Szermierka na wózkach na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2000
Letnie Igrzyska Paraolimpijskie 2000 Sydney | |
| |
Liczba konkurencji | 15 |
---|
Szermierka na wózkach na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2000 była jedną z dziewiętnastu dyscyplin rozgrywanych podczas Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2000 w Sydney. Rywalizacja toczyła się w piętnastu konkurencjach. Zawodnicy podzieleni byli na dwie grupy w zależności od stopnia niepełnosprawności:
- A – zawodnicy z pełną swobodą ruchów tułowia i ramion
- B – zawodnicy z ograniczoną swobodą ruchów tułowia i ramion
Medaliści
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Szpada | ||||||
Indywidualnie - kat A (szczegóły) | Dariusz Pender | Udo Schwarz | Alberto Pellegrini | |||
Indywidualnie - kat B (szczegóły) | Jean Rosier | Chung Ting Ching | Daniel Lamata | |||
Drużynowo (szczegóły) | Francja Cyril More Jean Rosier Christian Lachaud Robert Citerne | Niemcy Wilfried Lipinski Udo Schwarz Juergen Mayer Uwe Bartmann | Hongkong Kwong Wai Ip Tai Yan Yun Chung Ting Ching | |||
Floret | ||||||
Indywidualnie - kat A (szczegóły) | Fung Ying Ki | Alberto Pellegrini | Robert Citerne | |||
Indywidualnie - kat B (szczegóły) | Hui Charn Hung | Chung Ting Ching | Pál Szekeres | |||
Drużynowo (szczegóły) | Hongkong Chan Kam Loi Fung Ying Ki Hui Charn Hung Kwong Wai Ip | Polska Dariusz Pender Tomasz Walisiewicz Radosław Stańczuk Piotr Czop | Włochy Alberto Pellegrini Gerardo Mari Alberto Serafini Soriano Ceccanti | |||
Szabla | ||||||
Indywidualnie - kat A (szczegóły) | Fung Ying Ki | Cyril More | Wolfgang Kempf | |||
Indywidualnie - kat B (szczegóły) | Robert Wyśmierski | Piotr Czop | Pascal Durand | |||
Drużynowo (szczegóły) | Francja Serge Besseiche Pascal Durand Yvon Pacault Cyril More | Polska Robert Wyśmierski Tomasz Walisiewicz Piotr Czop Arkadiusz Jabłoński | Hongkong Chan Kam Loi Hui Charn Hung Tai Yan Yun Fung Ying Ki |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Szpada | ||||||
Indywidualnie - kat A (szczegóły) | Jadwiga Polasik | Silke Schwarz | Zsuzsanna Krajnyák | |||
Indywidualnie - kat B (szczegóły) | Marta Wyrzykowska | Judit Palfi | Esther Weber-Kranz | |||
Drużynowo (szczegóły) | Polska Jadwiga Polasik Agnieszka Rozkres Marta Wyrzykowska | Niemcy Silke Schwarz Waltraud Stollwerck Esther Weber-Kranz Carmen Hillinger | Francja Sophie Belgodere Patricia Picot Murielle van de Cappelle | |||
Floret | ||||||
Indywidualnie - kat A (szczegóły) | Patricia Picot | Agnieszka Rozkres | Zsuzsanna Krajnyák | |||
Indywidualnie - kat B (szczegóły) | Marta Wyrzykowska | Esther Weber-Kranz | Murielle van de Cappelle | |||
Drużynowo (szczegóły) | Polska Marta Wyrzykowska Agnieszka Rozkres Jadwiga Polasik | Francja Sophie Belgodere Patricia Picot Murielle van de Cappelle | Niemcy Silke Schwarz Waltraud Stollwerck Esther Weber-Kranz Carmen Hillinger |
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Polska | 7 | 4 | 0 | 11 |
2 | Francja | 4 | 2 | 4 | 10 |
3 | Hongkong | 4 | 2 | 2 | 8 |
4 | Niemcy | 0 | 5 | 3 | 8 |
5 | Węgry | 0 | 1 | 3 | 4 |
6 | Włochy | 0 | 1 | 2 | 3 |
7 | Hiszpania | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 15 | 15 | 15 | 45 |
Bibliografia
- Medallists Sydney 2000 Paralympic Games - Wheelchair Fencing. paralympic.org. [dostęp 2014-09-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)]. (ang.).