Mistrzostwa Ibero-Amerykańskie w Lekkoatletyce 2018
| |||
Data | 24-26 sierpnia 2018 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Trujillo | ||
Liczba konkurencji | 44 |
18. Mistrzostwa Ibero-Amerykańskie w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w dniach 24-26 sierpnia 2018 w Trujillo.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja | 1. miejsce | Wynik | 2. miejsce | Wynik | 3. miejsce | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Bieg na 100 m | Paulo André de Oliveira | 10,27 | Jorge Vides | 10,27 | Reynier Mena | 10,47 |
Bieg na 200 m | Jorge Vides | 20,34 | Aldemir da Silva Junior | 20,42 | Nery Brenes | 20,88 |
Bieg na 400 m | Lucas Carvalho | 45,92 | Nery Brenes | 46,27 | Ricardo dos Santos | 46,45 |
Bieg na 800 m | Thiago André | 1:46,73 | Andrés Arroyo | 1:47,62 | Alejandro Peirano | 1:48,62 |
Bieg na 1500 m | Llorenç Sales | 3:48,27 | Thiago André | 3:48,48 | Alfredo Santana | 3:49,50 |
Bieg na 3000 m | Altobeli da Silva | 7:57,52 | Alfredo Santana | 8:01,20 | José Luis Rojas | 8:04,00 |
Bieg na 5000 m | José Luis Rojas | 13:42,38 | Juan Antonio Pérez | 13:48,02 | Luis Ostos | 13:48,57 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Altobeli da Silva | 8:35,57 | Daniel Arce | 8:36,33 | Yuri Labra | 8:41,29 |
Bieg na 110 m przez płotki | Gabriel Constantino | 13,61 | Javier McFarlane | 14,04 | Agustín Carrera | 14,16 |
Bieg na 400 m przez płotki | Márcio Teles | 49,64 | Gerald Drummond | 49,80 | Leandro Zamora | 49,85 |
Sztafeta 4 × 100 m | Brazylia
| 38,78 | Paragwaj
| 39,99 | Peru
| 40,69 |
Sztafeta 4 × 400 m | Chile
| 3:10,77 | Ekwador
| 3:11,73 | Peru
| 3:15,59 |
Chód na 20 000 m | Mauricio Arteaga | 1:22:18,16 | César Augusto Rodríguez | 1:23:22,96 | Juan Manuel Cano | 1:24:07,00 |
Skok wzwyż | Carlos Layoy | 2,21 | Talles Frederico Silva | 2,21 | Fernando Ferreira | 2,10 |
Skok o tyczce | Augusto de Oliveira | 5,40 | Germán Chiaraviglio | 5,20 | Didac Salas | 5,10 |
Skok w dal | José Luis Mandros | 7,87 | Daniel Pineda | 7,81 | Emiliano Lasa | 7,79 |
Trójskok | Cristian Nápoles | 16,81 | Pablo Torrijos | 16,74 | Alexsandro Melo | 15,94 |
Pchnięcie kulą | Darlan Romani | 20,74 | Tsanko Arnaudov | 19,34 | Eduardo Espín | 16,13 |
Rzut dyskiem | Mauricio Ortega | 60,49 | Juan José Caicedo | 58,68 | Douglas dos Reis | 56,91 |
Rzut młotem | Javier Cienfuegos | 74,71 | Joaquín Gómez | 74,64 | Roberto Sawyers | 73,16 |
Rzut oszczepem | Arley Ibargüen | 75,50 | Francisco Muse | 73,10 | Giovanni Díaz | 71,11 |
Dziesięciobój | Felipe dos Santos | 7663 pkt. | Sergio Pandiani | 7293 pkt. | Miguel Monsalve | 5785 pkt. |
Kobiety
Konkurencja | 1. miejsce | Wynik | 2. miejsce | Wynik | 3. miejsce | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Bieg na 100 m | Vitória Cristina Rosa | 11,33 | Ángela Tenorio | 11,36 | Rosângela Santos | 11,44 |
Bieg na 200 m | Vitória Cristina Rosa | 22,90 | Rosângela Santos | 23,92 | Gabriela Suárez | 24,07 |
Bieg na 400 m | Cátia Azevedo | 52,26 | Geisa Coutinho | 52,57 | Laura Bueno | 52,80 |
Bieg na 800 m | Esther Guerrero | 2:04,55 | Déborah Rodríguez | 2:06,19 | Natalia Romero | 2:06,54 |
Bieg na 1500 m | Solange Pereira | 4:18,31 | María Pía Fernández | 4:18,65 | Mariana Borelli | 4:20,74 |
Bieg na 3000 m | María Pía Fernández | 9:16,16 | Tatiane Raquel da Silva | 9:18,39 | Florencia Borelli | 9:19,09 |
Bieg na 5000 m | Luz Mery Rojas | 16:08,77 | Saida Meneses | 16:09,75 | Nuria Lugeros | 16:22,71 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Tatiane Raquel da Silva | 9:48,40 | María José Pérez | 9:55,63 | Belén Casetta | 10:07,20 |
Bieg na 100 m przez płotki | Andrea Vargas | 13,04 | Maribel Caicedo | 13,63 | Rayane Santos | 13,68 |
Bieg na 400 m przez płotki | Fiorella Chiappe | 56,25 | Daniela Rojas | 57,53 | Valeria Cabezas | 57,74 |
Sztafeta 4 × 100 m | Peru
| 46,76 | Ekwador
| 46,94 | Boliwia
| 47,39 |
Sztafeta 4 × 400 m | Portugalia
| 3:36,49 | Argentyna
| 3:36,99 | Hiszpania
| 3:38,32 |
Chód na 10 000 m | Sandra Arenas | 42:02,99 | Kimberly García | 42:56,97 | Glenda Morejón | 44:12,75 |
Skok wzwyż | María Fernanda Murillo | 1,84 | Lorena Aires | 1,81 | Candy Toche | 1,70 |
Skok o tyczce | Juliana Campos | 4,40 | Maialen Axpe | 4,20 | Katherine Castillo | 4,20 |
Skok w dal | Juliet Itoya | 6,73 | Eliane Martins | 6,66 | Fátima Diame | 6,51 |
Trójskok | Yosiri Urrutia | 14,14 | Susana Cortez | 13,76 | Silvana Segura | 13,46 |
Pchnięcie kulą | Geísa Arcanjo | 18,10 | Keely Medeiros | 16,64 | Ivana Gallardo | 15,05 |
Rzut dyskiem | Andressa de Morais | 62,02 | Fernanda Martins | 60,14 | Irina Rodrigues | 58,86 |
Rzut młotem | Jennifer Dahlgren | 68,89 | Rosa Rodríguez | 67,93 | Berta Castells | 66,68 |
Rzut oszczepem | María Lucelly Murillo | 59,51 | Arantza Moreno | 59,37 | Laila e Silva | 58,24 |
Siedmiobój | Ana Camila Pirelli | 5879 pkt. | Luisarys Toledo | 5791 pkt. | nie przyznano |
Klasyfikacja medalowa
Kolorem niebieskim oznaczono kraj organizujący mistrzostwa.
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Brazylia | 18 | 10 | 6 | 34 |
2. | Kolumbia | 6 | 0 | 2 | 8 |
3. | Hiszpania | 5 | 6 | 7 | 18 |
4. | Peru | 4 | 4 | 8 | 16 |
5. | Argentyna | 3 | 4 | 5 | 12 |
6. | Portugalia | 2 | 2 | 2 | 6 |
7. | Ekwador | 1 | 5 | 3 | 9 |
8. | Kostaryka | 1 | 3 | 2 | 6 |
9. | Urugwaj | 1 | 3 | 1 | 5 |
10. | Chile | 1 | 2 | 2 | 5 |
11. | Paragwaj | 1 | 1 | 1 | 3 |
12. | Kuba | 1 | 0 | 2 | 3 |
13. | Portoryko | 0 | 2 | 1 | 3 |
14. | Wenezuela | 0 | 2 | 0 | 2 |
15. | Boliwia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 44 | 44 | 43 | 131 |
Bibliografia
- 2018 Ibero American Champs. athleticspodium.com. [dostęp 2023-08-24]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Trujillo Ibero American Championships. worldathletics.org. [dostęp 2023-08-24]. (ang.).
- p
- d
- e
Igrzyska Ibero-Amerykańskie | |
---|---|
Maraton |
|
Mistrzostwa Ibero-Amerykańskie |
|