Југославија на Зимским олимпијским играма 1964.
Југославија на олимпијским играма | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
МОК код | YUG | ||||||||
НОК | Југословенски олимпијски комитет (ЈОК) | ||||||||
Зимске олимпијске игре 1964. (Инсбрук) | |||||||||
Такмичара | 31 (29м + 2ж) у 4 спорт. | ||||||||
Медаље |
| ||||||||
Учешће на играма (преглед) | |||||||||
Летње игре | |||||||||
1920* • 1924* • 1928* • 1932* • 1936* • 1948 • 1952 • 1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 | |||||||||
Зимске игре | |||||||||
1924* • 1928* • 1932 • 1936* • 1948 • 1952 • 1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 | |||||||||
Остала учешћа | |||||||||
Словенија (1992–) Хрватска (1992–) Босна и Херцеговина (1992–) Независни учесници (1992 ЛОИ) Северна Македонија (1996–) Србија и Црна Гора (1996–2006) Црна Гора (2008–) Србија (1912, 2008–) |
Југославија (Социјалистичка Федеративна Република Југославија) је пропустила да пошаље своје представнике на претходне Зимске олимпијске игре одржане у Скво Велију, САД, тако да је ово било седмо учешће на ЗОИ. Игре су одржане 1964. године у Инзбруку, Аустрија.
Југославија је на ове игре послала укупно 31 такмичара. Југословенски представници су се такмичили у нордијском дисциплинама, алпском скијању и по први пут у Хокеју на леду. Као и на шест претходних олимпијада, југословенски спортисти нису освојили ни једну медаљу. Најбољи пласман остварила је Мајда Енкеле у слалому, освојивши 23. место у конкуренцији од 48 такмичарки.
Алпско скијање
Спортиста | Дисциплина | Поз. | Резултат |
---|---|---|---|
Фредерик Детичек | спуст (м) | 51. | 2.36,54 (+18,38) |
велеслалом (м) | 50. | 2.11,76 (+25,05) | |
слалом (м) | нкв | није се квалификовао за финалну групу | |
Андреј Клинар | спуст (м) | 55. | 2.39,79 (+21,63) |
велеслалом (м) | 45. | 2.10,18 (+23,47) | |
слалом (м) | нкв | није се квалификовао за финалну групу | |
Петер Лакота | спуст (м) | 29. | 2.27,82 (+9,66) |
велеслалом (м) | 33. | 2.00,98 (+14,27) | |
слалом (м) | 32. | 2.26,24 (+15,11) 1.18,59+1.07,65 | |
Ото Пустослемшек | спуст (м) | 62. | 2.44,77 (+26,61) |
велеслалом (м) | 67. | 2.22,46 (+35,75) | |
слалом (м) | нкв | није се квалификовао за финалну групу | |
Мајда Анкеле | спуст (ж) | 33. | 2.04,46 (+9,07) |
велеслалом (ж) | 25. | 2.01,81 (+9,57) | |
слалом (ж) | 23. | 1.50,98 (+21,12) 59,44+51,54 | |
Криста Фанедл | спуст (ж) | 31. | 2.04,22 (+8,83) |
велеслалом (ж) | 37. | 2.10,76 (+18,52) | |
слалом (ж) | дк-1 | дисквалификација у 1. рунди |
Скијашко трчање
Спортиста | Дисциплина | Поз. | Резултат |
---|---|---|---|
Мирко Бавче | 15 km (м) | нз | одустао |
Јанко Кобентар | 15 km (м) | 60. | 1:01.14,6 (+10.20,5) |
30 km (м) | 50. | 1:45.04,7 (+14.14,0) | |
Цвето Павчич | 15 km (м) | 50. | 58.21,0 (+7.26,9) |
30 km (м) | 44. | 1:42.44,0 (+11.53,3) | |
Роман Сељак | 15 km (м) | 46. | 57.30,0 (+6.35,9) |
30 km (м) | 45. | 1:42.44,4 (+11.53,7) | |
Роман Сељак Мирко Бавче Јанко Кобентар Цвето Павчич | 4x10 km штафета (м) | 12. | 2:37.30,6 (+18.56,0) (39.43,1 / 39.41,6 / 39.38,5 / 38.27,4) |
Скијашки скокови
Спортиста | Дисциплина | Поз. | Резултат |
---|---|---|---|
Петер Ержен | 70 m (м) | 50. | 174,3 поена 89,9 (70,5 m)+58,5 (71,0 m)+84,4 (67,5 m) |
90 m (м) | 39. | 181,4 поена 93,0 (84,0 m)+84,9 (75,5 m)+88,4 (74,0 m) | |
Божо Јемц | 70 m (м) | 49. | 176,3 поена 89,8 (70,0 m)+81,1 (66,5 m)+86,5 (68,0 m) |
90 m (м) | 40. | 180,9 поена 89,6 (82,0 m)+91,3 (79,5 m)+84,9 (73,0 m) | |
Миро Оман | 70 m (м) | 47. | 180,9 поена 93,3 (70,0 m)+87,6 (69,0 m)+84,9 (65,0 m) |
90 m (м) | 36. | 185,5 поена 89,4 (80,5 m)+92,2 (79,0 m)+93,3 (76,0 m) | |
Лудвик Зајц | 70 m (м) | 39. | 191,2 поена 95,6 (72,5 m)+93,5 (72,0 m)+95,6 (72,0 m) |
90 m (м) | 42. | 180,1 поена 91,5 (84,0 m)+88,6 (78,5 m)+78,9 (67,0 m) |
Хокеј на леду
Спортиста | Дисциплина | Поз. | Резултати |
---|---|---|---|
Александар Анђелић Мирољуб Ђорђевић Албин Фелц Антон Јоже Гале Мирко Холбус Бого Јан Иво Јан Маријан Кристан Миран Крмељ Игор Радин Иво Ратеј Виктор Равник Борис Ренауд Рашид Шемсединовић Франц Смолеј Виктор Тишлер Винко Валентар | мушки | 14. | квалификациона рунда: 1-14 ЈУГ - CAN Група Б (9.-16. места): 2 - 6 ЈУГ - AUT 5 - 3 ЈУГ - ITA 5 - 5 ЈУГ - ROU 6 - 4 ЈУГ - JPN 4 - 2 ЈУГ - HUN 3 - 9 ЈУГ - POL 4 - 8 ЈУГ - NOR |
Извори
- Званични извештај Архивирано на сајту Wayback Machine (4. фебруар 2012)
- МОКова база података
- Олимпијски комитет Србије[мртва веза]
- ЗОИ 1964. - резултати на sports-reference.com
- п
- р
- у
- Аргентина
- Аустралија
- Аустрија
- Белгија
- Бугарска
- Велика Британија
- Грчка
- Данска
- Финска
- Француска
- Индија
- Иран
- Исланд
- Италија
- Јапан
- Југославија
- Јужна Кореја
- Северна Кореја
- Канада
- Либан
- Лихтенштајн
- Мађарска
- Монголија
- Немачка
- Норвешка
- Пољска
- Румунија
- Совјетски Савез
- САД
- Турска
- Холандија
- Чиле
- Чехословачка
- Шпанија
- Шведска
- Швајцарска