | 2 | 5 | Fausto Huerta | Dominikana | 2:21,40 | |
50. | 2 | 0 | Alberto Batungbacal | Filipiny | 2:21,97 | |
51. | 2 | 1 | Deni Baholli | Albania | 2:22,42 | |
52. | 2 | 7 | Brandon Schuster | Samoa | 2:22,58 | |
53. | 4 | 5 | Tsui Hoi Tung Ronald | Hongkong | 2:22,75 | |
54. | 4 | 3 | Jason Block | Kanada | 2:24,03 | |
55. | 2 | 9 | Samuele Rossi | Seszele | 2:29,00 | |
56. | 2 | 8 | Rainier Rafaela | Curaçao | 2:33,75 | |
57. | 1 | 4 | Miguel Mena | Nikaragua | 2:34,57 | |
58. ! | 3 | 7 | Julian Fletcher | Bermudy | 9:99,99 ! | DNS |
58. ! | 4 | 2 | Richard Funk | Kanada | 9:99,99 ! | DNS |
58. ! | 5 | 2 | Martin Liivamägi | Estonia | 9:99,99 ! | DNS |
58. ! | 5 | 7 | Martin Allikvee | Estonia | 9:99,99 ! | DNS |
58. ! | 4 | 1 | Azad Al-Barazi | Syria | 9:99,99 ! | DSQ |
58. ! | 4 | 8 | Gregory Penny | Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych | 9:99,99 ! | DSQ |
Finał
Finał odbył się o 18:30 czasu lokalnego[2].
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 4 | Marco Koch | Niemcy | 2:01,21 | CR |
2. ! | 5 | Andrew Willis | Wielka Brytania | 2:02,71 | |
3. ! | 3 | Michaił Dorinow | Rosja | 2:03,09 | |
4. | 7 | Nic Fink | Stany Zjednoczone | 2:03,79 | |
5. | 6 | Josh Prenot | Stany Zjednoczone | 2:03,96 | |
6. | 8 | Erik Persson | Szwecja | 2:04,83 | |
7. | 2 | Ilja Chomienko | Rosja | 2:04,97 | |
8. | 1 | Yukihiro Takahashi | Japonia | 2:05,40 |
Przypisy
- ↑ a b Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 – 200 m stylem klasycznym mężczyzn (eliminacje) – wyniki. Omega Timing. [dostęp 2017-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-03)]. (ang.).
- ↑ Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 – 200 m stylem klasycznym mężczyzn (finał) – wyniki. Omega Timing. [dostęp 2017-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-14)]. (ang.).