1978 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası
1978 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Milano, İtalya |
Tarih | 11-12 Mart |
Ev sahibi stad | Palasport di San Siro |
Katılımcı ülke | 25 |
Katılımcı atlet | 252 |
Etkinlik | 19 |
1979 Viyana → |
1978 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası, İtalya'nın Milano şehrinde düzenlenen, Avrupa salon şampiyonalarının dokuzuncusu. 11-12 Mart'taki mücadelelere Palasport di San Siro ev sahipliği yapmıştır.
Sonuçlar
Erkekler
Kategori | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 metre ayrıntılar | Nikolay Kolesnikov (URS) | 6.64 | Petar Petrov (BUL) | 6.66 | Aleksandr Aksinin (URS) | 6.73 |
400 metre ayrıntılar | Pietro Mennea (ITA) | 46.51 | Ryszard Podlas (POL) | 46.55 | Nikolay Çernetski (URS) | 46.72 |
800 metre ayrıntılar | Markku Taskinen (FIN) | 1.47.35 NR | Olaf Beyer (GDR) | 1.47.68 | Roger Milhau (FRA) | 1.47.8 |
1500 metre ayrıntılar | Antti Loikkanen (FIN) | 3.38.16 CR | Thomas Wessinghage (FRG) | 3.38.23 | Jürgen Straub (GDR) | 3.40.2 |
3000 metre ayrıntılar | Markus Ryffel (SUI) | 7.49.5 | Emiel Puttemans (BEL) | 7.49.9 | Jörg Peter (GDR) | 7.50.1 |
60 metre engelli ayrıntılar | Thomas Munkelt (GDR) | 7.62 =CR | Vyaçeslav Kulebyakin (URS) | 7.72 | Giuseppe Buttari (ITA) | 7.86 |
Yüksek atlama ayrıntılar | Vladimir Yaşçenko (URS) | 2,35 WR | Rolf Beilschmidt (GDR) | 2,29 | Wolfgang Killing (FRG) | 2,27 |
Sırıkla atlama ayrıntılar | Tadeusz Ślusarski (POL) | 5,45 | Vladimir Trofimenko (URS) | 5,40 | Vladimir Sergiyenko (URS) | 5,40 |
Uzun atlama ayrıntılar | László Szalma (HUN) | 7,83 | Ronald Desruelles (BEL) | 7,75 | Vladimir Tsepelyov (URS) | 7,73 |
Üç adım atlama ayrıntılar | Anatoli Piskulin (URS) | 16,82 | Keith Connor (GBR) | 16,53 | Aleksandr Yakovlev (URS) | 16,47 |
Gülle atma ayrıntılar | Reijo Ståhlberg (FIN) | 20,48 | Władysław Komar (POL) | 20,16 | Geoff Capes (GBR) | 20,11 |
Kadınlar
Kategori | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 metre ayrıntılar | Marlies Oelsner (GDR) | 7.12 CR | Linda Haglund (SWE) | 7.18 NR | Lüdmila Storojkova (URS) | 7.27 |
400 metre ayrıntılar | Marina Sidorova (URS) | 52.42 | Rita Bottiglieri (ITA) | 53.18 | Karoline Käfer (AUT) | 53.56 |
800 metre ayrıntılar | Ulrike Bruns (GDR) | 2.02.3 | Totka Petrova (BUL) | 2.02.5 | Mariana Suman (ROM) | 2.03.4 |
1500 metre ayrıntılar | Ileana Silai (ROM) | 4.07.1 CR | Natalia Marasescu (ROM) | 4.07.4 | Brigitte Kraus (FRG) | 4.07.6 |
60 metre engelli ayrıntılar | Johanna Klier (GDR) | 7.94 CR | Grażyna Rabsztyn (POL) | 8.07 | Silvia Kempin (FRG) | 8.15 |
Yüksek atlama ayrıntılar | Sara Simeoni (ITA) | 1,94 CR | Brigitte Holzapfel (FRG) | 1,91 | Urszula Kielan (POL) | 1,88 |
Uzun atlama ayrıntılar | Jarmila Nygrýnová (TCH) | 6,62 | Ildikó Erdélyi (HUN) | 6,49 | Sue Reeve (GBR) | 6,48 |
Gülle atma ayrıntılar | Helena Fibingerová (TCH) | 20,67 | Margitta Droese (GDR) | 19,77 | Eva Wilms (FRG) | 19,24 |
Madalya sıralaması
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Doğu Almanya (GDR) | 4 | 3 | 2 | 9 |
2 | Sovyetler Birliği (URS) | 4 | 2 | 6 | 12 |
3 | Finlandiya (FIN) | 3 | 0 | 0 | 3 |
4 | İtalya (ITA) | 2 | 1 | 1 | 4 |
5 | Çekoslovakya (TCH) | 2 | 0 | 0 | 2 |
6 | Polonya (POL) | 1 | 3 | 1 | 5 |
7 | Romanya (ROU) | 1 | 1 | 1 | 3 |
8 | Macaristan (HUN) | 1 | 1 | 0 | 2 |
9 | İsviçre (SUI) | 1 | 0 | 0 | 1 |
10 | Batı Almanya (FRG) | 0 | 2 | 4 | 6 |
11 | Bulgaristan (BUL) | 0 | 2 | 0 | 2 |
Belçika (BEL) | 0 | 2 | 0 | 2 | |
13 | Büyük Britanya (GBR) | 0 | 1 | 2 | 3 |
14 | İsveç (SWE) | 0 | 1 | 0 | 1 |
15 | Fransa (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Avusturya (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (16 Ülke) | 19 | 19 | 19 | 57 |
Kaynakça
- Sonuçlar - Erkekler 18 Nisan 2019 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., GBRathletics.com
- Sonuçlar - Kadınlar 26 Aralık 2010 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., GBRathletics.com